HomeMade

Pełna wersja: Analizator EU1KY
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziękuję za uwagę . Oczywiście zmienię . Opisówka jest do wymiany . Kiepski toner trochę za mały wymiar (widać wkręty ) , no i oczywiście błąd .
(25-05-2019 6:36)SP8GPQ napisał(a): [ -> ]Na zdjęciu w prawym dolnym rogu płytki analizatora widać podłączony moduł bluetooth . Moduł jest sparowany jako MINI60 ponieważ był dedykowany do VNA MINI60 . Jednak dalej nie wiem co z nim zrobić ponieważ nie jest widoczny jako com wirtualny . Moja wiedza jest ograniczona .

Tadku, moduł bluetooth ma na wyjściu linie RX i TX. W konfiguracji analizatora w sekcji ustawiania COM_PORT, zmieniasz z COM1 (ST-Link) na COM2 ( on the shield ).
Moduł bluetooth podpinasz wówczas do pinów z sygnałami TX i RX w gnieździe Arduino zgodnie z opisem na poniższym obrazku:
[attachment=15132]

czyli pod piny nr 1 i 2 ( PC6, PC7 ), do których dostęp masz na PCB płytki analizatora.

Zazwyczaj sygnały UART-a podpina się na krzyż - czyli:
bluetooth eu1ky
TX -> RX
RX -> TX

Oczywiście w komputerze musisz mieć zainstalowane wszystkie sterowniki do obsługi bluetooth. Port wirtualny COM w komputerze pojawi się dopiero, jak sparujesz moduł bluetooth z bluetooth w komputerze.
Dzięki
U mnie TX > CN4 PIN1 (D0)
RX> CN4 PIN2 (D1)
CN6 3,3V > PIN12
CN6 GND > PIN13
KEY > PIN34 NIe podłączony .
Chyba odwrotnie ma być TX/RX ?
Wykonałem 2 pomiary BPF na 3,5MHZ . Pomijam wyniki świadczące o niedokładnym zestrojeniu filtru . Chodzi mi o ocenę która metoda jest lepsza . Czy przy pomocy Panoramic scan , czy raczej VNA S21.[attachment=15160][attachment=15161]
obie metody są dobre i potrzebne Big Grin
S21 ocenisz ile masz strat na filtrze (insertion loss) w funkcji częstotliwości,
S11 (SWR) jak masz dopasowany filtr. Na pomiarach S11 zobaczysz rezonanse członów filtra, co na S21 jest prawie niemożliwe do zauważenia. Często przy strojeniu filtrów pomija się S11 skupiając się tylko na S21 - potem pojawiają się pytania typu "dla czego mam takie straty w filtrze" odpowiedź jest prosta: sprawdź S11 a zobaczysz dla czego...

Edit: dla formalności powinno się jeszcze mierzyć S22, czyli po prostu zamienić wejście filtra z jego wyjściem
Oba są dobre i uzupełniają się wzajemnie. Dopiero oba dają pełny obraz jakości filtra.
Filtry najpierw się stroi wstępnie na najładniejszą charakterystykę przenoszenia - parametr S12, a potem już precyzyjnie na jak najlepsze dopasowanie do 50 omów - parametr S11 i S22, czyli dopasowanie z każdej strony. Tak się składa, że niektóre analizatory amatorskie lepiej uwidoczniają przenoszenie, a inne dopasowanie.

Są jeszcze inne metody strojenia: na czas grupowego przejścia, oraz ostatnio coraz częściej stosowana metoda time domain. Niestety amatorskie analizatory nie mierzą grupowego czasu przejścia, ani charakterystyki czasowej. Ubolewam trochę nad tym, bo pomiar grupowego czasu przejścia to kwestia innego zobrazowania pomiaru fazy, czyli kwestia softu. Z kolei Metodę czasową można zrobić w przyrządzie, który ma opcję DTF. Tu niestety wymagany jest bardzo szybki procesor i nawet profesjonalne przyrządy, które mają tą opcję nie wszystkie nadają się do metody czasowej strojenia filtrów.
Witam

Zrobiłem kilka pomiarów anteny , których wyniki zapisałem na karcie analizatora. Teraz chce je przegrać na komputer ale nie wiem jak. Wszedłem na Manage Snapshots gdzie mogę je przeglądać ale ja chciałbym zgrać wszystko na komputer.
Pc pokazuje dwa foldery , jeden DETAILS TEXT i drugi MBED.HTM
Istnieje taka możliwość ? Bez wyciągania karty z analizatora
Oczywiście, w głównym menu masz USB HS cardrdr, jak to uruchomisz to komputer zobaczy kartę i jej zawartość.
Wojtek, chyba nie do tego usb sie podłaczyłeś Firmware wgrywasz przez Mini USB ale Storage masz na Micro USB
Przekierowanie