Skaner mam. Może to będzie przyjemniejsze niż latanie po płytce z suwmiarką.
Ja już po ,,inicjacji" satelitarnej. Pierwsza łączność ze stacją HS0AJ. Jest super.
(26-04-2019 22:29)SP4LVC napisał(a): [ -> ]Ja już po ,,inicjacji" satelitarnej. Pierwsza łączność ze stacją HS0AJ. Jest super.
Dzisiaj podsłuchałem niedawno. Sygnał S6-S7 (-78dB) na misce 75cm, SDR niebieski, LNB Sharp Twin, wszystkie wzmocnienia na zero, szumy -89dB. Twoi rozmówcy byli na poziomie -72dB. Może trochę za cicha modulacja?
Jak podawali Twoi rozmówcy, że pakują ok. 1,5-2W, a Ty prawie 3W, to jakoś dziwnie słaby sygnał.
U mnie też pierwsza udana próba QSO, zrobiłem łączność z DF13MUC (DJ7AL) na trv bułgarskim (2W), ale z 10-cio metrowym kablem H155 (ok. 5 dB strat ? czyli 0,7 W do anteny?) i dish 80 cm. Sygnał nie za mocny trochę ponad szumy. Trzeba PA mieć przy antenie albo więcej mocy na straty na kablu.
Jaki macie tor od PA do anteny? Ile metrów i jaki kabel?
U mnie wstyd pisać. RG-58, ale pocieszam się, że to tylko 1 metr.
Bogdan, nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem sa te dodatkowe gniazda N w tej Twojej puszce. Wprowadzają dodatkowe straty. Jakby za miast nich dać dławik PG9 lub PG11, to złącze SMA przejdzie bez problemu, a znikną dodatkowe gniazda.
1m teflonowego mikrofalowego RG142 od PA do oświetlacza, 1 przejściówka RP-SMA-SMA(myślę że z 1 dB strat) "po drodze" .
Przy 5m H-155 prawie "nie było śladu" na satelicie(!) przy tym moim 1,5W na 2,4GHz. Aha i te chińskie Wi-Fi boostery NIGDY nie dają tyle mocy ,co na nich pisze (ew. w opisach na Alli...)
Gratuluję wam postępów, SP9 już zrobiłem, wczoraj...było to drugie QSO tego Kolegi, nie zapamiętałem znaku bo kartka leży na drugim QTH-nadawał z TRV home-made
Grzegorz w jedno z tych gniazd wchodzi sygnał 432 MHz, więc tu chyba nie ma co płakać - tym bardziej, że on i tak musi być z minimalnej mocy 5W mojego TS-2000 stłumiony o ponad 20 dB, aby nie uwalić up convertera. Drugie gniazdo rzeczywiście obsługuje już 2,4 GHz, ale widywałem anteny GRID, które miały kabel koncentryczny zakończony wtykiem N. Myślę, że ta strata (jeżeli jest) jest do strawienia. Ile tak naprawdę mam mocy z mojego WiFi boostera 8 W to w sumie nie wiem. Przy 12,5 V napięcia zestaw BU-500 + PA na spoczynku biorą 718 mA, a przy gwizdnięciu w mikrofon 2,2 A. Mój owczy pęd do pracy przez satelitę nie pozwolił mi uzbroić się w przyrządy pomiarowe na ten zakres. Inna sprawa, że aby dobrze bawić się w tych pasmach to trzeba mieć worek pieniędzy. Przepraszam - kupiłem na Ali... to i mam już w domu. Super sprawa, ale niestety nie pomierzy mocy wyjściowej.
https://pl.aliexpress.com/item/New-Produ...5c0fqx2Nxl
Ja mam tą antenę z Yagi.pl, ma 80x70 cm. Na niej robiłem pierwszą łączność. Można kupić od nich tylko oświetlacz z uchwytem dostosowanym do anten TVSAT. W załączeniu zdjęcie, górna nadawcza z yagi.pl dolna odbiorcza z przerobionym konwerterem do odbioru na 432 MHz. Zdjęcie z "ręki telefonem" i wyszło jakby rura nie była w pionie, ale jest w rzeczywistości wszytko jak trzeba. Docelowo anteny badą zabudowane na stałe w inne miejsce.
[
attachment=14992]