Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poziom merytoryczny Świat Radio
SQ9JXT Offline
Tomek
****

Liczba postów: 493
Dołączył: 05-04-2011
Post: #22
RE: Poziom merytoryczny Świat Radio
Zaraz, zaraz. W Polsce mamy 15 tyś krótkofalowców, z tego do PZK składki opłaca 5 tyś. Zatem 5 tyś x 100 zł = 0,5 mln zł otrzymuje PZK z samych składek. Nie wydaje się możliwe, że z tej kwoty nie dałoby się wydać ciekawego pisma, które dodatkowo można by sprzedawać odpłatnie powiedzmy w cenie 10 zł co dałoby dodatkowo 50 tyś zł miesięcznie, gdyby tylko sami zrzeszeni kupowali.

(03-02-2015 11:05)SQ8NZD napisał(a):  Na 7 MHz podczas QSO z jednym kolegą wynikło, że składki do PZK są zaporowe.
90zł za rok to dla mnie sporo. Gdyby wynosiły 10zł (bez supportu biura QSL) to sądzę, że węcej by się zapisało do tej organizacji i wystarczyło by jeszcze na pismo techniczne dla hamsów.

Oczywiście że tak. Składka ~ 100zł to za dużo dla młodzieży, studenta. Przykładowo w RFN składka wynosi około 40 EU rocznie. Jednak w Niemczech zarabia się średnio 4-5 razy więcej niż u nas (wg. oficjalnych danych). Zatem oczywistą sprawą jest, że dla przeciętnego Niemca wydanie około 160 zł jest nieporównywalnie mniejszym obciążeniem niż dla Polaka 100 zł. Wg tej relacji u nas składka powinna wynieść 40 zł ?

(03-02-2015 11:29)KLIMA napisał(a):  Żyjemy w kraju, w którym powoli nic się nie opłaca. Nie chcę smucić, ale podejrzewam, że jest to celowe działanie.

Celowym działaniem jest to, co napisałem wyżej czyli marne płace, za które nie stać ludzi na hobby. Zatem to nie że sięnie opłaca, ale nie stać ludzi, gdyż ceny prawie takie same jak na zachodzie a płace kilkukrotnie mniejsze, mimo iż Polacy pracują średnio więcej niż na zachodzie Europy.

(03-02-2015 11:40)SP9FKP napisał(a):  Są pewne stałe koszty, które każda organizacja musi ponosić. Oznaczmy je X. Zapewne zrozumiesz, że X/15000 to będzie znacząco mniej niż X/2500. Nie wspomnę o innych zależnościach. W czasie wolnym poczytaj lub (lepiej) zapytaj Skarbnika PZK to wyjaśni Ci te sprawy byś podczas kolejnego QSO nie musiał się wstydzić.

Pyanie zasadnicze. W naszym loklanym klubie całość rocznej składki 25 zł na osobę idzie wyłącznie na cele klubowe - zakup urządzeń, herbaty, opłata za prąd etc. Żaden prezes, skarbnik i nikt inny nie dostaje z tego pensji - u nas to są funkcje honorowe i społeczne. Natomiast jak znam życie (jeżeli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błedu) w PZK kasa idzie zapewne na pensje prezesa i innych "potrzebnych" osób Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2015 10:41 przez SQ9JXT.)
04-02-2015 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Poziom merytoryczny Świat Radio - SQ9JXT - 04-02-2015 10:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości