Powodem dla, którego podana jest minimalna częstotliwość pracy dla układów kluczy GaAs są szumy migotania. Dla krzemu są one najsilniejsze do częstotliwości do kilkudziesięciu Hz dla GaAs do paru MHz.
O, a tego nie wiedziałem. Dzięki.
Ja też dziękuję Rafale. Spróbuję, czy uda mi się to wychwycić.
Pozdrawiam, Janusz.
Bogdan, może nie trzeba gwintować wystarczy wywiercić otwory w belkach pod odpowiedni gwintownik 2,4 pod fi3 lub 3,2mm pod fi4.
Gwintowałem w swojej obudowie gwintownikiem 3mm przy pomocy wkrętarki . Oczywiście spirytus był konieczny . Mam nadzieję , że przy maszynowym wierceniu nie zapomnieli o tym .
(07-06-2018 21:47)SP8GPQ napisał(a): [ -> ]Bogdan, może nie trzeba gwintować wystarczy wywiercić otwory w belkach pod odpowiedni gwintownik 2,4 pod fi3 lub 3,2mm pod fi4.
Gwintowałem w swojej obudowie gwintownikiem 3mm przy pomocy wkrętarki . Oczywiście spirytus był konieczny . Mam nadzieję , że przy maszynowym wierceniu nie zapomnieli o tym .
Każdy może to sam zrobić . Nie wyobrażam sobie , że będziesz to robił sam w tylu egzemplarzach .
Tadziu nie znam się na tym. Ja muzyk i elektronik, a nie mechanik. Ta firma istnieje w naszym mieście ,,od zarania dziejów" i nie chce mi się wierzyć, że nie wiedzą co robią. Coś mi pan z firmy tłumaczył o jakiś luzach maszyny, czy jakoś tak. W każdym razie Ty, jak i reszta kolegów zapłaciłeś za gotowy wyrób i taki dostaniesz. Ja nie będę tego gwintował - zrobi to firma. Ja i tak nie dam rady wysłać wszystkich paczek jednego dnia. Niech to robią parę dni, a ja będę wpadał po zrobione komplety belek i sukcesywnie wysyłał paczki.
(16-04-2018 18:56)SP9HVW napisał(a): [ -> ]Zrobiłem w moim DSP Husarku 2 - porty USB wykorzystując układ FTDI 2232. z izolacją na ADUM 1200. Programy takie jak np. Logger 32 - do emisji cyfrowych wymaga 1 port CAT- a 2 do sterowania PTT, CW . Mam to w formie nakładki na płytkę adaptera. Do odizolowania Discovery dałem trafo 1: 1, a w mcz. zastosowałem układ LM4950 ( schemat zgodny z aplikacją firmy TI) - 2 tory 1- głośnikowy a 2 słuchawki. Będzie możliwość zrobienia płytek PCB - jeżeli koledzy będą zainteresowani. Płytki będą dostępne u Przemka SP9KN.
Witajcie
Na płytce m.cz. jest błąd. Uzwojenie pierwotne (to od strony Discovery) jest połączone z masą. Należy je odciąć od masy. Porównajcie płytkę ze schematem.
Po tym zabiegu wszystko działa poprawnie.
Piotr SP9RCL
To super Bogdan, bo 3/4 trx-a działa ale na biurku, gdzie się dość mocno kurzy. Niech zadziała lepiej mając ekrany i krótsze linie sygnałowe