HomeMade

Pełna wersja: Analizator EU1KY
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Darku, dziękuję za testy. Doszedłem już do ładu z tym problemem. Jako, że jestem użytkownikiem który ciągle coś testuje, zmienia itp....
Zamiennie mam firmware EU1KY z firmwarem od KD8CEC. Problem w tym, że firmware KD8CEC ustawienia trzyma w tych samych plikach i katalogach co firmware EU1KY. Z tego powodu pojawia konflikt ustawień w pliku konfiguracji, co powoduje takie a nie inne działanie firmware. KD8CEC wspomina na swojej stronie o usunięciu z karty katalogu z konfiguracją innego firmware.

Obecnie robię poprawkę, aby firmware KD8CEC swoje pliki trzymało w innym katalogu, co rozwiąże mój problem i pozwoli na bezproblemowe użytkowanie obu firmware zamiennie.
Pawle, super, że temat opanowany!
Wczoraj jeszcze uruchomiłem sobie WSPR...bardzo fajnie to działa. A dziś dorobiłem drugi port. Z tego co wyczytałem to już finalna/docelowa wersja tego bardzo przydatnego ustrojstwa.

Pozdrawiam
Darek
Słuchajcie, właśnie buduję swój analizator. Jestem na etapie dołączania kabli we/wy. Na zdjęciach widzę, że nawijając kabel 50R na ferryt nie przejmujecie się wartością minimalnego promienia zagięcia kabla. Moje tanie chińskie kabelki z gniazdkami mają dolutowany kabel na oko wyglądający jak RG316. A jego minimalny promień gięcia wynosi około 15mm! Nijak nie da się przy takim promieniu nawinąć kabla na mały rdzeń. Czy tak ciasne nawijanie nie sprawia później problemów z kablem?
Nawijałem RG174. Nie miałem żadnego problemu, tylko mam troszkę większy rdzeń.
[attachment=15217]
Jak byś mógł podać, jaki rdzeń zastosowałeś?
Pozdrawiam Ryszard
Niestety nie znam symbolu rdzenia. Przewleczone przez niego były przewody zasilania silnika DC z kserokopiarki. Jest to całkowicie przypadkowy rdzeń, jaki wpadł mi w ręce.
Dobrze się spisują rdzenie pozyskane z kabli zasilania sprzętu komputerowego.

Naniosłem małe poprawki do firmware KD8CEC, powodujące, że ustawienia są teraz trzymane w katalogu /KD8CEC, a nie w /AA jak to jest w firmware EU1KY.
Po wstępnych testach wygląda, że wszystko jest ok. Jak ktoś będzie zainteresowany, to mogę zamieścić skompilowany wsad. Propozycję zmian w wolnym czasie przekażę do autora - KD8CEC
Mam pytanie!
W jaki sposób należy przeprowadzić kalibrację funkcji L/C w wersji 1.01 CEC, aby było to właściwe?
....................
(24-06-2019 15:14)DH1AKF napisał(a): [ -> ]Witaj, Pavel,
Proszę wskazać w takich komunikatach o błędach dokładnie, które wersje zostały użyte, w przeciwnym razie nie można ich odtworzyć. (KD8CEC wydał co najmniej 5 wersji, najnowsza to 1.01).
73, Wolfgang.

Ja mam wersję AA EU1KY v3 DH1AKF&KD8CECv0.53
Wygląda to tak:
Witam,

Tadku dziękuję, super. Jak już pisałem całość mam opanowaną i pod kontrolą.

Rysio! kalibracje robisz tak samo, jak główną kalibrację open, 50, short, tylko tu się to robi z poziomu okna L/C.
Po prawej stronie ekranu pod oknem wyświetlającym zmierzoną wartość, masz przyciski SET SHORT, SET LOAD, SET OPEN. Podpinasz pod gniazdo wyjściowe odpowiednio obciążenie short, 50, open i dla każdego klikasz odpowiedni przycisk ekranowy. Na koniec zapisujesz klawiszem Apply & Save. Możesz mieć kilka kalibracji. Domyślnie kalibracja przypisywana jest do "Probe A".
Na YouTube u autora firmware jest chyba filmik pokazujący, jak to się robi.
może się przyda.....Opis funkcji L/C

http://www.hamskey.com/2019/03/release-f...1-for.html

Generalnie autor zaleca do max wartości mierzonych 300pF i 50uH, trzeba dobierać częstotliwość (górne przyciski na ekranie) aby generować jak najmniejszy błąd.

Pozdrawiam

Darek
Przekierowanie