Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Attiny 2313
SQ9MDD Offline
Rysiek
****

Liczba postów: 380
Dołączył: 01-02-2009
Post: #1
Lightbulb Attiny 2313
Hmmm... zastanawiam się.

Procesor Attiny 2313
Czy prawdą jest ze po przełączeniu na oscylator wewnętrzny, mogę bez dodatkowych zabiegów korzystać z portu A ? Konkretnie chodzi mi o te dwie nóżki które normalnie odsługują kwarc (PA0 i PA1).

...przede wszystkim nie zakłócać...
17-06-2011 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ1GYQ Offline
Andrzej
****

Liczba postów: 411
Dołączył: 18-06-2009
Post: #2
RE: Attiny 2313
Witam

Czy konkretnie z tym prockeim o którym piszesz jest tak jak mówisz to nie wiem ale wiem ze w AVR-ach ogólnie to co napisałeś funkcjonuje, kosztem oscylatora zewnętrznego zyskujemy dodatkowe piny Smile najlepiej sprawdzić to na żywym organizmie


Pozdrawiam

Andzej
17-06-2011 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #3
RE: Attiny 2313
Ryszard, możesz spokojnie używać pinów PA0, PA1 gdy procesor pracuje na wewnętrznym generatorze RC (ustawienie fabryczne) a jeśli zrezygnujesz z resetu to masz dodatkowo jeszcze PA2. Podczas konfiguracji procesora bitami FUSE zwalniane piny są podłączane do odpowiednich bitów portu. Tak pracuje procesor w skrzynce eATU, bez kwarcu, wszystkie piny jako porty I/O. Reset warto zostawić aby nie zablokować możliwości programowania przez SPI.

Ryszard proponuję "przesiadkę" na ATmega8, koszt podobny a ma kilka pinów więcej, przetworniki A/C, więcej RAM-u i obszaru kodu.

73 Adam
17-06-2011 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ6ADE Offline
Radjoamator.
****

Liczba postów: 539
Dołączył: 05-04-2010
Post: #4
RE: Attiny 2313
Większość małych AVRków tak ma - różnice są czasami np. na porcie od resetu - może być jednokierunkowy. Trza zawsze poczytać właściwy ustęp w pdf do czipu.

p.s.
Układy amatorskie do przywracania "stanu factory" AVR-ków
po zabawach fusami są opisane na "elce".

2nd p.s.
Czy ktoś z kol. używa czajnola Vellon VP-280 do zabawy z małymi AVR-kmi ?

tylko na FM UKF -> Just True Sound Hi-Fi Smile
17-06-2011 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9MDD Offline
Rysiek
****

Liczba postów: 380
Dołączył: 01-02-2009
Post: #5
RE: Attiny 2313
(17-06-2011 19:18)sp5fcs napisał(a):  Ryszard proponuję "przesiadkę" na ATmega8, koszt podobny a ma kilka pinów więcej, przetworniki A/C, więcej RAM-u i obszaru kodu.

Naturalny krok Adam tylko zużyję zasoby jeszcze kilka sztuk mi zostało Wink

Co do tych pinów to nie jest tak że zabrakło mi nóg do projektu, po prostu nie było sensu użycia oscylatora zewnętrznego wiec pomyślałem że z tych nóżek zrobię sobię jakąś sygnalizację stanów. Nie lubię marnować zasobów.
Co do pisania na tiny, to dobre ćwiczenie by pisać oszczędny kod.

...przede wszystkim nie zakłócać...
18-06-2011 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości