(12-11-2019 14:36)SP9BSL napisał(a): [ -> ]Henryku, IMHO grzebanie na sygnałach analogowych IQ to śliska sprawa.
Analogowe pętle ARW na sygnałach IQ, a nawet tylko na jednym sygnale działają bardzo dobrze. Nie ma z tym żadnego problemu. Nawet na CW bardzo dobrze to działa. Problem pojawia się dopiero, gdy chcemy te sygnały IQ wyregulować i wpuścić dalej do obróbki w torach IQ. Jeśli sygnały IQ są wykorzystane tylko i wyłącznie do obróbki ARW to nie ma problemu.
(12-11-2019 16:19)SP2JQR napisał(a): [ -> ]Problem pojawia się dopiero, gdy chcemy te sygnały IQ wyregulować i wpuścić dalej do obróbki w torach IQ.
Otóż to właśnie, przepraszam za zbytnie uogólnienie. Doprecyzowując chodziło mi o współbieżność fazy i amplitudy dla całego zakresu regulacji.
Dobiegają końca prace związane z testem nowej wersji działania automatyki. Algorytm ARW został zmieniony i rozbudowany. W nowej wersji jest 8 banków pamięci do konfiguracji . Ustawiane parametry wraz a algorytmem działania są pokazane na rysunku.[
attachment=15668]
Dzięki Januszu. To bardzo dobra informacja.
Miałem możliwość testować ostatnią wersję oprogramowania. ARW jest teraz mocno rozbudowane jeśli chodzi o ustawienia i co najważniejsze zniknęły problemy występujące w moim Husarku pracującym z pierwszą, bezpłatną wersją oprogramowania. Na moje ucho, nowe ARW działa już dobrze. Na początku nie zauważyłem żadnych wad. Żeby wnikliwie ocenić jakość działania ARW musiałem poczekać na b. silne telegraficzne sygnały na 14 MHz (ciche tło i wejście sygnału na poziomie 59+20 dB) i daje to radę. Jedynym mankamentem jest "kłapnięcie" (niezbyt głośne) od razu przy wejściu b. silnej stacji, co można zaakceptować. Janusz z Tomaszem wykonali potężny postęp w porównaniu do pierwszej wersji.
Przy okazji, działanie ARW Husarka porównywałem z ARW FT1000MP, ale w tym ostatnim też zauważyłem wady w działaniu, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. Dopiero w pełni akceptowalne działanie ARW było w moim TR4.
Martwi mnie trochę bardzo długi czas reakcji łącza CAT na zmiany częstotliwości. Przy szybkiej zmianie częstotliwość enkoderem Husarka jej aktualna wartość wyświela się w oknie programu Logger32 z opóźnieniem ok. 30 sekund. W poprzedniej wersji programu odbywało się to niemal na bieżąco. Zjawisko to może to być nieco upierdliwe w zawodach przy szybkich i częstych zmianach częstotliwości. Zmieniam częstotliwość, a program logujący przez 30 sekund dalej widzi tę poprzednią. Wersja softu w Husarku: 25112019_E. Ustawienia portu CAT w Logger32: Baudrate: 9600, Databits: 8, StopBits: 1, Parity: None. Od poprzedniej wersji softu Husarka nic w nich nie zmieniałem.
Mam zainstalowany Logger32 V3.50.0 i soft Husarka też 25112019_E. Zmiana wyświetlanej częstotliwości jest aktualizowana =< 2 sek.
Janusz.
Januszu doradź czego się doczepić. Ja tak miałem w poprzedniej wersji softu. Nic mi już nie przychodzi do głowy poza wymianą AduM-a 1201. Chyba, że mam zamulony komputer. Przed chwilą zrobiłem podobny elsperyment. Totalna załamka - Logger32 zareagował na zmianę częstotliwości radia po 68 sekundach. Logger32 w wersji 3.50.403
Witam
Potwierdzam obserwacje Janusza. Odpowiedż Loggera nie przekracza 2sek. Wersja 3,50,0
Maciek
Macieju dobiłeś mnie. Spróbuję zmienić sterowniki portu COM w koputerze na inną wersję.