(28-01-2018 20:43)SP3SUZ napisał(a): A może jest ta pośrednia nie zestrojona? Pomiędzy 455 a 465 kHz jest 10 kHz różnicy i to jest całkiem sporo dlatego jest cisza.
Witaj,
Moim zdaniem to jednak była kwestia płytki.
Pomimo tego, że autor spróbował zbudować dokumentację do tej wersji, to okazuje się, że ma ona kilka niewyjaśnionych tematów, a niestety nie udostępniono do niej pierwotnych plików. Zdobyłem pierwszą pierwszą wersję płytki w formacie KiCada, więc właśnie tę będę próbował wykonać ponownie.
In plus działa sprawa, że - pomimo tego że dwustronna - warstwa górna jest na tyle uboga, że jest łatwiejsza w wykonaniu. Pierwotna wersja pozbawiona jest wyjścia na blokadę szumów, więc po prostu przetnę ścieżkę wyjścia z detektora, i połączę ją chwilowo zworą dla pewności, że odbiornik na pewno działa, a później wepnę tam squelch. Podobnie, nie ma wyjścia 'komputerowego' które moim zdaniem jest lekką ekstrawagancją.
Jest trochę miejsca w tej wersji płytki.
To co naprawdę istotne - pierwotna wersja POZBAWIONA JEST filtru 455 kHz. Pytanie jak bardzo wpłynie to na odbiór i czułość odbiornika. W późniejszej wersji zastosowano taki filtr dopasowany za pomocą dwóch filtrów 104. Teraz pytanie - czy można "doposażyć" w takowy filtr zachowując tylko jeden filtr 104? Pytam, ponieważ nie mam doświadczenia w kwestii projektowania odbiorników, tym bardziej z podwójną przemianą częstotliwości. Rozwiązania z TCA440 są różne - jedne proponują same filtry indukcyjne, jedne filtry tylko ceramiczne. Które rozwiązania są lepsze, i dlaczego?
Czy macie jakiejś sugestie odnośnie tego, co można dodać?
Płytka znów powstanie w tym tygodniu, mam nadzieję.