Wniesiemy te poprawki z C56 , R34, R35 oraz PR1 do następnej edycji PCB.
Rozumiem, że Mietek za chwilę podłączy Pa? Masz Mietku miejsce na ten przyrząd od Piotrka?
Pozdrawiam
Jerzy
Nie udało mi się znaleźć w sieci żeńskich gniazd listwowych PIN 20 raster 2,54...
Na własną prośbę wyłączam się z wyścigu albo lepiej nazwać to przyjmę pozycję wspierającego obserwatora.
Filmik z dzisiaj:
http://youtu.be/G6SC2cHlYj0
Gratulacje za uruchomienie odbornkia, szkoda że trochę niewyraźnie wyszło wideo,.... czy to szło z tym NE5534 (uA741) i jak masz z tym J301 we wzmacniaczu rewersyjnym?
- co do "wyścigu", to tylko zabawa nie wyścig, ... nagród jest więcej,... więc fajnie bo będzie wesoło jak każdy coś dostanie.... ja dla tego co by nie załapał na wcześniej zadeklarowane nagrody dorzucam prezent "niespodziankę"
Ja już kończę lutować smd, niestety nie mam 100 uF smd, więc chyba wlutuję w te miejsca przewlekeane
(31-01-2015 16:32)bolanren napisał(a): [ -> ]Nie udało mi się znaleźć w sieci żeńskich gniazd listwowych PIN 20 raster 2,54...
To może złożyć z dwóch lub trzech gniazd typu BLS co może ułatwić podłączanie kawałków płytki.
(31-01-2015 17:35)SP9LVZ napisał(a): [ -> ]Gratulacje za uruchomienie odbornkia, szkoda że trochę niewyraźnie wyszło wideo,....
Niestety co do jakości wideo to racja. Słabe oświetlenie.
Ale mam do oświetlania miejsca do dłubania lampę ze świetlówką w postaci okręgu i dużym szkłem powiększającym która bardzo zakłóca odbiór.
Przy lutowaniu to nie jest problemem. Ale odbiór z nią nawet na porządnym fabrycznym sprzęcie jest prawie niemożliwy. Będę musiał coś z tym zrobić.
NE/UA wyłączone z toru audio. Wyjście z SL1640 przez kondensator 0.15uF podane na potencjometr regulacji siły głosu przed A210K.
We wzmacniaczu rewersyjnym jest pojedynczy SMD J310, Przełączanie kierunku na obróconych o 120 stopni diodach MMBF3700.
!00uF przewlekane jak rozumiem użyjesz na czas dotarcia 100uF SMD.
Kupiłem ich na eBay kilkadziesiąt i z dostawą free w tydzień wyszło o połowę taniej niż na alle......
UWAGA na tranzystor Q5 - 2N3904 ! na płytce jest odwrotnie narysowany symbol obudowy tranzystora. Jeśli nie sprawdzaliście, a wlutowaliście zgodnie z oznaczeniem to macie odwrotnie wlutowany i dlatego ten stopień może wam nie pracować... Kolektor jest od strony krawędzi płytki.
Q4 ma dobrze namalowany symbol na płytce.
To wiele wyjaśnia. Gratuluję dociekliwości.
(31-01-2015 19:37)SP5HBT napisał(a): [ -> ]To wiele wyjaśnia. Gratuluję dociekliwości.
Sprawdzam wszystko po kolei jak lutuję z aplikacjami elementów... właśnie wlutowywałem ten tranzystor i coś mi tu nie pasowało.
Sprawdziłem szkice sprzed rozpoczęcia projektowania PCB. Sygnał m.cz. z uA 741 do SL1621C (ARW) miał być pobierany z drugiej z padu nr. 1, już po sprzęgającym kondensatorze. Wyszło inaczej, a ja tego nie zauważyłem. Sorry Koledzy
.
Pozdrawiam
Jerzy
(31-01-2015 17:35)SP9LVZ napisał(a): [ -> ]Gratulacje za uruchomienie odbornkia, szkoda że trochę niewyraźnie wyszło wideo,.... czy to szło z tym NE5534 (uA741) i jak masz z tym J301 we wzmacniaczu rewersyjnym?
- co do "wyścigu", to tylko zabawa nie wyścig, ... nagród jest więcej,... więc fajnie bo będzie wesoło jak każdy coś dostanie.... ja dla tego co by nie załapał na wcześniej zadeklarowane nagrody dorzucam prezent "niespodziankę"
Ja już kończę lutować smd, niestety nie mam 100 uF smd, więc chyba wlutuję w te miejsca przewlekeane
W takim razie , poczuwając się do winy za wszystkie zaistniałe błędy, Koledze, który pierwszy włoży działającego TRX`a w obudowę, zafunduję nową , poprawioną wersję płytki.
sp5rzm
Jerzy
(31-01-2015 16:52)SP5HBT napisał(a): [ -> ]Na własną prośbę wyłączam się z wyścigu albo lepiej nazwać to przyjmę pozycję wspierającego obserwatora.
Filmik z dzisiaj:
http://youtu.be/G6SC2cHlYj0
Mietku,
Fajnie jest to pokazane na filmiku. Jest już pół sukcesu. Teraz tylko już część nadawcza. Zauważyłem, że tranzystor Q5 masz tak włożony jak na to zwracał uwagę Piotrek, to znaczy odwrotnie. Ciekawe dlaczego tak to w opisie płytki wyszło..? Dołączam to do listy poprawek.
Pozdrawiam
jurek
Pierwszy rozruch udany. Generatory BFO pracują, mam wlutowane w generatorach MMBFJ310. Można je spokojnie dawać do generatora. TBA810 też uruchomiony, słuchawki urywa, szumy nawet małe. Chyba tyle na dziś...
W niektórych miejscach mam problemy w lutowaniu, kwarce mają strasznie małe punktu lutownicze i musiałem kilka razy przygrzewać bo przerywały. Trzeba by też rozsunąć punkty lutownicze w tranzystorach i stabilizatorach napięcia bo jest masakra w lutowaniu.
Po odwróceniu tranzystora stopień na 2N3904 i uA741 działa zgodnie z oczekiwaniami.
Sygnał się poprawił bo wreszcie działa filtr audio.
Jak to rutyna zabija. Sprawdziłem ten tranzystor na testerze przed wlutowaniem.
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.