(08-04-2015 17:41)SP5FCS napisał(a): [ -> ]Najnowsze modele mają regulowaną jasność na pomocą rozkazów dlatego nie musimy robić żadnych sztuczek sprzętowych.
Dziękuję. O jakich najnowszych modelach myślisz?
Wyświetlacze z dostaw od stycznia 2014 to nowy model posiadający dodatkowe rozkazy (lista w załączniku). Rozkazy pozwalają między innymi na wyłączenia podświetlania lub wybór jednego z 8 poziomów. Wyświetlacz posiada również możliwość pracy w trybie koloru 16-bitowego i ma pamięć na dwa ekrany. Szczegóły w opisie wyświetlacza.
Dzięki za cierpliwość.
Z ekranami dotykowymi wystartowałem pod koniec 2010 roku, stąd moje 2 ekrany 3.5" AVD-T320240C256-A02, 20100401, ver.1.0,
są jak widać z tamtego okresu. Natomiast nowy ekran do którego buduję sterownik jest "współczesny" AVD-T480272C256-A02-02-R, 20140627 i mam nadzieję na możliwość regulacji podświetlenia....
Rozejrzę się za stosownymi datasheetami...
Staszek, te sterowniki są prawie identyczne. Opis do TFT 4,3 cala w załączniku.
Na str. 34 instrukcji (w pliku pdf) jest schemat zasilacza.
Na tym schemacie jest filtr składający się z dwóch (?) cewek nawiniętych na toroidzie.
Pytanie:
Czy ten dławik to są dwie cewki na tym samym toroidzie?
Jaki materiał? Ile zwojów bądź wartość L?
Wybaczcie, ale nie jestem elektronikiem, lecz ekonomistą.
Kolejne pytanie - prośba.
Szukam płytki (bądź opracowania :LAY takiej płytki) modudłu rejestrów szeregowych.
Romanie, cewki w obwodzie zasilania nie są krytyczne. Możesz dać to co masz "pod ręką" np. tuleje z kabli monitorowych (te mniejsze). Ważne aby po nawinięciu na nich uzwojenia (do pełna ile się zmieści) miały indukcyjność przynajmniej 50uH aby blokować rozchodzenie się wszelkich śmieci po zasilaniu.
Ja stosuję rdzenie z
TME o symbolu FR lub FRH.. Mają tam bardzo dużo rdzeni przeciwzakłóceniowych ale nie podają szczegółowych danych. Trzeba kupić po kilka sztuk i sprawdzić praktycznie.
FRH9.5x10x5 ma ok. 3uH na zwój (dwa przejścia drutu przez środek rdzenia).
FR13,5x4,7 ma około 2uH.
Ja najczęściej zakładam takie tuleje na przewody zasilające i nawijam nimi po 1, 2 zwoje dwoma przewodami. Indukcyjność jest niewielka ale mamy blokadę dla sygnałów wysokiej częstotliwości. Na module rejestrów są oddzielne dławiki o dużo większej indukcyjności nawinięte "miedzią w emalii".
W
poście #264 jest plik LAY z projektem zespolonego modułu rejestrów szeregowych. Na zdjęciu modułu widzimy 5 dławików wykonanych na rdzeniach FRH9,5x10x5. pierwszy dławik na wejściu ma dwa uzwojenia dla masy i plusa zasilania.
Prośba o charakterze porządkowym.
Adamie.
Spowoduj, aby w poście nr 1 plik pdf, zaczynający się od "TFT..." zmienić na "Synteza sphm", bądź podobnie.
Dziś dwukrotnie przeleciałem cały wątek od początku do końca, aby znaleźć ten plik. A on na mnie spokojnie czekał.
Zmyliła mnie nazwa. Opierając się o tytuł wbiłem sobie do makówy, że tu chodzi o element syntezy - wyświetlacz.
73
Romanie, zmiana nazwy pliku na "synteza SPHM DDS" będzie jeszcze bardziej myląca ponieważ: ani to synteza ani DDS. Kiedy zakładałem ten wątek rzeczywiście miał to być sterownik do syntezy na układzie DDS AD9951. Potem zastosowałem generator Si570 a z opracowywany moduł stał się rozbudowanym sterownikiem radia.
Najwłaściwsza nazwa dla tego wątku to : "Sterownik do Husarka" ale z powodzeniem możemy go stosować do innych konstrukcji.
Nie będę zmieniał nazwy ponieważ kilkaset osób pobrało ten plik i nie chcę robić pozorów, że to coś nowego, bardziej aktualnego. Pomyślę o nazwie dopiero przy kolejnej aktualizacji opisu.
Witam,
W końcu przyszła płytka sterownika. Zamiast XMega128A3 wlutowałem XMega128A3U.
Program działa, ekran reaguje, kalibracja ok, ale nie pracuje żaden z typów enkoderów, nawet Copal. Czy ta zmiana CPU ma z tym związek? bo ja nie doszukałem się niczego złego. Dzielniki oporowe założone, coby nie uglebić portów... Eprom wlutowany, zegar nie.