HomeMade

Pełna wersja: HUSAREK DSP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z przyjemnością odkryłem nową funkcję w Husarku . Możliwość treningu pracy na kluczu bez emisji mocy nadajnika .
U mnie już problem ogarnięty. Można napisać ,,Mega culpa". Właściwie to powinienem napisać ,,Mea Mega Culpa". Na płytce regulacji mocy zamieniłem wtyki złącz wyjścia napięcia regulacyjnego na diody PA i napięcia zasilającego płytkę regulacji mocy (13 V). Oba podobne, dwupinowe. Po podpięciu napięcia 13 V napięcie 3,3 V na magistrali I2C siadało do 2,68 V i cała magistrala głupiała. W jaki sposób i kiedy ja to popełniłem to nie wiem. Najważniejsze, że już wszystko ok. Kolegom, którzy odbierali moje uporczywe telefony w tej sprawie dziękuję za pomoc. Z tego wszystkiego najbardziej się cieszę, że nie uszkodziłem układu MCP4726 i regulacja działa. Zrobił się towarem deficytywym i to bardzo (jak zresztą wiele elementów).
No to rzeczywiście "Mega culpa" Big Grin
edit: .... nie aktualne, zdobyłem si570 wiec idę na całość Wink
Dlaczego zastosowano przełącznik elektroniczny PE4259 mało dostępny , a nie taki jaki jest stosowany w innych miejscach projektu Husarka 1G3157 ? PE4259 datasheet pracuje od 10 - 3000MHz więc po co taki szybki ?
Tadeuszu, są zamieszczone pliki źródłowe i możesz dokonać zmiany na jedynie słuszny według Ciebie przełącznik.
(03-09-2022 7:36)SP5BMP napisał(a): [ -> ]Tadeuszu, są zamieszczone pliki źródłowe i możesz dokonać zmiany na jedynie słuszny według Ciebie przełącznik.

Witam Janusz .
Ja tylko pytam mądrzejszych . Absolutnie nie jakoś złośliwie .
Zamieszczam pomiary filtrów 500Hz, 2,5 kHz, 2,8 kHz.[attachment=17913]
A tu poniżej pomiary filtrów w moim egzemplarzu husarka.
Pomiar wykonałem analizatorem SYSTEM TWO firmy Audio Precision.
Wejście sygnału bezpośrednio na moduł DSP, wyjście sygnału poprzez separujący transformator, dodatkowy wzmacniacz na TDA2003 z gniazda słuchawkowego.

Szumy modułu cyfrowego na poziomie -45dB nie pozwoliły zejść niżej. W związku z tym pytanie: jaki był układ pomiarowy, że pozwolił zmierzyć do ponad 70dB?
Szumy samego wzmacniacza głośnikowego są na poziomie -64dB.
Po ustawieniu regulacji głośności modułu DSP na zero szumy wyniosły -59dB, a więc dalszy tor tych szumów nie dodał, tylko moduł DSP. Test szumów robiłem przy wyjętej wtyczce sygnału wejściowego. System ARW ustawiłem na zero dB.

[attachment=17914]

Ch-ki filtrów moim zdaniem wzorcowe. Widoczne dodatkowe tłumienie 3,56dB dla szerokości 2,8kHz. Pochylenie około 2dB od dolnych częstotliwości do górnych nie zweryfikowane, być może pochodzi od wzmacniacza głośnikowego.
Pomiaru dokonałem za pomocą generatora. Sygnał został doprowadzony na wejście antenowe. Odczyt za pomocą doskonale wyskalowanego przez Tomasza smetru. Zakres sygnału w przedziale 1/2S do s9+20dB to 71 dB.
Przekierowanie