HomeMade

Pełna wersja: Dobry soft do płytek designspark
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Dzieki Rafał za odpowiedź....

a może ktoś kilka słów o wada i innych "niekomfortach" uzywania tego środowiska ??
Koledzy może ktoś z Was w swej bibliotece ma symbol gniazdka Mini-Din 6 i 8 pinowego lutowanego w płytkę? Chcę zrobić małą płytkę do radia i szkoda trochę czasu na projektowanie symboli.
chyba jednak ten soft jest do "bani"... skoro prawie nikt go nie używa :-)
Jarku nie aż tak do bani skoro jest sporo filmików na youtubie łącznie z niezłymi z językiem polskim. A propo o tym programiku dowiedziałem się od naszego wspólnego znajomego Dana ;-)
Jedno sprawdziłem - projekt z Eagla zaimportowany wygląda prawie dobrze... ale to tylko złudzenie ... lepiej było by go ręcznie przerysować do Sparka... napewno jest mniej bibliotek w porównaniu do Eagla...

Dzięki Rafał, jak narazie tylko Ty go chwalisz - reszta pewnie KiCADa używa albo innych programów..
Witam ponownie. Gniazdka mini din już znalazłem po zabawie z dodatkiem ModelSource. Teraz pytanie z innej beczki. Jak to zrobić, aby na wydruku PDF uzyskać białe punkty na wiertło na padach, które wymagają wiercenia.
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.
Generator PDF wbudowany w DesignSpark ma jakiś błąd i potrafi zakrywać otwory. Z tego co ustaliłem, otwory są zakrywane, gdy szerokość ścieżki wchodzącej w pad przekracza 40mil. Można go oszukać, dając cieńsze zakończenie ścieżki. Nie zawsze nam to jednak pasuje.

Można zainstalować darmowy "PDF Creator". Pracuje on jako jedna z drukarek systemowych (zapisuje PDF do pliku). Wówczas otwory zawsze są na swoim miejscu. Przy dużym powiększeniu widać, że wydruk jest nieco gorszej jakości. Przy metodzie "żelazkowej" jest to raczej bez znaczenia.
Świeżutka strona o DesignSparku. Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na bliższe zapoznanie się z programem. http://www.bot4u.pl/design-spark-pcb/
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie