RE: HUSAREK DSP
Wojtku nie mam płytek z DW_Radio i nie mam dostępu do ich dokumentacji, dlatego nie wiem, czy otwory mocujące tulejki i płytki do płyty nośnej będą się pokrywały z projektem DW-Radio. Pisałem o tym i liczyłem na to, że ktoś z kolegów da na ten temat wyczerpującą odpowiedź. Jak do tej pory cisza. Ja na bazie planów Piotra SP9SNC zrobiłem projekt pod wariant płytek Macieja SP7ROH, bo takie PCB dawno temu popełniłem i jak wiem sporo kolegów również. Zresztą w tej chwili nie uświadczysz w DW_Radio chociażby PCB BPF i LPF i na razie nie masz szans na ich kupienie. Więc co robić? Dalej stać w miejscu i dywagować, czy może lepiej zamknąć to już w pudełko? Ja postanowiłem zrobić to drugie. W sprawie brakujących płytek, których nie można kupić na pewno pomocy udzieli Przemek SP9KN.
Nie przewiduję konieczności samodzielnych prac ,,wykończeniowych" na powierzchniach malowanych - no chyba, że ktoś się uprze dawać jakieś totalnie inne gniazda. Sam w tej chwili nie wiem, gdzie zamocuję płytkę dodatkowego wzmacniacza m.cz. - po prostu jeszcze go nie mam zrobionego. Na pewno znajdzie się miejsce obok płytki radiowej i aby go zamocować potrzebne będzie nawiercenie 4 otworów o średnicy 3,5 mm pod tulejki dystansowe w środkowej płycie nośnej. To chyba nie jest problem. Może niektórzy koledzy zrezygnują z jego wykonania, pozostając przy koncepcji sterowania głośnika z modułu Disco, a potencjometr wykorzystają do płynnej regulacji mocy. Tego nie wiem. Środek radia każdy urządzi po swojemu. Zacząłem robić projekt pod swoje potrzeby, a przy okazji w prywatnych rozmowach wyszła możliwość i wręcz potrzeba udzielenia pomocy w postaci udostępnienia gotowej obudowy innym kolegom. Bardzo prawdopodobne, że koncepcja obudowy nie jest doskonała w każdym calu i mam tego świadomość, ale na pewno jest to lepsze niż trzymanie uruchomionych płytek na kartonie i ciągła obawa, aby coś się nie zwarło przy kolejnym odpalania radia.
Jeśli chodzi o typy złącz to myślę, że sporo mówią zamieszczone pdf-y. Pisałem o tym, że aktualny jest plik Piotra SP9SNC z jego projektu pod nazwą ,,Normalia". Pisałem również, że ze względu na konieczność przeniesienia przetwornicy obok modułu Disco, a ico za tym idzie lekkiego powiększenia głębokości obudowy, wynikła konieczność dokupienia dodatkowych tulejek dystansowych M4 i M3 o dł. 10 mm. (długość bez zewnętrznych gwintów). Osobiście dokupiłem jeszcze czarne śruby M3 i M4 oraz plastikowe , czarne podkładki pod nie, aby nie kaleczyć łbami śrub farby. Z przodu gniazdo pod enkoder Copal, gniazdo mikrofonowe w standardowym rozmiarze, gniazdo mini jack 3,5 mm plastikowe (izolowane) słuchawkowe, potencjometr o osi 6mm i klasyczny włącznik zasilania dostępny w każdym sklepie elektrycznym za grosze. Z tyłu trzy sztuki gniazd mini jack 3,5 mm izolowanych, jedno 3,5mm nieizolowane (zewnętrzny głośnik - przy korzystaniu z dodatkowego wzmacniacza m.cz. tulejka gniazda może być na masie obudowy), gniazdo RCA (cinch), przełącznik wychylny (jeszcze nie wiem do czego, ale z biegiem czasu na pewno będzie wykorzystany), gniazdo zasilające 2,5/5,5 mm na panel, gniazdo bezpiecznika, dwa gniazda komputerowe DB9 i przykręcane gniazdo UC1. To wszystko widać lub o tym wszystkim pisałem, ale niestety koledzy nie mają czasu czytać postów - ja za to muszę po 7 razy tłumaczyć to samo. Proponuję trzymać kciuki i czekać na obudowy - reszta będzie PRZYJEMNOŚCIĄ! Ponawiam prośbę o wysyłanie na PW kompletnych informacji z danymi i wariancie tylnej płyty.
Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2018 10:39 przez SP4LVC.)
|