HomeMade

Pełna wersja: Synteza Oleg 9
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Witam

Romanie dziękuje za odpowiedź, już się wyjaśniło Smile będe musiał zrobić tak jak Ty w swojej ostatniej odsłonie Piligrima a mianowicie z tego co widzę zrobiłeś sam klawiaturę i chyba z mikro przełączników popraw mnie jeśli się mylę Smile co powoduje że klawiaturka może być mała.

Mam prośbę do kolegów czy możecie podać konkretne typy lcd ewentualnie źródło nabycia takowych co nie sprawiają problemów z rożnymi krzaczkami podczas startu ?

z góry dziękuje

Pozdrawiam
Andrzej
Patrząc na zdjęcia widać pełną obsadę styków więc może blokada mechaniczna jest do usunięcia lub chodzi o blokadę programową ?
Caly prblem polega , na usunieciu z tej klawiatury PCB ze scalakami, polaczeniu padow od przycskow w sposob o jaki nam chodzi .. ( moze mala PCB ) i ma chodzic...
mozna tez upewnic sie czy wszystkie klawisze dzialaja ,,, dzwoniac do oferenta ;-).
Klawiaturki gorszej jakosci ... w enie 13...18 PLN sa w TME.
Co do wyswietlaczy... dostawca Artronic na allegro ( w sumie to sklep, a wlasciwie hurtownia ze sklepem) opisane w aukcjach jako 2x16 BIG w cenach od 24,00 pln do 35,00 pln ( za podswietlenie amber) , przy wlaczeniu sybntezy na okolo 0,3 sekundy pojawia sie krzaczek w lewym gornym narozniku i bezpowrotnie znika.
pozdrawiam
Krzsztof SQ8Z
Co do klawiatury tak myślałem trzeba będzie wywalić elektronikę i pozostawić resztę i podłączyć jak potrzebujemy Smile tak jak piszesz Krzysztof. Drugie rozwiązanie to tak jak pisałem wcześniej zaprojektować samemu klawiaturkę.

Co do lcd też namierzyłem te lcd na Allegro o których piszesz Krzysztof tylko tak sobie pomyślałem że może ktoś poda symbol LCD bez krzaczków jak nic nie znajdę pewnego to zamówię w tym źródle co wymieniłeś

Dzięki pozdrawiam

Andrzej
"Krzaczki" pojawiające się na wyświetlaczu przy włączeniu zasilania to efekt złej inicjacji przy krótkim resecie procesora. Procesor posyła komendy do wyświetlacza który nie jest jeszcze gotów do ich interpretacji. Najczęściej pomaga wydłużenie czasu sygnału RESET na procesorze przez dodatkowy kondensator podłączony do jego wyprowadzenia.
Witaj Piotr Big Grin
dzieki za zinterpretowanie "wady" ,
zalozmy jednak ze ja jestem hmm SP8LNC byl kowalem, to ja moge byc obslugantem dystrybutora na stacji paliw Big Grin ( hipotetycznie)...
... i wdzieczny bylbym za dwa zdania w ktorych zawarl bys jaki kondensator i w ktorym miejscu na PCB zapaic Big Grin.
Mysle ze informacja taka byloby zainteresowanych co najmniej kilku kolegow ;-).
Wszak zamiast kopac i dochodzic gdzie i co, moge w tym czasie zrobic cos w czym siedze i piszac na innym watku podawac info jak recpte dla "kowala" ;-) oszczedzi czas innym klegomCool
pozdrawiam
Krzysztof SQ8Z
Witam
Klawiatury o które pytał się kolega SQ1GYQ tak jak napisałem w poście powyżej nie nadaje się do syntezy Piligrima . Jestem w posiadaniu takowych i wiem co piszę . Przeróbka którą proponuje kol. SQ8Z nie wchodzi w grę dlatego że klawisze * i # są nie tylko że zablokowane mechanicznie ale nie posiadają również zestyków załączających. Na upartego mając dwie takie klawiatury można złożyć jedną działającą.
Pozdrawiam Roman SP5AQT.
Krzysztof co do propozycji - rozwiązania Piotra to chodzi o układ resetu jest tam kondensator C3 i R14 układ rc jak zmienisz pojemność na większą to wtedy czas powinien być większy , myślę że o to Piotrowi chodziło jak coś to najwyżej mnie poprawi Smile sygnał idzie do nogi MCRL , myślę że chodzi o danie większego czasu aby LCD wystartowało poprawnie a potem procesor, tak po chłopsku hi hi Smile

Andrzej
(16-02-2012 13:15)SQ7BFS napisał(a): [ -> ]"Wczoraj, podczas qso, w trakcie kilkudziesięciosekundowych wypowiedzi pojawiał się z opóźnieniem kilku sekund napis "swr". Bez cyferek. Tylko te 3 literki.
Byłem w trybie SSB, naciśnięte PTT, zwarte piny w XP4, do gniazda XP8 doprowadzone napięcie z mostka. jeszcze jedno... napięcia z mostka to wartości od 1V do 4V. a napięcie podawane na gniazdo XP8 to dziesiąte części wolta (po dzielnikach)."

Jak podajesz dziesiąte części volta na XP8 to "trochę" za mało.O ile dobrze pamiętam to mam 3-4V napięcia z gałęzi mostka swr "mocy padającej"

Waldek
Big Grin
dzieki Andrzej... na chlopski rozum tak... ale szkoda czasu , lutownicy etc..
zwiekszanie pojemnosci kondensatora C3 do 1u. 4u7. 47uF ;-)
nie daje zupelnie nic . jesli cos sie zmienia to na oko tego nie widac ;-)..
wiec nadal jako tym razem "rolnik" z nadzieja oczekuje odpowiedzi od "bardziej uczonych" kolegowDodgy
vy 73!
SQ8Z
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Przekierowanie