Ja zastosowałem coś takiego:
4u7, 30mA, 1om, smd, 0805
Trochę analizatorów będzie zrobionych, zapraszam do zabierania głosów wykonawców i zgłaszanie ewentualnych problemów z uruchomieniem.
Czy ktoś porównywał analizator EU1KY z MAX6 ??
Gdyby komuś jeszcze brakło płytki to zostało mi parę sztuk.
Przemek DZIĘKUJĘ BARDZO,
dziś odebrałem przesyłkę z płytką. Płytka w wersji opublikowanej na forum jest super profesjonalnie wykonana. W warunkach amatorskich trudno (choć nie jest to niemożliwe) uzyskać na tak małej płytce 53x60 mm tak dużą ilość połączeń, pewnych i precyzyjnych przelotek masy. Moja płytka "z żelazka" idzie z tego powodu do archiwum mimo tego, że początkowo byłem z niej zadowolony. No cóż, dobre jest wypierane przez lepsze!
Polecam wszystkim, którzy się jeszcze zastanawiają czy warto kupić czy wykonać własnoręcznie. Kupić i złożyć ten analizator, to nowa generacja analizatora antenowego całkowicie możliwa do powielenia w typowych warunkach amatorskich i wsparciem na forum.
Prawie mam już komplet elementów (Si5351 dostanę za dwa tygodnie, na razie mam moduł Adafruit ale on wymaga wymiany rezonatora umieszczonego tuż obok Si5351 z 25 na 27MHz. Obawiam się, że jak użyję HotAir nawet z małą dyszą to rozlutuję oba elementy - z tego powodu raczej poczekam na dostawę). Resztę elementów mam wraz z STM32Disco i przetwornicą izolowaną SCW05A-05 zastosowaną w HUSARKU DSP do rozdzielenia mas i zasilań. Zaczynam składanie....
Pozdrawiam wszystkich,
Mirek
(31-10-2016 14:35)mirekfd napisał(a): [ -> ]mam moduł Adafruit ale on wymaga wymiany rezonatora umieszczonego tuż obok Si5351 z 25 na 27MHz.
Nie wymaga, mam taki sam moduł w moim modelu. W menu jest odpowiednia opcja dla wyboru kwarcu.
Dzięki Piotrze, przegapiłem opcję. Twoja informacja rozwiązuje problem. Nawet ten miniaturowy rezonator 27 MHz dokupiłem do Adafruit 2045.
Zaraz po świętach składam moduł analizatora. Temat analizatora rywalizuje u mnie z innym tematem z forum też wykorzystującym STM32F746G. Za dużo wrażeń na raz i za mało czasu na wszystko.
Pozdrawiam wszystkich,
Mirek
Panowie mam 2 pytania. Kondensatory C18 i C19 mają 300 pF. Takich nie mam. Mam 330 pF. Czy można to zastosować, czy kleić kanapkę ze 180 i 120 pF? Druga sprawa. Składam płytkę wg SP4JJH. Zdobycie kondensatorów tantalowych 100 uF o wymiarze B i odpowiednim napięciu graniczy chyba z cudem lub takich po prostu nie robią. Rozmiar C wchodzi przy tej pojemności i napięciu pracy (6 V) na mocny styk. Czy można zastosować 47 uF, bo takie jeszcze da się znaleźć w rozmiarze B, czy 100 uF pojemności to priorytet?
(01-11-2016 19:53)SP4LVC napisał(a): [ -> ]. Zdobycie kondensatorów tantalowych 100 uF o wymiarze B i odpowiednim napięciu graniczy chyba z cudem lub takich po prostu nie robią.
Kupowałem ostatnio na znanym portalu aukcyjnym i na OLX-ie. Są dostępne beż problemu i cena lepsza niż w Farnelu czy TME.
Bezwzględna wartość kondensatorów nie jest krytyczna. Może być 330 pF. może być 270 pF. Dobrze jest dobrać je parami w obu kanałach.
Panowie jeszcze pytanie o rdzeń na balun wejściowy. Co wstawić? Nie mam rdzeni monitorowych, nie mam czasu latać po serwisach komputerowych i szukać. Robię właśnie zamówienie u Janusza - może, a raczej na pewno ma coś podchodzącego. Napiszcie tylko jaki ma to być rozmiar i materiał.