Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 715
Dołączył: 13-01-2015
Post: #348
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
W załączeniu moja prezentacja na temat wykonania toru p.cz. i całości transceivera B-L-U pokazana w Burzeninie.
Omawianie trwało 1 godz 45 minut, a po opuszczeniu sali wykładowej mieliśmy jeszcze spotkanie "praktyczne" ok. 1,5 godziny przy stoliku "radiowym" z anteną... było o czym rozmawiać.

Ze względu na ograniczenia objętości plików, podzieliłem prezentację na trzy części. Dodałem również pewne komentarze dla lepszego zrozumienia slajdów, to co było omawiane, a nie było w treści oryginalnej prezentacji...Niestety wersji w formie nagrania mojej prezentacji z sali nie ma. Była bardzo interesująca i merytoryczna dyskusja zarówno na sali wykładowej jak i w części praktycznej. Dziękuję Henrykowi SP2JQR za szczególne merytoryczne zaangażowanie się we wszystkie poruszane tematy podczas spotkania w Burzeninie.

W prezentacji _03 jest opis mieszaczy SN16913, które zastosowałem w drugiej wersji modułu modulatora/demodulatora. Ten moduł mam obecnie zastosowany w moim transceiverze B-L-U v.01.
W palnie mam jeszcze zaprojektowanie tego modułu modulatora/demodulatora na diodach.

Prezentacja _01 to wstęp i opis toru p.cz.
Prezentacja _02 to opis mieszaczy Oxnera i Horrabina, ze szczegółowym opisem mieszacza zastosowanego w B-L-U
Prezentacja _03 to opis toru modulator/demodulator, syntezy "nostalgicznej" i pozostałe bloki transcivera.


Załączone pliki
.pdf  Prezentacja Burzenin 2024 SP9LVZ_01.pdf (Rozmiar: 9.53 MB / Pobrań: 133)
.pdf  Prezentacja Burzenin 2024 SP9LVZ_02.pdf (Rozmiar: 4.12 MB / Pobrań: 106)
.pdf  Prezentacja Burzenin 2024 SP9LVZ_03.pdf (Rozmiar: 14.16 MB / Pobrań: 122)

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2024 16:58 przez SP9LVZ.)
16-09-2024 10:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 16-09-2024 10:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości