HomeMade

Pełna wersja: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Wszystko to prawda i ja chętnie odpowiem na każde konkretne pytanie. Tu jednak są 2 strony "wody" i bicia piany, a żadnego konkretnego pytania. Od czegoś to składanie trzeba zacząć. Jak przygotować elementy i jak je pomierzyć (np kwarce). To może warto popytać Krzysztofa od czego zacząć, skoro on te urządzenie zrobił i zestroił. A tu pretensje, że coś poprawił i ulepszył.
(24-01-2011 19:46)SQ8NVF napisał(a): [ -> ]Jak sama nazwa wątku sugeruje ma to być "dziennik budowy" i lepiej się tego trzymajmy. Wiem Zdzisławie, że mierzysz wyżej w układach ale są koledzy, którzy chcą coś prostszego zrobić. I moim zdaniem należy im pomóc taki cel zrealizować. Trzeba do uruchomienia danego układu mieć przyrządy pomiarowe, to nie podlega dyskusji. I może to dobry czas, aby choć niezbędne minimum skompletować/zmontować? A jeśli nie, to trzeba dać najwięcej wskazówek, tak aby wyszedł "bubel" a nie "BUBEL" skoro nie ma innego wyjścia...

Brawo - bardzo rozsądnie. Cieszę się, że są koledzy którzy będą pomagać i podpowiadać, na razie oczekuję na przesyłkę, potem maksymalnie szybko sprawdzę elementy (mierniczkiem za 30 zł) zlutuję, sprawdzę ponownie, podłączę zasilanie. Potem będę się bawił w eksperymenty. Pewnie powiecie aby lutować i uruchamiać po kawałku, ale ja już mam pewną wprawę w lutowaniu i uruchamianiu - więc pozwólcie że troszkę zrobię po swojemu Tongue Tak jak pisałem wcześniej - w miejsce wszystkich potencjalnie dobieranych elementów wlutuję "dziewczynki" goldpinów - po eksperymentach kropelka kleju. Od kolegów oczekuję propozycji dobieranych elementów.
W międzyczasie przyrządy pomiarowe powiadacie... na razie to ja mam gips Big Grin wszędzie Big Grin głównie w kastrze i na ścianach. Lepsza połowa rodziny ma inne priorytety Big Grin, ale nie powiem wczoraj udało mi się zlutować programator do PICów - klucz i manipulator dotykowy na następny wtorek musi powstać. Potem jakiś LCmeter na procesorku ... i co dalej?
Temat nieco przycichł...Czyżby wszyscy kompletowali elementyWink A skoro już temat owy poruszam, to czy byliby chętni do zakupu większej ilości kwarców, tak aby wybrać z nich grupy o podobnej częstotliwości? Jednej osobie nie opłaca się kupować 100szt rezonatorów tylko po to aby wybrać z nich 4 czy 8 na jeden filtr...Ostatnio okazało się, że firma gdzie kupowałem rezonatory nie ma ich. A gdzie indziej ceny wysokie. Stąd pomysł na zakup paczki 100szt i posegregowania ich...Co o tym myślicie?
Czekam na przesyłkę. Robią płytkę. W Krakowie w zaprzyjaźnionym sklepie pozwalają mierzyć i wybierać kwarce, ale nie maja ich za wiele i pewnie powybierane. Zobaczymy co przyjdzie. Jeśli filtr nie będzie dobry chętnie się dopisuję do pomysłu.
Czyżby mowa o sklepie na ul. MiteryRolleyes
Witam. Przeczytałem relacje od pierwszego do ostatniego wpisu i nie widzę aby ktoś z kolegów zamieścił schemat radia czy nawet cześć schematu. Podany link nie działa więc jak można się zainteresować budową tego TRX-a. Mam prośbę aby zamieścić schemat i foto oraz płytki z poprawkami. Jeżeli to ma być dziennik budowy to raczej takie rzeczy tu powinny być. Nieścisłości o raz problemy powinny rozwiązywane być na bieżąco tu. Pozdrawiam.
Sprawdziłem - link działa.
Kompletny opis urządzenia jest zamieszony w EDW 11/2010. Urządzenie jest dostępne w formie kitu AVT 2960 (PCB + podzespoły, bez obudowy).
Witam. Dziękuję za materiały. U mnie woła jakiś kod i dalej już nic nie ma. Lubię konstrukcje coś nowego nawet do porównania z innymi. A tak międzyczasie robię swoje. Pozdrawiam.
Dziennik czyli czas na kolejny etapWink Większość elementów już skompletowałem, brak tylko niektórych rdzeni i diody BB112. Osobiście myślałem o kilku pomysłach na VFO. Miałem w planie DDS na AD9851 ale stwierdziłem, że to zbytni przerost formy...poza tym synteza ta bierze też sporo prądu a skoro układ jest QRP to warto minimalizować pobór prądu. Brakuje mi też potencjometru wieloobrotowego - koncepcja zwykłego pot. moim zdaniem to duża niewygoda w strojeniu. Niestety zakupiona pewna ilość kwarców na 8,664MHz jest z typu 'niskiego' - HC-49S a te niezbyt nadają się na filtry. Zobaczymy co wyjdzie po selekcji.
Słuchałem tego radia wykonanego przez konstruktora. Zwykły potencjometr w zupełności wystarcza do precyzyjnego strojenia w wąskim zakresie pasma w okolicy nadawania polskich stacji SSB.
Ja nadal czekam na przesyłkę kitu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przekierowanie