HomeMade

Pełna wersja: Transceiver OVI40
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(22-08-2018 22:31)SP3OSJ napisał(a): [ -> ]Staszek a moze jest jakis blad produkcyjny PCB, ostatnio na niemieckim forum było na ten temat.

Artur - coś bliżej?
Jutro na świeży umysł i świeżą baterię do omomiarki zrobię double checking...
A teraz ciekawostka:
Do tej pory interesował mnie obraz z drugiego SDR, ciekawy zresztą. I skojarzyłem sobie wygląd ekranu mojego OVI z innymi, już obejrzanymi. Zaraz siadam do poszukiwań. Tak wygląda mój ekran w opcji ODBIÓR. No wyraźnie widać VFO/4. Eagle tego nie ma, Tulipan też. Przepraszam za lampę z boku:

[attachment=14256]

Nie rozumiem co się dzieje... A Wy?
(22-08-2018 22:40)SP3OSJ napisał(a): [ -> ]Puszczanie balonów bardzo wciąga, zwłaszcza pierwsze loty mocno ekscytują, najpierw żeby dobrze poleciał, a potem żeby pobił jakiś rekord i zostało to odnotowane.
Myślę że w każdym hobby jest przyjemnie jak się czegoś dokona, a jeszcze jak docenią... BTW gratulacje.


(22-08-2018 22:46)SP2GNB napisał(a): [ -> ]Nie rozumiem co się dzieje... A Wy?

To jest okolica 0 Hz na wejściu przetwornika lub czętotliwość SI570 /4 na mieszaczu, może to być problem z mieszaczem odbiornika (znowu: brak zrównoważenia).
Hej,
Trafił mi się ciekawy egzemplarz płytki czerwona RF mcHF v.1.1. Czułość OK, moc w porządku. Kłopoty opisałem w poprzednich postach. Sławek i inni Koledzy sugerują brak zrównoważenia obydwu mieszaczy, ale zrównoważyć się nie daje ani TX, ani RX. Zbudowałem kilka RF mcHF, Eagle, SParrowa i coś takiego trafia się po raz pierwszy. Kolejna ciekawostka, która występuje od czasu do czasu, nie dla każdej stacji, przy odbiorze to druga wstęga -24 kHz od odbieranej częstotliwości. Występuje tylko dla ustawienia w menu RX IQ Auto Correction ON. DLA OFF nie widzę. Może ktoś walczy tak jak ja?

[attachment=14260]

No i zadam tradycyjne pytanie: Ktoś coś wie?
.....
Pisałem już o tym w poście #573. Sterowanie odbywa się po I2C. Do sterowania filtrami służą porty równoległe na I2C do których dołączone są przekaźniki z driverami.
Sterowanie LNA/tłumikami tak samo bo są to przełączniki RF. Każdy moduł ma WE/WY I2C. Jest to bardzo dobre rozwiązanie bo umożliwia modułowość z użyciem tylko 2 linii sterujących.
.....
Czy ja wiem, może tak, ale co chciałbyś modułowego na nim? W nowszej wersji UI (1.9) będzie możliwość wsadzenia CS4272 na odbiorze, moim zdaniem więcej nie potrzeba. Tak jak wcześniej pisałem do dużego wyświetlacza (7") będzie osobny moduł klawiatury/enkoderów który jest konieczny bo jak kiedyś pokazałem lcd jest większy niż całe UI. Poza tym, koncepcje się zmieniają i jak sam wiesz Tulipan także ewoluował... Kto wie do czego za rok lub dwa dojdziemy Wink
Hej,

Widzę, że Team przyjął najgorszą, wręcz samobójczą taktykę. Koniec będzie żałosny i co gorsze, wszystko na to wskazuje. Nie chcę robić za Kassandrę, ale:
1. Piękna wizja bez podparcia kompetencjami. Absolutny brak koncepcji (może jest ukrywana), brak jakiejkolwiek strategii, o taktyce nie wspomnę. W efekcie ewolucja idei co chwilę ląduję w malinach. Szkoda nafty na wielocalowe ekrany i na zmiany kodeków skoro do tej pory egzystuje tylko UI z programem nad którym trzeba jeszcze ostro popracować.
2. Została złamana zasada poprawiania gotowego (!) produktu, a nie jego części składowych, które do tej pory razem nie pracowały. Do czego takie chałturzenie doprowadzi to jeszcze zobaczymy. Diabeł tkwi w szczegółach...
3. Kolejna złamana zasada: Słowo świętsze od pieniędzy (Pawlak)...
4. Czy tajemnicą jest szyna I2C? Opis transmisji (co wysyła i w jakiej kolejności i etc.)? W ten sposób team blokuje skonstruowania własnego RF, chociażby podobnego do M0NKA (klon, plagiat, podróba, złodziejstwo - niepotrzebne skreślić) z własnymi np. LPF czy BFP, czy też innym PA. A może I2C to plan tylko? Czego zespół się boi? I nie ma się co ekscytować modułowością i sterowaniem I2C, bo takie rozwiązania stosowałem prawie trzydzieści lat temu z doskonałym skutkiem zresztą...
5. Z tego co widzę, to jedynie Sławka (szacun) robotę widać, reszta woli baloniki, a o nie zrealizowanych zamówieniach nawet nie myślę, bo aż się trzęsę... Czekam, aż któryś ze spolegliwych klientów się zdenerwuje - będzie ciekawie...

Podsumowanie:
Bez opisu info wysyłanej via I2C oraz stosownych zmian w programie (menu i reszta) nikt się nie usamodzielni. Czy o to chodzi? Przydałaby się szczera odpowiedź...

PS:
To jest mój punkt widzenia, nie jest moją intencją obrażanie kogokolwiek...
Opis I2C będzie jawny i to szybciej niż do publicznej wiadomości zostaną podane schematy - no cóż używamy githuba...
Staszku, schematy zostały narysowane przez kogoś, znam je i mam je ale zobowiązałem się że tego nie udostępnię bo autor nie wyraża zgody. Być może przesadza z tą tajnością a może nie. Ostatnio chińczycy sprzedają klona o nazwie RS928+ używającego SI5351 bo we wczesnych eksperymentach pracował zamiennie z SI570. Teraz pracuje inaczej (dostosowany do obecnej koncepcji) i powstał problem bo najnowszy firmware nie pracuje na nich - pretensje oczywiście trafiają do nas a nie do producenta.
Jestem zdumiony że płytki zamówione w grudniu nie trafiły do klientów, także paroma innymi rzeczami np. ich jakością, ja nie mógłbym spać spokojnie.
Co do braku kompetencji to daleko idące stwierdzenie które moim zdaniem krzywdzi wiele osób, w końcu używasz tego urządzenia (a ono daje się używać, bo błędy popełniamy wszyscy), nie zapominaj że jesteśmy hobbystami a do tego jak myślę nie trzeba kompetencji.

Cytat:Bez opisu info wysyłanej via I2C oraz stosownych zmian w programie (menu i reszta) nikt się nie usamodzielni. Czy o to chodzi? Przydałaby się szczera odpowiedź...

Nie wiem bo nie siedzę w głowie Andreasa, ale nie brakuje logiki w Twoim rozumowaniu. Także widzę chaos w jego postępowaniu. Mogę mówić za siebie: jestem ujęty w tzw. grupie beta testerów UHSDR, może to źle bo wiąże mi to w pewnym stopniu ręce a z drugiej strony dobrze bo mam jakiś wpływ na to co się dzieje w oprogramowaniu. Nie mam też tak dużej wiedzy która pozwalała by mi w ciągu kilku dni/tygodni zaprojektować samodzielnie część RF. Uważam że jeżeli całe przedsięwzięcie sprzętowo upadnie (wspomniany żałosny koniec) to będzie można na tych zgliszczach zbudować coś lepszego, wyciągając odpowiednie wnioski i ciekawsze elementy konstrukcji bo są takie. Poza tym -wybiegając myślowo w przód i ubiegając potencjalne pytania- Andreas nie może utajnić oprogramowania bo licencja na to nie pozwala (byłby to w tedy klon, plagiat, podróba, złodziejstwo).

PS:
jeśli jest ktoś kto uważa że zrobi RF, udowodni pomiarami że działa lepiej niż RF od M0NKA, chętnie kupię od niego takie pcb a może i kilka.

PS2:
szczerze...
Przekierowanie