Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Koledzy z JLCPCB odwalili kolejny numer na płytkach Auto-Manual. Dziękuję Stefanowi SP5MBD za informację. Wszystkie piny przekaźników od strony elementów mają totalne zwarcie do masy. Ta sytuacja miała miejsce w ostatniej partii, którą otrzymałem, a przecież do fabryki poszły te same gerbery co zwykle. Spróbuję reklamować (muszę zrobić zdjęcie w dużym powiększeniu), ale nie wiem, czy nie będzie szybciej jak weźmiecie jakiś ostry rylec lub zwykłą igłę i nie odizolujecie padów od masy. Widać, że są to zwarcia do masy grubości włosa. Tego nie było w plikach gerbera - to dały ciała maszyny firmowe. Przepraszam i nie wiem jaki będzie finał. Jak akcja reklamowa się uda to mogę zainteresowanym podesłać prawidłowe płytki. Obawiam się tylko, że zejdzie bardzo długo. Trzeba będzie chyba dla odmiany zmienić na jakiś czas płytkarnię. Jeszcze raz przepraszam. Płytki przyszły dawno. Z racji tego, że swój egzemplarz wzmacniacza miałem już dawno złożony nie oglądałem ich dokładnie i nawet nie przeszło mi przez głowę, że dostałem towar z taką ,,niespodzianką".
Takie rozważanie dot. mocy sterującej tego PA. Tranzystor D1028UK ma w katalogu podane wzmocnienie min. 13dB tzn. że przy sterowaniu mocą 10W, na wyjściu mamy 200W (w idealnym układzie). Pracują 2-wa tranzystory to należało by to podzielić /2 i mamy 5W do wysterowania.
Na wej. PA jest tłumik -6dB czyli moc sterująca powinna być 4x5W=20W do uzyskania 200W na wyjściu. Oczywiście jest to tzw. minimalne wzmocnienie podane w katalogu i inne mogą mieć je większe.
Jeżeli źle obliczam to koledzy POPRAWCIE!
Gdyby ktoś z kolegów czuł się słabo zabezpieczony to informuję, że zostało mi jeszcze na zbyciu kilka sztuk tranzystorów. Jak zwykle kontakt na PW.
Korekty ustawienia RF Multimetru. Jak wiadomo RF Multimetr nie mierzy SWR, a jedynie poziom napięcia fali odbitej. W RF Multi zmieniłem R1 na 22k tj. do istniejącego 470 k równolegle (na kanapkę) dodałem 27k, tak aby wzmocnienie LM358 dla tego toru było max. ok.1,8 - 2. Potencjometry w mostku pomiarowym ustawione na dokładnie 1/2 wartości. Wtedy nap. fali odbitej przy SWR powyżej 2 osiąga punkt zadziałania zabezpieczenia, niewielkiej korekty można zrobić pot. P3. Natomiast poziom PWR pot. P5 dobieramy tak aby pojedynczy kwadrat balografu mocy miał 25W to daje 8 kwadratów dla 200W.
Dotarły poprawione PCB Auto-manual. Okazało się, że w plikach gerbera warstwa opisowa zamieniła się w warstwę miedzi. Stąd wynikły te zwarcia. Możliwe, że coś nabroiła fabryka, bo produkcja poprzedniej partii płytek z tych samych gerberów była prawidłowa. W każdym razie to co przyszło obecnie jest OK. Koledzy, którym wysłałem w komplecie wadliwe płytki, a nie byli w stanie zlikwidować tych zwarć proszeni są o kontakt na PW.
Mamy spóźnialskich w sprawie obudowy do PA-200 - czyli krótko mówiąc organizuję produkcję, bo mam zasadę, że nikogo nie zostawiam na przysłowiowym lodzie. Pan z firmy mówi, ze 1 komplet to tak średnio chętnie będą robić, więc czekam na odzew ewentualnych chętnych. Mam komplet płytek i tranzystory do budowy wzmacniacza. Info jak zwykle na PW.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11