HomeMade

Pełna wersja: HUSAREK DSP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Andrzej napisz do mnie na PW.
Przedstawiam finalną wersję projektu obudowy głośnika zewnętrznego do Husarka DSP. Roman SQ2RH pracuje już oczywiście nad projektem grawerki opisów otworów i gniazd oraz naszego ,,husarkowego" logo. Przesuwana w zależności od potrzeb ściana wewnętrzna komory akustycznej i dla potrzebujących przewidziane miejsce na przedniej płycie na potencjometr pomiędzy włącznikiem, a gniazdem słuchawkowym - w wypadku zamontowania wewnątrz płytki dodatkowego wzmacniacza m.cz. Kolegów chętnych na takie pudełko proszę o kontakt na PW. To pozwoli określić wielkość serii do pierwszej produkcji.
Witam w zasadzie już po wakacjach.

Linia, Husarek DSP rośnie w siłę.

[attachment=16467]

Prezentuję zewnętrzną obudowę z głośnikiem i zasilaczem do Husarka DSP, obudowa zaprojektowana przez Bogdana SP4LVC, Bogdan zajął się też organizacją produkcji tej obudowy.
Ja zająłem się grafiką i grawerką. Wewnątrz zasilacz (przetwornica) z ~230V na 13,6V 5A.
Cały zestaw czeka na nowy zestaw ładnych czarnych śrub, także będzie się to jeszcze ładniej prezentować.

73 Roman
Melduję finał!
Czy ja widzę na zdjęciu zasilacz impulsowy? Jest konieczny ze względu na moc? Pytam bo co prawda niektóre mało zakłócają, ale jednak..
Z mojego doświadczenia wszystkie LED-owe zasilacze podnoszą tło zakłócenia o 2-4 S i nie nadają się do zasilania nowoczesnego TRX !
Karolu zasilacz po to, abym nie musiał używać 20A dużego, stacjonarnego zasilacza do Husarka, który daje 15 W. Staszek SP3HGU nie stwierdził zakłóceń w całym paśmie KF. Wychodzi na to, że chyba to potwierdzę, ale wczoraj miałem mało czasu na próby, bo po południu już zaczęły burze rządzić i kable wywaliłem za okno.
Sposób na przetestowanie zakłóceń od zasilacza:
nie podłączasz anteny!
Zamiast anteny bierzesz około 1m drutu w izolacji. Kładziesz drut w pobliżu zasilacza lub nawet pod nim, a nawet miżesz owinąć ten drut wokół zasilacza.
Zasilacza nie podłączasz do prądu (wyjęta wtyczka), Husarka zasilasz z akumulatora i badasz tło elektromagnetyczne otoczenia, czyli odczytujesz wskazania z S-metra i analizatora widma.
Następnie wkładasz wtycznę do sieci, ale nie włączasz zasilacza i również odczytujesz jakie masz tło.

Potem odłączasz akumulator i włączasz zasilacz impulsowy. Odczytujesz na S-metrze i analizatorze widma na ile wzrosły zakłócenia.

Jeśli tło jest duże np większe od S-6 to zakłóceń generowanych przez zasilacz możesz nie zauważyć i musisz wtedy poszukać innego pomieszczenia do pomiarów z małym tłem.
Ok, czyli to nie jest tylko zasilacz do samego głośnika, bo mnie zdziwiło że chyba nie jest tam konieczne 200W mocy audio Smile
Zasilacz jest do Husarka, a przy okazji posłuży do zasilenia innych aktywnych wynalazków ulokowanych w samej obudowie głośnika. Ja tego nie planuję, ale Henryk kombinuje do środka wzmacniacz lampowy. Inni może jakiś filtr DSP będą chcieli wsadzić. Zobaczymy jak to będzie ewaluować.
Przekierowanie