HomeMade

Pełna wersja: HUSAREK DSP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wystarczy przeczytać pierwsze z dziewięciu wpisów tego tysiąca i wszystko jasne.
Powodzenia w budowie!
.....................
Rysio!
Rozumiem, że od tego czasu nie było nowych rewizji PCB, czy schematu?
Proponuje przeczyta tych 1000 postu jest tego warto że nie postawiać tych pytań na które są odpowiedzi
pozdrawiam
P.S. odpowiedz nie jest złośliwa
Przypadkowo zauważyłem zjawisko którego nie potrafię wyjaśnić . Mianowicie mam włączone radio w paśmie 160 m i odpowiedni filtr pasmowy jest godzina 22:28 .
Na paśmie jest tylko szum . Po zmianie obwodu na pasmo 30 m słychać kakofonię radiofonów na bardzo wysokich poziomach , nawet do 40 db bez włączonych wzmacniaczy. Charakterystyki filtrów dołączam . Są to filtry wykonane na dławikach według danych kolegi sp2dmb.[attachment=13606][attachment=13605]
KOLEDZY, zostało jeszcze po kilka płytek z każdego rodzaju, jakby ktoś chciał to priv...
Tadeuszu, jest to prawidłowe zjawisko. Mieszacz w tego typu konstrukcjach, nie tylko w Husarku odbiera oprócz częstotliwości podstawowej również nieparzyste harmoniczne.
Dla przykładu trzecia harmoniczną odbierana jest tylko –10dB w stosunku do podstawowej. Budując filtry trzeba zapewnić dla tych sygnałów tłumienie min. 50dB. Pisałem o tym już ja jak i inni koledzy.
(22-01-2018 9:01)SP5BMP napisał(a): [ -> ]Tadeuszu, jest to prawidłowe zjawisko. Mieszacz w tego typu konstrukcjach, nie tylko w Husarku odbiera oprócz częstotliwości podstawowej również nieparzyste harmoniczne.
Dla przykładu trzecia harmoniczną odbierana jest tylko –10dB w stosunku do podstawowej. Budując filtry trzeba zapewnić dla tych sygnałów tłumienie min. 50dB. Pisałem o tym już ja jak i inni koledzy.

Dzięki za odpowiedź , ale dziwi mnie , że kiedy podłączyłem antenę bezpośrednio to tego zjawiska nie było.
Panowie jest prośba. Mam już na ukończeniu dokumentację kompletnej obudowy (cięcie laserowe + malowanie proszkowe), która powstanie prawdopodobnie w większej ilości egzemplarzy. Pozostaje do wyjaśnienia kwestia rozmiarów płytek i rozstaw otworów mocujących płytki radiowej, PBF i LPF i przetwornicy. Czy dokumentacja płytek rozprowadzanych przez DW-Radio opiera się na pracy Macieja SP7ROH, czy DW-Radio robi te płytki na bazie innej dokumentacji?. Myślę, że najwięcej kolegów składa to radio na płytkach właśnie z tego źródła i dobrze byłoby ustalić jakieś standardy rozmieszczenia otworów w projekcie na tulejki dystansowe do mocowania płytek. Proszę o info lub rysunki z rozmiarami. Jeżeli to wersja SP7ROH to oczywiście to mam, bo sam wytrawiałem swoje płytki z jego plików i wówczas nie ma problemu.
Mam trzy płytki z DW_radio: płyta główna RF oraz płytki przetwornicy i VFO. Pozstałe są wg. Macieja SP7ROH.
Płyta główna różni się drukiem i możliwością montażu na niej płytki VFO, natomiast rozmiar i rozstaw otworów mocujących jest taki sam.
Płytki VFO i przetwornicy różnią się rozmiarami i sposobem mocowania. I tak: płytka przetworniccy ma wymiar
59 x 33mm i dwa otwory do mocowania na krótszym boku - rozstaw 20mm, a płytka VFO 42 x 30mm i również dwa otwory do mocowania, tym razem na boku dłuższym z rozstawem 35mm.
Niestety nie posiadam żadnej dokumentacji, a podane wymiary pochodzą z pomiarów płytek.
Przypominam się przy zamawianiu obudów.
Kaziu zaczynam domniemywać, że płytek BPF i LPF DW-Radio nie rozprowadzało. Nie wiem, czy jestem w błędzie, ale w tej chwili nie widać ich na A......o.
Przekierowanie