(23-08-2019 20:54)EC4AGT napisał(a): [ -> ]Zworki zasilania na EU1KY ustawiasz wg opisu w podanym przez Pawła pdfie (nie mają one nic wspólnego z samym interface USB a jedynie ze sposobem zasilania discovery).
The pdf provided by Pawel has a lot to do with power.
Especially when there is no power supply other than USB. This is when the PSU selector plays a role.
The rest is correct.
Plik pdf dostarczony przez Pawła ma wiele wspólnego z mocą.
Zwłaszcza, gdy nie ma innego źródła zasilania niż USB. To wtedy selektor zasilacza odgrywa rolę.
Reszta jest poprawna.
Witam
Dalej nie działa i dałem sobie spokój. Może za jakiś czas spróbuję na nowo. Po prostu teraz nie wiem co robić.
Dziękuję bardzo wszystkim za cierpliwość i za pomoc
Witam
Wracam do tematu analizatora , dokładnie do tematu zegara. Co należny zastosować , baterie czy akumulatorek ? Pytam , bo spotkałem się , ze byl stosowany akumlatorek LIR2030 albo bateria CR2032
Modul zasilacza jest taki
[
attachment=15450]
Witaj,
Wojtku, zaglądnąć musisz do manuala tego modułu. Na pierwszy rzut oka na zamieszczone zdjęcie to wydaje się, że akumulatorek.
Używam modułu o tym oznaczeniu (ZS-042) z CR2032.
Mój też ma taki sam numer tj ZS - 042
Witam,
Przy używaniu baterii CR, bezpiecznie jest usunąć diodę 1N4148 lub rezystor, który jest w szeregu z diodą na płytce modułu.
Jeżeli tego się nie zrobi i na dodatek moduł zasili napięciem 5V, bateria CR po pewnym czasie się rozedmie i w najgorszym wypadku wybuchnie.
Słuszna uwaga Pawła aby wylutować jeden z tych elementów. Przy zasilaniu modułu z 3.3V problem też może wystąpić przy rozładowaniu baterii i po przekroczeniu napięcia przewodzenia diody ale z drugiej strony w miare zużycia baterii nastąpi ograniczenie prądu "doładowania" ze względu na wzrost oporu wewnętrzego ogniwa to może wybuchu nie będzie...?
Dla zasady i bezpieczeństwa lepiej rozłączyć diode albo rezystor przy stosowaniu baterii CR bez względu na napięcie zasilające moduł i tak zrobię u siebie. Dzięki.
I co zrobić jeśli zastosuje akumlatorek LIR2030?
Witam,
Jakiś czas temu tu na forum, w jednym z tematów wywiązała się dyskusja na temat stosowania akumulatorków lub mechanizmów doładowujących akumulatorki / baterie przy takich układach zegarkowych Wszystko wyjaśnił Sławek SP9BSL.
Osobiście nie widzę żadnego sensu stosowania w podtrzymaniu zasilania takich układów zegarowych akumulatorków, bo i po co.
Szybki rzut do PDF-a zastosowanego układu rozjaśni wszelkie watpliwosci.
Z mojej strony podpowiem, że prąd pobierany z bateryjki przy zasilaniu układu Vcc=0V i nieaktywnej magistrali i2c ( typowe podtrzymanie pracy zegara bez napięcia zasilającego ) to średnio 850 nA. Łatwo można obliczyć sobie na ile czasu wystarczy taka bateryjka CR.