HomeMade

Pełna wersja: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mnie się wydaje, że eATU w Husarku to byłaby bardzo dobra opcja. Małe urządzenia, do których należy Husarek, są chętnie użytkowane poza domem, wtedy opcja eATU jest nieoceniona. Przekaźniki rzeczywiście są bardzo małych rozmiarów oraz styki w komorze próżniowej powinny charakteryzować się ciekawymi parametrami maksymalnych napięć i prądów w.cz. Na przykład przekaźniki N4100 są szersze (dla N4100 to 16x15x11 mm). Reasumując, zdecydowanie jestem za opcją eATU. Jeśli powstanie ta opcja, to chętnie z niej skorzystam.
Parę ostatnich dni poświęciłem na pełne uruchomienie toru odbiorczego.
Filtr ssb jeszcze trochę za szeroki, ale mam inny problem - odbieram DSB a nie SSB
obydwie wstęgi prawie na tym samym poziomie.Przekażniki przełączają - a sygnał jest czytejny i prawie na nie zmienionym poziomie.Ktoś miał podobny problem?
Popieram opinię Bogdana SP3IQ. Skrzynka antenowa może być opcją, która zostanie zainstalowana zgodnie z potrzebami konstruktora. Myślę, że wystarczy miejsca w Husarku po zrobieniu przemyślanej kanapki z istniejących modułów.
Jarek SP5CTD.
Witam
Powodów odbierania drugiej wstęgi może być kilka.
1- Przesuwnik ( polifazer) proponuję zamienić z polifazerem nadajnika.
2- Układ 74AC02 .
3- Układ 74VHC164.
Należy sprawdzić oscyloskopem dwukanałowym jakie są przebiegi na 164ce między nogami 5 i 6 oraz 12 i 13 powinny być zbliżone do wykresu zamieszczonego poniżej
[attachment=6453]
Przesunięcie w pionie z drugiego kanału jest wykonane celowo ażeby nie zamazać wykresu. W rzeczywistości przebiegi są na tym samym poziomie.VY 73 Roman SP5AQT
Cześć Maciek, do tego co napisał Roman SP5AQT, to dodałbym ewentualną eliminację np."zimnych lutów" zwłaszcza przy FST3125, co mnie się niestety przytrafiło jak uruchamiałem Piligrima. Przy okazji warto "przejechać" lutownicą + RF800 po wszystkich połączeniach nóżek elementów przed pilifazerem oraz w okolicach wzmacniacza sumującego, to jest zaraz po polifazerze.
73 Bogdan, SP3IQ.
Witam, dziękuję za podpowiedzi. Zamiany polifazerów już próbowałem , bez zmian.
Nie mam dostępu do oscyloskopu dwukanałowego , trzeba będzie sobie jakoś inaczej poradzić.Muszę jeszcze raz dokładnie sprawdzić płytkę, choć oczy już nie takie , a na tej płytce już miałem błędy. Ponoć błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi.
Witam Wszystkich w Nowym Roku 2013 i Życzę Zdrowia, Zdrowia i Uporu w tych naszych poczynaniach. Oby były owocne. Bo najmniejszy sukces to jakoś podbudowuje i umacnia w dalszych działaniach.
Ja porządkuję tę moją konstrukcję. Wcześniej zamontowałem PA na docelowe miejsce. Zrobiłem nową płytę czołową. Co prawda z syntezą OLEG9 ale do niej miałem prawie komplet materiałow i przez to. Płytka do niej w/g Andrzeja i jest już na chodzie. Jak to wygląda to w załącznikach. No i zabieram się za przekładanie płytek ale tak żeby był swobodny dostęp do każdej z nich. Ułatwi to mi eksperymentowanie a przecież o to chodzi w naszej zabawie.
Jeszcze raz Wszystkim udanych Konstrukcji w tym NOWYM ROKU!!!!
Witam w Nowym Roku !
Dołączam się do życzeń Stanisława i oby jak najwięcej Husarków pojawiło się na "Łosiu".
Zgodnie z sugestią Stanisława sprawdziłem impulsy na 74VHC164. Ponieważ mam oscyloskop 1-no kanałowy, podstawę czasu wyzwalałem impulsem z wypr.4 74VHC164 i można obejrzeć zależności pomiędzy pozostałymi przebiegami.Wszystko OK.
Po sprawdzeniu torów od modulatora do wzmacniaczy znalazłem uszkodzony opornik
R9 (przerwa). Po wymianie na nowy radio odbiera czyste SSB.
Teraz montuję PA i płytkę antenową.
Przepraszam ROMANA SP5AQT - chodziło oczywiście o Jego wypowiedź i sugestie zawarte w poście 307 .
Chyba to Sylwester zadziałał !!!
Prezentuję moją wersję wykonania mechaniki Husarka. Płytę czołową wykonałem z kształtownika aluminiowego o przekroju prostokątnym i grubości 14 mm.
Elementy regulacyjne i synteza zostały zamocowane na wewnętrznej stronie
kształtownika. A żeby było ekstra , płyta czołowa wymaga dopieszczenia.
Przekierowanie