Marku,
to jest filtr w moim mcHF'ie.
[
attachment=16527]
Pomiar zrobiony na początku 2016r. Indukcyjności nawinięte wg schematu Chrisa, płytka v0.4. Rdzenie T37-2 dla 80m, dla wyższych pasm T37-6. Kondensatory zwykłe C0G, pojemności wg schematu ale na 100V (do dziś pracują a chodziły nie tylko na odbiorze), zalecam jednak minimum na 200V.
Symulacja w RFsimie wychodzi bardzo podobnie.
(29-09-2020 21:53)SP9BSL napisał(a): [ -> ]Marku,
to jest filtr w moim mcHF'ie.
Pomiar zrobiony na początku 2016r. Indukcyjności nawinięte wg schematu Chrisa, płytka v0.4. Rdzenie T37-2 dla 80m, dla wyższych pasm T37-6. Kondensatory zwykłe C0G, pojemności wg schematu ale na 100V (do dziś pracują a chodziły nie tylko na odbiorze), zalecam jednak minimum na 200V.
Symulacja w RFsimie wychodzi bardzo podobnie.
OK, chyba zacznę od początku z LPF na 80. Nawinę ponownie cewki, pomierzę kondensatory i zmierzę jeszcze raz LPF.
Może miałem gdzieś błąd lub kiepskie lutowanie.
Dzięki.
Witam ponownie.
Czy ktoś z kolegów rozwiązał problem dekodera CW i jego braku tolerancji na nieperfekcyjne odstępy między kropką/kreską i znakami? Z informaji na Group.io wynika że dekoder oczekuje stosunku 1/3 i jest mało wyrozumiały na lekkie różnice. Mój Kenwood TS590sg oraz QCX tolerują tego typu zachowanie i dekodują poprawnie mcHF jednak nie.
Dzięki za sugestie i rozwiązania.
Szukam pomocy w skonfigurowaniu trx-a RS928 Plus do pracy emisjami cyfrowymi. Na komputerze z systemem operacyjnym Win7 32-bitowym zainstalowałem program WSJT. Po podłączeniu trx-a do portu USB w menedżerze urządzeń pojawił się komunikat błędnie zainstalowanego urządzenia. Dokonałem aktualizacji sterownika portu z dostępnych w moim komputerze sterowników. Wybrałem sterownik STM (taki posiadałem z racji wcześniejszej instalacji STM32 ST Link Utility).Po aktualizacji sterownika urządzenie, bez błędu, pojawiło się jako STMicroelektronics Virtual Com Port. Po dokonaniu odpowiednich zmian w ustawieniach programu WSJT pojawiły się na wodospadzie i w oknie aktywności RX zdekodowane ramki sygnałów od korespondentów. Testy CAT-a i PTT wypadły pomyślnie – trx prawidłowo reagował na dyspozycje z komputera. Radość nie trwała długo, bo po zainicjowaniu wywołania CQ TRx przeszedł w stan nadawania, lecz bez efektu nadawania zmodulowanego sygnału do anteny. Kilka godzin spędzonych na lekturze związanej z moim problemem nie dało oczekiwanych rezultatów. Może komuś udało się z sukcesem skonfigurować RS928 Plus do prowadzenia łączności emisjami cyfrowymi. Najprawdopodobniej mój kłopot jest związany z brakiem sterownika, dedykowanego do tego urządzenia lub błędnych zapisów konfiguracyjnych w menu trx-a. Będę zobowiązany za ewentualne wskazówki w rozwiązaniu problemu, za co z góry dziękuję.
Witaj,
RS928 Plus jest klonem transceivera którego dotyczy ten wątek. Ma własne zmodyfikowane oprogramowanie - na ile ono się różni od oficjalnej wersji tego nikt nie wie. O ile się orientuję na FB istnieje grupa poświęcona temu urządzeniu. Domyślam się że
instrukcję wersji oficjalnej przestudiowałeś...
Zwróć uwagę w szególności na pierwsze zdanie podpunktu
Programs used to receive/transmit digital modes
Z mojej strony mogę dodać że sprawdziłem/sprawdziliśmy działanie tego radia pod kontrolą UHSDR (mcHF, OVI40) pod każdą wersją systemu Windows od 7 w górę, oraz różne dystrybucje Linuxa i takich problemów nie ma.
Witaj,
Kolego SQ6DGB, pokaż jakiś obrazek z konfiguracją lub napisz jak masz skonfigurowany wsjt-x
Dla nadawania wybrałeś poprawną kartę dźwiękową w ustawieniach wsjt-x ?
Po podpięciu tego trx-a przez usb powinieneś mieć w systemie nową kartę dźwiękową - jeżeli wierzyć opisowi do tego klona trx-a
Dziękuję za podjęcie tematu. W załączeniu zrzuty ekranów dotyczące konfiguracji WSJTX dla RS928 Plus.W takiej konfiguracji w czasie nadawania pojawia się moc na wskaźniku mocy oraz przenikliwy pisk wydobywający się z głośników komputera. Niestety nie potrafię tego przenikliwego dźwięku wyeliminować.
(22-01-2021 21:00)SQ6DGB napisał(a): [ -> ]w czasie nadawania pojawia się moc na wskaźniku mocy oraz przenikliwy pisk wydobywający się z głośników komputera.
Poprzednio pisałeś, że nic z radia w antenę nie wychodzi. Rozumiem, że zmieniłeś ustawienie OUTPUT w zakładce Audio na kartę dźwiękową USB i teraz nadaje ?
Zmniejsz moc TRX-a do minimum i sprawdź, czy nadal Ci piszczy w głośnikach.
@SQ6DGB - zrób zdjęcie wyświetlacza radia w trakcie nadawania i wklej tutaj.
Kolegę SQ8MVY przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ten pisk pojawia się w sytuacji zadeklarowania w zakładce "karta dźwiękowa" innych "głośników". W przypadku takich ustawień, jak w załącznikach z mojego ostatniego postu, sygnał z
trx-a do anteny nie wychodzi. Niestety moja siedmdziesięcioletnia głowa nie ogarnia tych wszystkich prób które sam przeprowadziłem.
Dla Kolegi SP9BSL przesyłam zdjęcie w chwili nadawania sygnalu CQ.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za dotychczasowe sugestie.
Marek - SQ6DGB.