Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Wszystkie kondensatory 100uF wymieniłem na Panasonic FM (akurat takie miałem, bo moje os-con były za duże). Przeczytałem w amerykańskim handbook-u, że te kondensatory w scaf-ie koniecznie muszą mieć niski ESR. U mnie to się sprawdziło i nie mam żadnych pisków. Sprawdzałem b. dokładnie i 0 pisków.
Jeszcze wymienię kond. w sygnale 0,1 uF na foliowe, myślę, że to może odrobinę podnieść jakość audio ... w końcu to kit edukacyjny
Witam
To chyba tęż pójdę w tym kierunku , bo przyznam się do tego filtra co zrobiłem zapodałem zwykłe kondensatory , a ten drugi co będę robił to zrobię w wersji Hi-endowej
tylko pytanie o te kondensatory Panasonic FM to coś takiego jak na foto ?
pozdrawiam
Andrzej
Dokładnie takie wstawiłem.
Ps. Muszę jednak sprostować wcześniejsze wypowiedzi. Dzisiaj jeszcze raz odsłuchałem Sacf-a i jest wysoki ton od przetwornicy ale możliwy do zaobserwowania tylko przy b. dużym wzmocnieniu mcz. Z takim dużym wzmocnieniem wcześniej nie słuchałem i stąd myślałem, że nie ma tego efektu. W praktyce nie mam potrzeby używania tak dużego wzmocnienia ... chyba, że będzie podłączony głośnik o jakiejś bardzo małej efektywności. Tak więc, jeszcze z ciekawości podmienię przetwornicę na max660.
Witam Wszystkich
Wojtek widzisz a jednak coś usłyszałeś
właśnie to to co mi przeszkadzało i stąd poszukiwania innego układu. Oczywiście jak odpalisz w standardowej konfiguracja MAX-a to będzie też słuchać ja u siebie odpalałem na około 40khz i było ok. Któraś z nóg jest za to odpowiedzialna. Oczywiście tak jak piszesz przy maksymalnej głośności ten efekt się pojawia. Jak dążyć do ideału to dążyć
. Mi co prawda przy MAX-ie nie udało się uzyskać na wyjściu -5V chyba coś koło 4,7-4,8 ale układy filtra MAX-y 295 chodzą przy takim napięciu. Czekam na relacje
Trzeba dążyć do wersji HI-endowej hi hi
Pozdrawiam
Andrzej
Po b. długiej przerwie postanowiłem włożyć filtr do pudełka i założyłem w roli przetwornicy Max660. Na niższej częstotliwości był cichy gwizd (gwizd słabo słychać ale jak ktoś ma dobry słuch, to jednak świdruje w głowie). Na wyższej częstotliwości pojawił się natomiast b. lekki "chrobot" w głośniku. Koniec końców zainwestowałem w dodatkowy 7905 i jest ok. Filtr działa bez zastrzeżeń. Ma swoje wady ale w prostych odbiornikach będzie dużym ułatwieniem na cw.
Witam i odgrzewam Temat
Czy ten filtr
http://sklep.avt.pl/radiokomunikacyjny-f...ntazu.html to ten zam układ o którym tu dyskutowaliście ?
Potrzebuję jakis filterek do zakłóceń w 'blokowisku' ale TYLKO do fonii nie do CW.
Czy wg. Was zniweluje on choć część zakłóceń w moim IC718 ?
nie zniweluje żadnych zakłóceń "blokowiskowych ;-( To po prostu służy do zawężania pasma.
Witam.Polecam zrobić wg projektu SCAF-1,nic nie piszczy,startuje od strzału.Różnica jest taka że nie jest zastosowana przetwornica tylko symetrycznie połączone diody zenera.
(16-10-2014 18:02)SQ9HHU napisał(a): [ -> ]...Różnica jest taka że nie jest zastosowana przetwornica tylko symetrycznie połączone diody zenera.
I inny scalak audio oraz filtry górnoprzepustowe Tu jest LM386, a za filtry górnoprzepustowe służą uA741, natomiast w AVT5109 za końcówkę służy TDA7056(A), a wzmacniacze HPF są zrealizowane na TL082.
Tak czy owak, filtr znakomity (ta wersja czy owa
)
Pozdr.
Witam,
czy może ktoś z kolegów ma pcb do scaf-1 ?
Pozdrawiam
Andrzej sp4tkr
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10