Witam.
Żeby można było zaprogramować przez DFU brakuje tej małej kreseczki między drugim a trzecim 68k jak na załączniku, oraz usunąć R8 10k.Konflikt napięć.Problemik dotyczy projektu pcb Artura
[
attachment=10158]
Witam,
Andrzeju, te rezystory 68K są tylko od klawiatury sprzętowej i nie mają absolutnie żadnego wpływu na programowanie przez USB. Zaglądnij do schematu, a wszystko się rozjaśni. Co do tego połączenia, które zaznaczyłeś - nie jest potrzebne. Jak się przyglądniesz to zauważysz, że 2 dolne pola rezystorów mają przelotki i są połączone z tymi górnymi na "około"
Co do rezystora 10K - też nie ma żadnego wpływu na programowanie przez USB. Natomiast jeżeli go usuniesz, wówczas procesor może wariować (resety przypadkowe, albo w ogóle nie uruchomi się) bo będą stany nieustalone na linii RESET-u.
Już wcześniej pisałem, nie należy montować rezystora R16 - oznaczonego na PCB jako XXX, - leży on przy gnieździe USB i łączy VCC +5V z 1 pinem gniazda USB. Wbrew pozorom 1 pin gniazda USB w tym układzie nie służy do zasilania sterownika z portu USB. Dla spokoju należałoby wymienić jeszcze R17 i R23 na wartość 100 - 220 ohm (obecnie 0 ohm).
Programuje przez USB, USART oraz SWD i nie było żadnego problemu z tym.
Paweł.
Masz racje rezystory 68k nie mają nic wspólnego z wgrywaniem softu, ale przez pady tych rezystorów idzie napięcie 3V3 na J2 pin1.Żeby wgrać softa trzeba założyć zworkę na J2.Czyli podać te 3v3 przez zworkę na pin2 a przez rezystor 470 om na CPU_BOOT0.
Też nie mam żadnych problemów żeby wgrać softa jak są te warunki spełnione.
Na druku brak tej małej zworki między padami. To ta malutka czerwona kreseczka na załączniku ( coś około 1mm)
Teraz jest napięcie 3v3 na J2.
Wcześniej też było ale z pinu 25 na CPU przez rezystor 10k.Bo na 25 NRST jest wysoki stan czyli 3v3 i nie ma potrzeby dokładać z drugiej strony 3v3 przez 10k.(patrz na m0nka,nawet nie ma kondensatora) Działa poprawnie.
Też wcześniej opisałem metodę wpisywania softu .dfu przez USB.Też się odniosłem do R16.
Przechodzę do uruchamiania DDS-a.
Też tu jest trochę braków w ścieżkach.
No na tym polega ta zabawa.
Moje uwagi odnoszą się do drugiej wersji PCB.To opracowanie nasze.
Nie krytykuję,walczę.
Pozdrawiam wszystkich budujących i kibiców.
Ten załącznik to historia budowy.
[
attachment=10161]
Witam,
To teraz się wyjaśniło, że piszemy o 2 różnych PCB.
Nie posiadam Waszej wersji PCB i stąd to nieporozumienie. Bacznie obserwuję postępy prac na Waszej wersji PCB.
Tak z ciekawości zapytam - gdzie dostałeś enkoder widoczny na Twoim zdjęciu ? Z obudowy wnioskuję że jest to enkoder stosowany w przemyśle przy przekładniach.
Artur, czy już można ustalić wysokość przycisków na płycie sterownika.
Sterownik uruchomiony, zaprogramowany. Enkoder optyczny wymagał przeróbki z 24V na 5V. Wlutowałem gniazda pionowe zamiast kątowych i chyba będzie problem z obudową.
DDS też już uruchomiony.