16-11-2017, 8:33
Gdybym szukał opisu nadajnika do trx wg SP5WW i gdyby mi ktoś napisał, że w Re 1,2,3/80 jest opis całego trx wg SP5WW, to bym zajrzał do Re 1,2,3/80, a potem - ewentualnie - zadawał dalsze pytania.
(16-11-2017 0:56)TERMOMIKS napisał(a): [ -> ]Mam opis samego odbiornika/ według autora - ulepszonego odb./ Zapytuję czy publikowany jest gdzieś sam nadajnik/ na osobnej płytce/ ? Na początek chyba warto zacząć pracę od VFO? Re12/86 czy może jest jakiś inny , bardziej odpowiedni niż wskazany przeze mnie?Jak to zwykle w transceiverach bywa - tak i w SP5WW nie ma rozdzielonego toru nadajnika i odbiornika. Część odbiornika jest nadajnikiem i odwrotnie. TZW płyta główna (czyli ta z filtrem kwarcowym, mieszaczem i TCA pracuje zarówno w odbiorniku jak i nadajniku.Jeżeli masz odbiornik - to masz jednocześnie zrobioną kluczową część nadajnika.
(16-11-2017 23:44)TERMOMIKS napisał(a): [ -> ]Autor pisze "nowy ulepszony odbiornik sp5ww" - Re11/83. Co z nadajnikiem? Zamierzam uruchomić odbiornik i nacieszyć się nim Ale przyjdzie czas na nadajnik... jak skojarzyć tor nadawczy z TYM odbiornikiem? Czy jest opracowanie dedykowane do tego odbiornika?Cześć!
Cytat:Transceiver CW-SSB (1) 1/80To są Nr.Radioelektronika z roku 1980, w których opisano budowę kompletnego TRx_sa, znanego pod nazwą Transcaiver wg.SP5WW, wersja tranzystorowa, z końcowym stopniem mocy nadajnika na lampie GU29, lub podobnej. Schemat który pokazałeś, a widzę że masz cały numer pisma, zawiera nowszą wersję, ulepszonego odbiornika. Odbiornik ten jest częścią zamienną (tak to nazwijmy) opisanego w roku 1980 transcaivera. Wystarczy go wykonać i zamontować zamiast poprzedniego. Odbiornik ten, jest również częścią toru nadawczego, jego pierwszy stopień z filtrem kwarcowym i pierwszym wzmacniaczem pracuje również w torze nadawczym nadajnika. Nic nie musisz kojarzyć z nadajnikiem, wystarczy dobudować resztę transcaivera wg. opisów z roku 1980 i będzie komplet. Musisz jednak też pamiętać że były również i inne zmiany dotyczące mieszacza nadajnika i układu VFO, ale te opisywane były w (z tamtych lat) Biuletynach Krótkofalarskich, nie były publikowane w Radioelektroniku. Możesz również w przyszłości dobudować do tego odbiornika swoją wersję toru nadawczego, jeśli posiadasz już odpowiednią wiedzę w tym temacie. Sądząc jednak po zadawanych pytaniach, domyślam się że jesteś początkującym konstruktorem.
Transceiver CW-SSB (2) 2/80
Transceiver CW-SSB (3) 3/80
Nowy odbiornik SP5WW 11/83
(16-11-2017 18:14)SP9LVZ napisał(a): [ -> ]Osoby, które były zainteresowane płytką główną SP5WW, układami do tej płytki, płytką VFO, schematy itp,.. proszę na kontakt priv. przez portal. Mam dwie płytki uruchomione. Mogę przekazać, ale bez filtru PP9.