HomeMade

Pełna wersja: Piligrim SMD z DW Radio
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
(24-02-2014 8:07)SP5BMP napisał(a): [ -> ]Kolego, a co stoi na przeszkodzie abyś zlecił, lub opracował PCB, następnie je wyprodukował i rozprowadzał wśród kolegów bez tego dodatku w postaci „strzyżenia „ ? Pozdrawiam wszystkich "Dłubaczy"
Ty możesz zrobić to samo. Twoja uszczypliwość jest nie na miejscu.
Ja sobie zrobiłem swoją płytkę i się nią cieszę.
---
Pokazuję tylko wady PCB sprzedawanych jako "zmontowane".
Witam wszystkich,

Chciałbym Wam opisać co do tej pory zrobiłem.

1. Wylutowałem U20 czyli stabilizator 8V i zrobiłem zworkę.
2. Wylutowałem R118 i tym sposobem wyłączyłem LM386. Zamiast LM386 wykonałem własny wzmacniacz na TDA2003, który nie szumi przy odpowiednim dobraniu wzmocnienia. Rezystory dla TDA2003 to 390 i 39. W wyniku tego zabiegu szumów nie słychać a wzmocnienie jest wystarczające.
3 . Wylutowałem U23 i dałem zworkę.

Piligrim będzie zasilany z większego stabilizatora [8V] na oddzielnej płytce. Napięcie ujemne zmniejszyłem na przetwornicy. Teraz mam właściwe napięcia do zasilenia dodatkowych układów np. notch' a
Obecnie nic się nie grzeje. Wcześniej obawiałem się, że od temperatury wyschną pobliskie kondensatory.
hej.
Udało mi sięuzdrowić wzmacniacz na Polyfetach (Z DW Radio), w którym uszkodziły się obydwa Poyfety w końcówce i MRF w driverze.
Te tranzystory są na tyle drogie, że nie opłaca się ich kupować i wmontowywać.
Zacząłem od wymontowanie uszkodzonych tranzystorów włożenia (Na pająka) IRF-510 w miejsce drivera. Połaczyłem kolektor poprzez kondensator 100nF z przekaźnikiem antenowym.
Uzyskałem moc wyjściową ok 2W. Na tym zrobiłem nieco QSO. MOdulację chwalą korespondenci.
Jako radiator użyłem radiatora - blaszki miedzianej, wymontowanej z zasilacza komputerowego.
Postanowiłem pójść dalej tym śladem. Rozpiłowałem otwory w płytce wzmacniacza, tak, że dało się przykręcić 3 szt IRF-510 na podkładkach izolacyjnych do radiatora. Układ polaryzacji wzmacniacza ustawił na driverze napięcie polaryzacji 4.5V. Na tranzystorach wyjściowych (Push Pull) ustawiłem 4V. Wzmacniacz zadziałał. 1.8MHz do 7 MHz ok 70W output przy 24V, ale za bardzo się grzeje. Zmniejszyłem napięcie zasilania do 18V. Niżej się nie da, bo zaczynają się różne problemy;Nieliniowość, wzbudzanie.
Teraz mam 40W od 1.8 do 7 MHz i stopniowo spada do ok 10W na 10m. Można zwiększyć uzyskać większą moc na wyższych pasmach, ale wtedy jest przesterowanie na niższych. Na wejściu wzmacniacza dałem PR-ek do regulacji wysterowania. Gdyby zrobić ALC, pewnie uzyskałbym pobną moc - kilkadziesiąt W na wszystkich pasmach.
Robiłem łączności na wszystkich pasmach sygnał jest OK.

Przydałby sie jakiś patent na wypuszczenie nośnej na częstotliwości nadawania - do CW i np. do strojenia skrzynki antenowej.
Może ktoś praktykował CW na Pilgrimie z DW Radio?

(12-11-2013 14:31)SQ9RFC napisał(a): [ -> ]Ma czy nie ma ... w mieszaczu Tayloe jest to bardzo łatwe do zrobienia - zwierasz kluczami połowę mieszacza do masy, połowę do zasilania i masz piękne CW - słyszałeś u mnie :-)

Możesz załączyć schemacik jak to konkretnie zrobiłeś?
Bardzo mnie interesuje kwestia CW w Pilgrimie z DW-Radio.
Popatrz na schemat homodyny HUSARKA. Tutaj jest zastosowane takie rozwiązanie uzyskania sygnału CW. Potrzebne są 3 tranzystory jako klucze. Post 38.
Dzięki Zdzisławie.
Dowiedziałem się o patencie na 3 tranzystorach w Huzarku, ale nie mogłem tego znaleźć.
Wątek o Huzarku jest dość obszerny. Myślałem że to jakaś przystawka, a to jest na schemacie Huzarka.
"Biega szuka Pan Hilary........." Smile.
Zastanawiam się czy zamiast tranzystorów nie zastosować podwójnego photomosa np. AQW210SJ.
Stosuję je w mikroprocesorowym kluczu elektronicznym.
Jedna połówka podłączała by nóżkę 6 do +5 a druga 8 do masy.
Ledy photomosów połączyć szeregowo, anoda przez opornik do plusa a klucz zwiera do masy.
W pierwszym poście o Husarku są odnośniki do całej dokumentacji. Marcinie, można cel osiągnąć różnymi drogami. Proszę abyś zwrócił uwagę na stałe czasowe w układzie kluczującym jak i wzmocnienie tranzystorów = 1. Pozdrawiam, Janusz.
Dzięki.
Układ wypróbowany, to może nie warto wyważać otwartych drzwi.
I tak zewnętrzna płytka będzie potrzebna, a na photomosach trudniej będzie uzyskać odpowiednie stałe czasowe.
W moim pilgrimie zarówno PTT jak i klucz jest / będzie sterowany z procesora (mój wątek zastosowanie HY-Mini do sterowania..... w dziale syntezy). Manipulator czy klucz też wchodzi na procesor i pewnie można programowo uzyskać odpowiedni kształt sygnału, ale może lepiej skoncentrować się na innych funkcjonalnościach
BTW (By the way) to Pilgrimek działa z moją syntezą i ma a swoim koncie sporo QSO, choć obecna wersja mikrokodu jeszcze nie jest wystarczająca do publikacji, zresztą mimo że korespondenci chwalą modulację, na przyrządach jest horror Smile.

Jest jakaś dziwna magia w Home Made. Praca na własnoręcznie skleconym sprzęcie, mimo że jest znacznie skromniejszy i w funkcjonalności i w wyglązie niż mój IC-7000, sprawia niezwykłą satysfakcję. Nigdy bym tego nie doświadczył, gdybym nie podjął konstrukcji własnego radia.
Witam Kolegów,
Powkładałem do nowej obudowy Piligrima + BPF z DW Radio, synteza OLEG9.
Mam problem, ponieważ przy skrajnych wychyleniach regulacji głośności strasznie piszczy, nie da się słuchać, bębenki pękają. Na wyższych pasmach jest sam pisk. Więcej szczegółów na filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=kSRbatgEeEQ

W czym może być problem, że są tak straszne piski? Jak to można wyeliminować?


Pozdrawiam
Greg
Ewidentnie tor odbiorczy się wzbudza. Znalezienie powodu może być trudne, zbyt wiele czynników wpływa na wynik. Na początek pomierz napięcia na wyjściach wzmacniaczy operacyjnych w torze odbiorczym, powinny utrzymywać się ok. połowy zasilania, potem możesz zwierać wyjścia z wejściem odwracającym wzmacniaczy operacyjnych dla zredukowania wzmocnienia (zawsze dwie sąsiednie nóżki np. 1-2) aż zlokalizujesz stopień gdzie wzbudzenie ustępuje, potem możesz sprawdzić filtrację itd. Postępuj zawsze od końca toru czyli od wzmacniacza końcowego. Zachowaj dużą ostrożność, bo operujesz "na żywca" i pacjent może zejść.
Usuń kondensator C82 łączący 1 z 8 pinem U19 LM386 .Podnosi wzmocnienie końcówki mocy m.cz .
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Przekierowanie