Witam!
Chciałbym prosić o schemat połączeń mostka do pomiaru impedancji anten i opis jak go prawidłowo używać z NWT7.
Schemat mostka pochodzi z opisu NWT7 w "Świecie Radio" nr 11/2007. Mostek jest łatwy do wykonania i pracuje poprawnie w zakresie KF. Na drugim zdjęciu mój eksperymentalny mostek. Prawe górne złącze jest do pomiaru SWR-a a lewe górne do pomiaru impedancji Z (szeregowy rezystor 50 om dla wygody). Analizator antenowy to nie jest ale możliwości w porównaniu ze zwykłym miernikiem SWR zdecydowanie większe.
Dzięki.
Oczekuję na następne informacje.
Pozdrawiam
Cześć,
na stronie DL1ALT już nie ma schematu ani listy części do wersji 2.1 NWT-7. Czy ktoś z was ma może zarchiwizowaną? Mam już płytkę, chciałbym dorobić resztę
73 de sq9nox
Czy jest dostępna płytka do nwt 7. I jaki koszt jest wykonania ? Całego projektu.
(07-12-2009 2:32)blady-brs napisał(a): [ -> ]Czy jest dostępna płytka do nwt 7. I jaki koszt jest wykonania ? Całego projektu.
Jesli nikt z Kolegow nie ma na stanie, to warto zagladac na Allegro. Ja tam swoja kupilem za 30 zl, ale uwaga - niewiercona, wiec czeka mnie jeszcze zabawa wiertarka.
Lukasz sq9nox
Witam !
Na stronie DL1ALT nie ma już schematu ani dokumentacji do NWT-7 , ale za to pojawił się datowany na 06.12.2009. opis nowej konstrukcji analizatora NWT-200 , oparty na DDS AD9951.
W załączeniu obrazek mojej świeżo "wyprasowanej" i wytrawionej płytki. Jeszcze tylko mały retusz skrobakiem i wiercenie.
73! Waldek SP8IRP
Z powodu licznych e-mail na PW związanych z plikiem NWT7-dip w dziale Minigiełda powiem tak:
płyta NWT7 DIP to jest kompilacja płytki kolegi sp2jjh i płytki dip ze strony
http://www.us5caa.qrz.ru/constr/nwt/nwt.htm
Do tego na stronie us5caa jest zamieszanie z gniazdem DB9, ja wykonałem poprawkę niebieskim drutem, ze zdjęciami wysłałem następy plik płytki NWT7 w
wersji końcowej, scalaczki max232 i ad83.. Wersja DIP połączenia poprawione a schemat jest standardowy. Piny 3x2 pomiędzy gniazdami BNC to diody LED, pokazują stany przekaźnika który dostał napięcie.
Ja miałem problem z uruchomieniem mojego Nwt ale wina była softu i programu, dopiero kombinacja różnych wsadów procka i programu spowadowała że ruszyło. Tym postem dziękuje kolegom z dużą cierpliwością którzy pomogli mi przy uruchomieniu mojego egzemplarza, cennym radom i dodatkowym materiałom.
SP8IRP napisał:
cut;
Witam !
W załączeniu obrazek mojej świeżo "wyprasowanej" i wytrawionej płytki. Jeszcze tylko mały retusz skrobakiem i wiercenie.
73! Waldek SP8IRP
Gratuluję, płytka wygląda bardzo ładnie, ale jest to wydruk z pdf"a a czy masz wszystkie elementy takie jakie zastosował autor? tak żeby pasowały do otworów w płytce?
Ja będę budował też NWT200, ale z własnym projektem płytki po delementy, które mam, np procesor DIP28 a nie SO28
73 de Jacek