HomeMade

Pełna wersja: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wrzucam projekt płytki przełączania BPF i LPF sterowanej sygnałami płytki rejestrów. Układ komutacji diodami LPF wg schematu Janusza SP5BMP zamieszczonego w moim poście #554.
Panowie - nie bijcie. Jednak to prawda, że najgorzej to się samemu kontrolować. Ja już ukarałem się sam w dniu dzisiejszym. Wyprasowałem, wytrawiłem i ,,w ciemno'' wlutowałem części. Okazało się, że nie rusza. Szybki ogląd - raz, drugi i piętnasty i wyszło, że w projekcie została zamieniona 1 z 2 nogą transoptora. Taki prosty układ, a jednak i to można schrzanić projektując płytkę. Przepraszam wszystkich, którzy już ,,prasowali", choć wolałbym, żeby jeszcze nie zdążyli. Definitywny projekt w załączniku - zrobiony chyba lepiej, bo ma już rozdzielone masy pod kątem późniejszej pełnej separacji. Oczywiście w tym wypadku płytkę trzeba zamocować w otworach pod śrubki na masie zrobionej od strony wyjść transoptorów. Dzisiaj zrobiłem jeszcze drobne poprawki w projekcie - sprawdźcie, który został pobrany. Zmniejszyłem średnicę otworów na nóżki transoptorów (zbyt duże w poprzednim wariancie i ciężko oblewa się cyną) i ,,zamknąłem" masę po stronie ich wyjść.
Bogdanie, nie popełnia błędów ten co nic nie robi. Życzę dużo pomysłów.
Witam,
Moze ktos wie gdzie mozna sciagnac program audio Tester ? Potrezbny jest mi on do sprawdzenia filtrow akustycznych.

Dzieki Arek
AC2FC
Witaj,

Oto link do tego programu: http://www.audiotester.de/

VY 73 de Grzegorz
Dzieki Grzegorz,
Niewiem dlaczego ale jak szukalem to w mojej przegladarce wyskakiwalo "sto" inny stron a nie ta.

Pozdrawiam
Arek
Panowie proszę o radę. Jest kłopot z filtrem LPF na pasmo 24 MHz. Badanie NWT-kiem w załączniku. Co grzebnąć, aby przesunąć go trochę w górę? Dla porównania również zamieszczam charakterystykę z pasma 28 MHZ. Myślę i nie wiem co robić. Czy walczyć z obwodem 21/24 MHz, czy przerobić sterowanie na komutatorze diodowym tak, aby załączało ,,najwyższy" filtr dla pasm 24 i 28 MHz, a przedostatni obwód zostawić tylko dla pasma 21 MHZ, bo tu jest wszystko ok. Cięcie zaczyna się od 22 MHz. Oczywiście to tłumienie filtru w paśmie 24 MHZ widać na reflektometrze jako spadek mocy wyjściowej z radia.
Masz za duże indukcyjności. Filtr według schematu powinien ciąć od 25,6MHz.
Januszu, czy odjęcie po 1 zwoju z każdej cewki będzie dobrym rozwiązaniem? Nie chciałbym rujnować druku zabawą z kondensatorami. Co zrobić, aby filtr od 28 MHZ zrobił się bardziej stromy w stronę wyższych częstotliwości? Jakoś tak podejrzanie mało tłumienia wychodzi na 2 harmonicznej.
To spróbuj zmodernizować LPF na 28 Mhz. Indukcyjność cewki na pierścionkach zmienia się też jak rozsuwamy zwoje.
Przekierowanie