Przetestowany, zmodyfikowany program z bibliotekami do generatora wzorcowego mogę wysłać na maila, proszę o kontakt prv. Nie jestem jego autorem, więc nie umieszczam w necie, ale mam zgodę autora na udostępnianie. Prosiłem Andrzeja o jeszcze dwie drobne korekty, więc będzie prawdopodobnie kolejna wersja. Na jego stronie jest pdf. z wzorem ścieżek. Ja metodą żelazową zrobiłem płytkę testową - generator działa. Mamy przygotowany layout do nieco zmodyfikowanej PCB, jest plan zamówienia w najbliższych dniach 10 szt w płytkarni.
Na koniec roku przesyłki z drugiego końca świata opóźniają się zawsze.
W tym roku mi nie doszła tylko yagi na 2,4 Ghz, ale ponowienie zamówienia okazało się udane.
(16-12-2019 19:28)SQ6ILB napisał(a): [ -> ]Możliwe, że przyszedł czas na stabilizację RX z LNB.
[...]
Panowie, macie jakieś rozwiązania? Mogą być gotowce.
Dodatkowo jeszcze dochodzi temat doprowadzenia sygnału do twin LNB nie przeznaczając jednego gniazda F na doprowadzenie sygnału z GPS.
Nic ciekawego w necie nie znalazłem.
Popatrz jeszcze tutaj:
https://www.sp-qrp.pl/modules.php?name=C...age&pid=65 - bardzo fajny projekt kolegi Janusza SP8MCE z forum SP QRP.
Grzegorz
(18-12-2019 14:26)SP9UOA napisał(a): [ -> ] (16-12-2019 19:28)SQ6ILB napisał(a): [ -> ]Możliwe, że przyszedł czas na stabilizację RX z LNB.
[...]
Panowie, macie jakieś rozwiązania? Mogą być gotowce.
Dodatkowo jeszcze dochodzi temat doprowadzenia sygnału do twin LNB nie przeznaczając jednego gniazda F na doprowadzenie sygnału z GPS.
Nic ciekawego w necie nie znalazłem.
Popatrz jeszcze tutaj: https://www.sp-qrp.pl/modules.php?name=C...age&pid=65 - bardzo fajny projekt kolegi Janusza SP8MCE z forum SP QRP.
Grzegorz
Dzięki Grzegorzu, ale Piotr już podał mi to co jest potrzebne i w sumie pójdę tą drogą, w przeciwieństwie do Saby.
W firmie sprzedającej elektronikę z demobilu nabyłem wzmacniacz w celu późniejszego zastosowania go w moim zestawie do QO-100. Teraz okazało się, ze wzmacniacz jest uszkodzony. Przed sprzedażą nikt go nie badał, bo wtedy mógłby stwierdzić, że wcale nie pobiera prądu. Ponieważ nabyłem go wiele miesięcy temu, nawet nie zawracam sobie głowy reklamowaniem go. Wiem jednak, że nie jestem jedyną osobą, która była konfrontowana z tym problemem. Dlatego przyszłym nabywcom doradzam sprawdzenie wzmacniacza po nabyciu.
Chciałbym jednocześnie uprzedzić, że naprawianie go leży poza granicami naszych możliwości. Ja jednak naiwnie łudziłem się, że może da się „coś zrobić” i zeszlifowałem obudowę aby dostać się do środka. Po otwarciu ukazał się taki obraz jak na fotce. Zamieszczam jako ciekawostkę.
[
attachment=15812][
attachment=15813]
Tomku, serdecznie dziękuje za informację. Jest dla mnie cenna.
A tym, którzy wciąż rozważają budowę anteny helikalnej, chciałbym zasugerować odwiedzenie na qrz.com strony DO8PAT. Przekazuje na niej informacje, które w moim odczuciu są ciekawe.
Moje życie mocno się „skurczyło”. Mam na myśli czas, którym dysponuję, tudzież inne możliwości. Dlatego fajnie by było gdybym mój zestaw do Q0100 mógł poskładać z gotowych elementów. Brakuje mi jeszcze wzmacniacza, który będzie pracował pomiędzy up-konverterem, a wzmacniaczem z SG-Labs. Na wyjściu konvertera mam około 30 mW, a na wejście wzmacniacza końcowego potrzebuję około 500 mW. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
Rzuć fotkę co to za wzmacniacz. To że wzmacniacz jest liniowy oznacza, że jak dasz zamiast 500mW połowę z tego to na wyjściu bedzie też połowa, znaczy 3db mniej.
Jeśli nie nadajesz telewizji to łatwo to skompensować wielkością talerza.
Z ciekawości może jutro spróbuję ponadawać z samego upconvertera i talerza 1.8m.
(09-01-2020 22:43)SP6GAS napisał(a): [ -> ]Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
Prawdopodobnie mam sprawny powyższy. Opisywałem tu moje problemy z pierwszym BU500 i jak mi się wydaje, to z przeprowadzonych testów sam wzmacniacz pracował, więc jest duża szansa. Teraz chyba nie mam na czym go sprawdzić, bo nic powyżej 70cm na i pod biurkiem nie leży. Chyba, że jakaś podpowiedź. Kupiłem go na "wszelaki słuczaj", ale chyba nie będzie mi potrzebny przy mocy wyjściowej z BU500 na poziomie 1,8 W.
W razie czego, jak jesteś zainteresowany to PW.
Tak jak już wspomniałem mój upkonwerter daje 30 mW na wyjściu. Czyli to nie będzie nawet jedna dziesiąta z tego co przewiduje się podać na wejście wzmacniacza mocy, aby on dawał z siebie pełna moc. A to co można uzyskać ze wzmacniacza TQP3M9009, podpinając go za konwerterem, to też jeszcze nie wystarczy. Niestety wielkością talerza też nie mogę niczego rekompensować bo zbudowałem antenę helikalną (post zamieściłem 09 grudnia). Innymi słowy, jakiś wzmacniacz liniowy, który na wyjściu daje około 500 mW byłby optymalny.
A ten wzmacniacz końcowy wygląda tak.
https://www.sg-lab.com/AMP2400/amp2400.html
Wzmacniacze sterujące się z poziomu do 40 mW oferuje Czesław SQ9MTS, parametry wzmacniacza: Pinp max = 16 dBm, wzmocnienie 30 dB, czyli zapas mocy wystarczający,..... w racie potrzeby można dać tłumiki na wejściu wzmacniacza.
Info jest na jego blogu
http://sq9mts.blogspot.com/
Ja korzystam obecnie z takiego wzmacniacza.