Dzień dobry
Postanowiłem mieć ten analizator w swoim shacku
Kupiłem gotową złożona płytkę , disco , wsadziłem w aluminiową obudowę
Zrobiłem kalibrację OSL, przełożyłem zworkę na WORK.
Teraz moje pytanie brzmi: podłączyłem do analizatora sztuczne obciążenie a ten pokazuje że SWR wynosi od 1 przez 199 a nawet 1999.
Gdzie może tkwić problem ? Zły balun ?
Kalibracja post #49
Czy kalibracja rezystorami 5,50,500R?
Czy podłączony jest kabel audio?
...
Rozumiem, że generator działa.
Ok, spróbuję jeszcze raz na spokojnie po kolei.
Ok wszystko się udało. Poszedł format karty, obie kalibracje i ruszyło
Dziękuje i pozdrawiam
Witam
Ja mam pytanie dotyczące obudowy. Mam do dyspozycji drukarkę 3d i mam pytanie do kolegów czy jest możliwe zdobycie pliku do załadowania do drukarki w celu późniejszego wydruku. I drugie pytanie to czy znacie jakiś produkt do pomalowania tej obudowy od wewnątrz tak aby robił za ekran. Ja mam spray z cynkiem, taki de elementów metalowych w celu zabezpieczenia. Mogę go zastosować? A może jest możliwość zdobycia farby miedzianej?
Pozdrawiam
Witam,
Co do obudowy - to nie wiem, czy ktoś drukował taką, więc z plikami może być ciężko.
Ale chyba szybciej i prościej jest zastosować jakąś aluminiową. Wystarczy tylko wyciąć otwór na ekran.
W przypadku obudowy drukowanej - znacznie lepiej sprawdzi się taśma aluminiowa lub miedziana z podkładem klejącym - tak jak w taśmie klejącej.
Jak ekran magnetyczny to tylko blacha z miękkiej stali, jak elektrostatyczny może być z grafitu np. Spray GRAPHIT 33 firmy KONTAKT CHEMIE.
W sprzedaży są też tamy elastyczne np.: ZipMesh - Samoprzylepna taśma ekranująca z siatką miedzianą.
(10-02-2018 2:43)EC4AGT napisał(a): [ -> ]I drugie pytanie to czy znacie jakiś produkt do pomalowania tej obudowy od wewnątrz tak aby robił za ekran.
Ja stosuję farbę NSCP
https://sklep.semicon.com.pl/shop2/nscp4...?lang_id=3 - sprawdzone osobiście w wielu zastosowaniach i badaniach kompatybilności elektromagnetycznej.
Jak zgrać z analizatora zrzuty ekranu ?
Parę ustawień w menu configuration, takie jak przypisanie portu, pozycja COM_PORT , to COM 2 lub COM1 ST-link, pozycja SCREENSHOT_FORMAT zapis w jakim formacie BMP lub PNG to na początek Odczyt to pozycja menu USB HS cardrdr i oczywiście kabel USB z Pc-tem. Proponuje COM 2 i gniazdo micro USB, to pozostaje na zasilaniu analizatora , a jak COM 1 to musi obowiązkowo być zasilany z tego portu i zasilanie przełączone -zworka tak jak przy wgrywaniu programu. Na pc-cie pojawi się jako dysk EU1KY i co ciekawe najpierw zał zasilanie i potem kabel do pc.
Próbowałem nie dało rady. Najprostsze rozwiązanie okazało się najlepsze jednak
Po prostu wyjąłem kartę SD i zgrałem przez czytnik w komputerze