HomeMade

Pełna wersja: Piligrim SMD z DW Radio
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
czy ktoś wie jak wygląda sprawa CW? Osadzone na płytce? A może punkty lutownicze do przewodowego podłączenia modułów?
A może ktoś wersję DW zrobił CW/SSB i może się podzielić wiedzą?

MAc
mrn
Ja mam pytanie innej natury. Jak wygląda tłumienie fali nośnej? Jest to znana przywara Pligrima w wersji SMD. Czy tu jest może lepiej?
(08-08-2013 0:04)SP9MRN napisał(a): [ -> ]czy ktoś wie jak wygląda sprawa CW? Osadzone na płytce? A może punkty lutownicze do przewodowego podłączenia modułów?
A może ktoś wersję DW zrobił CW/SSB i może się podzielić wiedzą?

MAc
mrn

Ma czy nie ma ... w mieszaczu Tayloe jest to bardzo łatwe do zrobienia - zwierasz kluczami połowę mieszacza do masy, połowę do zasilania i masz piękne CW - słyszałeś u mnie :-)
Jeszcze dorzuć Jerzy kształtowanie zbocza aby nie było słychać kliksów.
(10-11-2013 21:16)SP4LVC napisał(a): [ -> ]Ja mam pytanie innej natury. Jak wygląda tłumienie fali nośnej? Jest to znana przywara Pligrima w wersji SMD. Czy tu jest może lepiej?

Tłumienie fali nośnej podczas nadawania jest trochę większe niż 40dB. Tak przynajmniej jest u mnie - pomiar nie całkiem dokładny, bo wykonywałem go obserwując S-meter na moim IC-718. Myślę, że te 40 dB jest wystarczające, bo nawet jeśli ta szczątki fali nośnej tam są, to i tak zginą w QRM-ach ;-)
Natomiast tłumienie niepożądanej wstęgi bocznej jest u mnie zaskakująco dobre - rzędu 60 dB, co jest dla mnie zaskoczeniem jeśli chodzi o taki typ odbiornika. Przesuwniik polifazowy nadzwyczaj udany - dobrze dobrane elementy.
Firma DW-Electronics po udanym produkcie płytki Piligrima SMD postanowiła rozszerzyć asortyment o płytkę BPF, którą otrzymałem do testów. Są 6 pasmowe, 5 polowe , oktawowe filtry zbudowane na elementach smd. Przy wymiarach płytki 73 x 127 mm. Znalazło się miejsce na deszyfrator CD4028, bufor ULN2003, jak i wzmacniacz na BFG591 wzmacniający 10-12 dB. Wzmacniacz pełni dwojaką funkcję: może być załączany przy odbiorze, jak i może wzmacniać sygnał po mieszaczu nadajnika. Filtry te posiadają tłumienie sygnału 3 harmonicznej na poziomie -60dB. Taka wartość jest niezbędna do zastosowania w homodynie, która ma taką „przypadłość” , że odbiera poza częstotliwością podstawową również nieparzyste harmoniczne. Np. 3- harmoniczną odbiera tylko 10dB gorzej od podstawowej. W załączeniu przedstawiam część wykonanych pomiarów. Pdf 1_7 pokazuje wielkość przenikania sygnału po masie pomiędzy wejściem a wyjściem bez załączenia żadnego filtru. Moja sugestia jest taka, aby zrezygnować z zazębiania się pasm w celu pokrycia całego KF a skupić się na przesunięciu 1_1 jak i 1_2 w dół aby uzyskać jak najmniejsze tłumienie w pasmach amatorskich.
Januszu wiesz kiedy będą w ofercie DW Radio powyższe filtry no i czy masz pomiary innych. Przy okazji widać poziom harmonicznych z twego generatora ;-)
Proponuję Rafale zajrzeć na allegro.
Jak za te pieniądze to w sumie fajna płytka. Warto kupić na bieżące potrzeby lub wrzucić do szuflady na tzw. ,,zaś". Prędzej, czy później do czegoś się przyda. Janusz mam pytanie do Ciebie, jako że ,,organoleptycznie" jesteś do tej płytki ustosunkowany. Są tam jakieś włączane tłumiki, czy tego ,,wodotrysku" brak? W opisie aukcji nic na ten temat nie piszą, ale łudzę się, że może coś przeoczono, bo to aż dziwne, aby o tym nie pomyślano kosztem dwóch przekaźników i kilku oporników SMD - tym bardziej, że jak widać miejsca na płytce sporo.
Bogdanie, nie ma na płytce tłumika. Według mnie nie jest on tam niezbędny.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Przekierowanie