Witam,
temat leciwy ale i konstrukcja ponadczasowa i wciąż żywa. Piszę tutaj, gdyż mam problem z podobną chyba konstrukcją. Pi razy oko problem opisałem w wątku:
http://sp-hm.pl/thread-3123.html
Wiem, że ten wątek pewnie sporo osób śledzi - może znajdzie się dobra dusza, która pomoże.
pozdrawiam,
Piotrek
Temat leciwy - jak napisał mój przedmówca - ale pragnę przypomnieć, że w Burzeninie będzie wystawo-konkurs SP5WW w którym można i NALEŻY wziąć udział nie tylko z kompletną konstrukcją ale również z poszczególnymi modułami, polutowanymi płytkami, gołymi płytkami i czymkolwiek, co ma związek z tą kultową konstrukcją...
ZAPRASZAM!!!!!
Maciek
Zapraszam do obejrzenia mojej wersji SP5WW w Burzeninie, z opisanymi w tym temacie przeróbkami. Sam nie będę mógł tam być, ale radio zostanie zawiezione przez Romana SQ2RH.
Dzień dobry Koledzy,
Zgadza się, planuję przyjechać do Burzenina (edycja 2017) z TRX wg SP5WW zbudowanego w 2000 roku przez Henryka SP2JQR. Obecnie testuję radio i usilnie pracuję nad wyglądem zewnętrznym radia po kilku latach leżakowania gdzieś w piwnicy czy na strychu. Radio zostało oczyszczone, otrzymało nowy zestaw gałek, płytę czołową niestety do Burzenina pojedzie wersja robocza płyty czołowej, wersja końcowa jest jeszcze w zakładzie grawerskim i będzie dostępna już po spotkaniu w Burzeninie. Wczoraj zrobiłem wewnętrzny wzmacniacz mikrofonowy. Jest jeszcze jakiś problem z pracą emisją CW może dam radę to naprawić tego wieczora choć czasu już bardzo mało, jutro w drogę do Burzenina. Będę miał ze sobą dipol na 80m i zasilacz zatem będzie możliwość odsłuchania radia a nawet będzie można zaliczyć symboliczne QSO. Załączam wygląd aktualny transcivera.
Witaj Roman,ładny skarb miałeś w piwnicy czy na strychu.Proszę umieść jeszcze zdjęcia wnętrza radia.
Cześć Wojtek,
Niestety, radio nie pochodzi z mojej piwnicy czy strychu, ale działa bardzo dobrze. Przesyłam widok od góry i z dołu po zdjęciu pokryw obudowy.
[
attachment=13134][
attachment=13135]
Przepraszam,źle pewnie zrozumiałem zdanie o leżakowaniu radia.
Roman dziękuję za zdjęcia.Pięknie widać inny mieszacz na wejściu,różne zmiany na module SP5WW poczynione przez kolegę SP2JQR oraz wiele innych rozwiązań elektronicznych i mechanicznych zawartych w obudowie urządzenia.Dobrze,że szczególnie młodsi wiekiem Koledzy będą mogli popatrzeć i dotknąć w Burzeninie tego kawałka historii radiowej.Mnie ogromnie cieszą te obrazki na forum.Dziękuję raz jeszcze.
Witam użytkowników forum. Jestem fanem radia w każdej postaci, a radiostacje lampowe to już odjazd zupełny. Posiadam Icom ic-201 i Kenwooda ts120s, ale to co mnie najbardziej interesuje, to budowa własnego trx. Zebrałem właściwie komplet części do sp5ww, ale w rzadkiej wersji re11/83. Jest tam opis samego odbiornika /płytka z takim plackiem na dłuższym boku, nie prostokąt/. re12/86 zawiera VFO , chcę to zbudować
Na później zostawiam sobie nadajnik/ teraz pomyślałem sobie, skąd wziąć schemat samego nadajnika sp5ww?
/ Nie jestem super doświadczonym elektronikiem, ale jakiś tam dorobek z np. superheterodynami itp mam. Czy mogę liczyć na pomoc w budowie, zwłaszcza uruchamianiu tego zacnego radia? Albo w skompletowaniu brakujących elementów np.: pp9a1..a2..a3
i cewek z otv Libra
Planuję zdobyć licencję, no i wejść na serio w temat radiowy
Opis całego trx SP5WW ( wersja półprzewodnikowa z lampowym PA ) jest w Re 1,2,3 z 1980r.
Mam opis samego odbiornika/ według autora - ulepszonego odb./ Zapytuję czy publikowany jest gdzieś sam nadajnik/ na osobnej płytce/ ? Na początek chyba warto zacząć pracę od VFO? Re12/86 czy może jest jakiś inny , bardziej odpowiedni niż wskazany przeze mnie?