HomeMade

Pełna wersja: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wielkie dzięki Kolego Henryku!

Mam nadzieję, że ze względu na uniwersalność rozwiązania szybko znajdzie się kompetentna osoba z odpowiednim oprogramowaniem do symulacji przedstawionego projektu.


Pozdrawiam
Jerzy
Postanowiłem nie czekać i "machnąłem" płytkę. Polutuję, poprawię błędy i się zgłoszę.

Składam Szanownym Kolegom najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne - coby nie było gorzej...

[attachment=10608]
[attachment=10610] [attachment=10609]
Moje gratulacje!

Ciekaw jestem jak w Kolegi projekcie będzie wyglądać sprawa maksymalnego tłumienia niepożądanych sygnałów przez kwarcowy filtr. Będzie okazja do pewnych porównań w stosunku do tej wersji, którą już wielu kolegów zrobiło i do tej, do której PCB jest w trakcie projektowania. Mam nadzieję, że taka okazja się znajdzie.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

Pozdrawiam
Jerzy sp5rzm
Staszku: polutuj, popraw i zgłoś, że oferujesz płytki
Szanowni Koledzy Plesseyowcy i towarzyszący nam niemniej Szanowni Kibice,

Myślę, że jeszcze bardziej od płytek przydałaby się teraz oferta układów scalonych Plessey. Ich ceny na e-bay ciągle rosną. Może ktoś ma te elementy schowane głęboko w szufladach? Ja ostatnie swoje zapasy mam już prawie na wyczerpaniu. Będę próbował przywieźć z Chin trochę używanych SLXXX.

Po tym poprawionym przez Piotra i Adama projekcie Plessey`a będzie chyba trzeba pomyśleć o jakieś bardziej ambitnej konstrukcji ale opartej już na współcześnie zaprojektowanych półprzewodnikach.

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy
Schemat wzbudnicy został oparty na propozycji Waldka SQ6COE. Dziękuję.

Wzbudnica zawiera diplekser, na który bardzo liczę. Zobaczymy...
Scalaki mam, detale też, muszę nabyć porządny mieszacz, jaki radzicie?
Płytkę zrobiłeś pod sr3h. Powineineś uzyskać ip3 na poziomie (+-) 20
Ja wstawię mieszacz na kluczach.
Staszku,

Nie jestem tutaj żadnym ekspertem ale staram się uważnie czytać wypowiedzi osób, które są doświadczonymi konstruktorami. Z ich rozważań wyłania się wniosek, że przy naszej niskiej pośredniej "f" stosowanie dipleksera nic nie da, bo taki sam efekt zapewnią nam pasmowe filtry na wejściu. Mimo podobnych opinii ciekaw jestem jak to będzie w praktyce.

Jak wiesz, Kolega Henryk opracował nową wersję wejścia oraz miksera na kluczach do Rx. Według mojej wiedzy, jest już w projektowaniu PCB tego modułu.

Jeśli chodzi o mnie, to zastosowałem mieszacz SRA 1H80 (17dBm`owy). Podobnie zrobił Kol. Wojtek sp1ujb. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety również. Nie wiem co ważniejsze. Piotrek twierdzi, że dla niego wysokie IP3 mieszacza nie ma znaczenia ponieważ w jego okolicy nie ma żadnego krótkofalowca. Z drugiej strony wysokie poziomy w.cz. do mieszacza trzeba dobrze ekranować.. To może być kłopotliwe. Sam muszę taki problem opanować.

Mieszacze SRA 1H80 posiada chyba Czesio vel "Dioda".

Nie wiem ilu Kolegów eksperymentowało z rdzeniami do transformatorów? Próbowałem to robić pod kątem jak najmniejszych strat. Stosowałem różne i o dziwo wyszło na to, że dawne rdzenie od dolnych kanałów TV były najlepsze. Nie wiem czy inni Koledzy mają podobne doświadczenia? Może są też inne wnioski?

Pozdrawiam
Jerzy
Diplekser - zrobię i zobaczymy...
Płytka jest zaprojektowana swobodnie - jest miejsce na eksperymenty.
A tak BTW: mam ponumerowane piloty 02, 04, 06, wiecie który jest który?
Staszku,

Sprawdź NWT`ekiem. 15 sekund roboty.


Jerzy
Przekierowanie