Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr CW na posrednią 455 kHz
SQ9GEH Offline
Bogusław
*

Liczba postów: 25
Dołączył: 23-06-2009
Post: #1
Filtr CW na posrednią 455 kHz
Witam

Ostatnio z nudów zrobiłem porównanie Ten-Tec Century/22 kontra Trio JR310 w temacie odbioru telegrafii. I okazało sie ze mimo braków filtrów CW Trio sprawuje sie porównywalnie. co ciekawe do odbioru tej emisji używa filtrów od USB bo niema nawet przełącznika na CW tylko USB/CW. Z okazji ze elektronik zemnie jeszcze gorszy niż telegrafista zabrałem schemat i serwisówke do kol. SP9SPV w celu konsultacji. w ramach testów otrzymałem od niego 2 filierki 2,4 kHz i stworzyłem coś takiego:

İmage

W praniu okazało sie ze w/w układ jest niezauważenie lepszy od standardowego ale pomyślałem ze jak by zastosować filtry węższe niż 2,4 kHz powinno być dużo lepiej. W katalogu Muraty wyczytałem ze mam on w ofercie filtry 1 kHz niestety po przeszukaniu wielu sklepów internetowych nie znalazłem ich w ofercie. tak wiec zwracam sie do kolegów konstruktorów czy ktokolwiek widział słyszał o takich filierkach był bym wdzięczny za pomoc.

Koszmarny telegrafista i jeszcze gorszy elektronik. W dodatku wielki psuj Angel
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2010 17:39 przez SQ9GEH.)
20-08-2010 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #2
RE: Filtr CW na posrednią 455 kHz
Nie widziałem takich filtrów, ale można je zrobić z powszechnie dostępnych rezonatorów ceramicznych na 455kHz. Niestety tłumienie w paśmie przenoszenia wychodzi zbyt duże i trzeba dodatkowo stosować wzmacniacz kompensujący. Jakiś czas temu wykonałem z podobnych rezonatorów dodatkowy filtr na koniec pośredniej 500kHz w Wołnie do czyszczenia szumów - tam wzmocnienia starczyło a efekt był b. dobry. W dobie amatorskich analizatorów NWT nie jet to chyba duży problem.
pzdr
Henryk SP2JQR
20-08-2010 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9GEH Offline
Bogusław
*

Liczba postów: 25
Dołączył: 23-06-2009
Post: #3
RE: Filtr CW na posrednią 455 kHz
Wiesz telegrafistą jestem koszmarnym a elektronikiem to szkoda gadać tak wiec z moimi umiejętnościami jest to awykonalne. Obawiam sie ze będzie trzeba wysupłać 500 zetów na kwarcowy z Inrad-u Sad

no cóż za marzenia trzeba płacić Wink

Koszmarny telegrafista i jeszcze gorszy elektronik. W dodatku wielki psuj Angel
20-08-2010 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #4
RE: Filtr CW na posrednią 455 kHz
Nie jesteśmy tutaj sami, jest z nami więcej kolegów, może coś wymyślą, ja aktualnie mam za mało czasu.
20-08-2010 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości