U mnie praca nad setupem satelitarnym dobiegła końca. Dziś zrobiłem ostatnie przeróbki chińskiego wzmacniacza omijając switch wejściowy i wyrzucając switch na wyjściu. Na SDR widać jednak różnicę na plus, więc było warto.
W 28 czerwca odbyło się spotkanie techniczne "Aspekty techniczne łączności w pasmach 10,4 i 2,4 GHz przez nowego satelitę Es˙Hail2" w miejsowści Kozy k. Bielska-Białej w Pałacu Czeczów.
Zgodnie z propozycjami Darka SP9DLM, Wieśka SP9GNP, Tomka SP9NLT i Piotra SP9LVZ na spotkaniu zaprezentowano sprzęt do łączności przez satelitę wg. projektów "bułgarskiego" (transverter na 2,4 GHz), "portugalskiego" (up-konwerter 2,4 GHz) oraz własne wykonania, w tym przeróbki telewizyjnych konwerterów odbiorczych na pasmo 10,4 Ghz.
Szersza relacja ze spotkania:
http://forum.sp-radio.eu/showthread.php?tid=110
Mam graty, trzeba zacząć to składać.
MIC Avanteka w tym zestawianiu raczej nieprzydatny będzie .
(07-07-2019 11:03)SQ4CTK napisał(a): [ -> ]MIC Avanteka w tym zestawianiu raczej nieprzydatny będzie .
Tak jak i przekaźnik na wyjściu którego nie planuję wykorzystywać, bo będę odbierał na donglu, ale miejsce "rezerwuję" bo LNB przerobiony i z dwoma wyjściami, to opcja podłączenia pod TRX jest.
Informuję kolegów, którzy otrzymali ode mnie kwarce, iż po przeróbce (wymianie kwarcu) w konwerterze Sharp Twin BS1K2EL200A słucham górnego biconu w okolicach częstotliwości 435,560 Mhz.
Dzisiaj pierwsza próba toru nadawczego. IC706MK2G moc na poziomie "L"; 7,7m przewodu GR58 (żółty miernik ryżowców pokazuje już tylko 0,2W); tłumik 6dB/2W (dla bezpieczeństwa); Bu-500; wzmacniacz EP-AB003 tylko z przerobionym zasilaniem wg znanych receptur (żółtek pokazał 2,5W na sygnale SSTV) ; antena 16el. Yagi na 2,4GHz od WiFi i niestety na razie 10m przewodu H155 (yaga docelowo jako oświetlacz miski). Zobaczyłem swój sygnał na włoskim SDR. Coś już poszło w eter.
Opis.
Jeżeli podłączę za BU-500 dodatkowy driver w postaci tego Avanteka to mi automatycznie wysterowuje wzmacniacz w tryb TX, nawet jak nie podaję sygnału z TRX. Całość spięta przewodami. Wygląda jakby BU-500 coś z siebie wypluwał. Ale o dziwo na wyjściu wzmacniacza nic nie ma, znaczy żółtek pokazuje zero mocy. Po podaniu sygnału z TRX też nie ma mocy na wyjściu. Po BU-500 Jest, po Avanteku nie ma.
Pytanie.
Czy ten Avantek jest sprawny? Czy jest jakiś sposób bez "narządów" sprawdzić coś więcej?
Wieczorem wieszam miskę 1,1m i może jutro coś konkretniejszego da się usłyszeć.
Grzegorz strasznie chaotycznie piszesz i bez potrzeby stosujesz wielowątkowość. Po przeczytaniu wpisu nie bardzo wiadomo do czego się odnieść. Zostaw tego Avanteca w spokoju. Ja mam BU-500, po nim BPF 2,4 GHz, a po nim EP-AB003. Mocy wyjściowej mam ok. 3,5W, ale mam wyrzucone oba switche we wzmacniaczu. Dobra antena nadawcza załatwi sprawę.
Ok Bogdan, mogę ten driver zostawić w spokoju. Prawdę mówiąc to mam już drugiego Bu-500, bo pierwszy nie wiem dlaczego ale nie wystartował ani razu. Może coś ja zepsułem, może dostałem z jakąś wadą. Nie chcę by ponownie coś się wydarzyło. Wolę by BU-500 pracował na minimum mocy wejściowej i wyjściowej, a dożynać klocki za kilka złociszy.
To tyle celem wyjaśnienia.
Powiesiłem miskę. Nie wiem czy to dobry wynik, ale wycisnąłem najwięcej -78dB na tym samym SDR włoskim. Szum na poziomie -87dB.
W razie czego jutro jestem dostępny cały dzień. Jak ktoś ma chwilę to chętnie wymienię raporty.
Chętnie wymieniłbym raporty, ale siedzę na wczasach 120 km od radia. Jeżeli chodzi o rzekomo uszkodzony BU-500 to mam pytanie, czy pali się w nim zielony LED? Może dałeś się nabrać na to co ja. Programowałem LO z niewłaściwej (starszej) wersji programu. Układ wyglądał na ,,martwy'' i nie dawał sygnału na wyjściu.