Witam,
Polutowałem już kilka żeczy w swoim życiu
, ale muszę się przyznać że jeszcze nigdy nie "wywijałem drutem". W związku z tym mam pytanie: jako że nie mogę się dopatrzeć - jakim drutem są nawijane cewki w combo lpf?
Krzysiek
Krzysiek.
Popatrz na stronie SP2JJH
http://www.sp2jjh.republika.pl w zakładce Piligrim. Filtry combo są takie same jak Jarka. Tam wszystko jest opisane z detalami.
Krzysztof, to zależy jakie dasz rdzenie i ile mocy ma Twoje PA.
Ja pod PA20W-G6ALU dałem rdzenie T68 (spokojnie wystarczą T50) i drut 0,6mm na wszystkich cewkach.
Przy większej średnicy druty dla pewności sprawdź kalkulatorem mini Ring czy uzwojenie z takiego drutu zmieści się na rdzeniu.
Układy są do dostania w sklepach internetowych i na Allegro. Scalak do syntezy kupiłem na ebayu. Najgorzej było dobrać kondensatory 47nF aby pojemności były zgodne. Mój TRX na razie jest jeszcze w fazie montażu.
załączam próbkę dźwięku z pasma 80m i 20m
Zalaczone nowe zjecia z synteza od rd3ay.
krzysztof[attachment=2698][attachment=2699][
attachment=2700][
attachment=2701]
Witam!
W załączniku foto bardzo ładnego wykonania Piligrima przez F1EJT.
PS.W kilka dni po tym jak przesłałem Koledze z Francji plik z projektem płytki PA,Alain dosłał mi kilka następnych foto zakończonego już Piligrima z krótkim komentarzem "operation is perfect".
Witam, dołączam się do zapytania czy ktoś posiada płytki do Piligrima lub zamierza w najbliższym czasie zamówić. Poszukuje szczególnie płytek do filtrów BPF, LPF i przedwzmacniacza.
(12-03-2011 23:36)rtvkris napisał(a): [ -> ]załączam próbkę dźwięku z pasma 80m i 20m
krzysztof
Dziękuję - dopiero dzisiaj miałem możliwość posłuchać.
Zdumiało mnie to że nie słychać żadnych trzasków czy szumów w tle...
Pamiętam jak KK7B pisał że w jego odbiorniku R2 (homodyna SSB) jak się nie podłączy anteny to odbiornik praktycznie nie szumi - ale żeby tak w czasie QSO slyszeć tylko korespondentów to tego nie rouzmiem
Ale poważnie - to tak zawsze w Pilgrimie czy masz jakiś patent dodatkowy ?
pozdrowienia
Artur sp2qca
hi,,dziękuję za pochwałę,,no nie wiem jak jest w innych piligrimach ale ja tak mam od początku,,mam zastosowane oprucz wersji podstawowej piligrima,kilka dodatkow o których pisałem wcześniej w postach tak że nie będę się powtarzał, powiem tylko że w czasie nagrania był włączony filtr na max7480 lecz on nie powoduje az tak wielkiego "odszumienia" odbiornika ,,po prostu homodyna pracuje na innej zasadzie niż standartowe odbiorniki i z reguły ma taki fajny specyficzny sygnał ,a wież mi że to co nagrałem to nie wszystko, bo dopiero na "żywca" możesz usłyszeć jak ten odbiornik pięknie pracuje,,antena jaką używam to fd4 i spokojnie parę dni temu sluchalem T31A czy V85TX oraz T88CR.
Warto podkreślić że dużą zasługę w odbieranym sygnale ma wg. mnie układ arw zastosowany w piligrimie no i troszke zmodyfikowany przezemnie ,,ale ogolnie to udana konstrukcja i polecam ją wszystkim.
pozdrawiam 73
krzysztof
dodaje dzisiejszy odsluch V85AVE BRUNEI NA 20M
Witam,
Ja posuwam się powolutku do przodu, trochę z powodu czsu trochę "$$"
.
Wracam znów do cewek. Jeśli mógłbym prosić o wyjaśnienie np. schemat i MiniRing Core Calculator pokazuje:
320nH- 10 zwoi na rdzeniu T68-10.
U mnie wychodzi przy 10 zwojach- 400nH, przy 9zwojach- 360.
320nH mam dopiero przy 8 zwojach.
Jak pisałem wcześniej nigdy jeszcze nie nawijałem cewek, nie wiem czy coś? robię źle, czy jak by logika mi wskazywała rozbieżność może być pomiędzy poszczególnymi partiami rdzeni? I jak wynika z pomiarów powinienem
nawinąć 8 zwojów?
Krzysiek