HomeMade

Pełna wersja: Dobry soft do płytek designspark
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Cytat:Teraz walczę nad zdefiniowaniem strony na którą układa się element. Program na razie sam mi THT na warstwę TOP podaje, a SMD na BOTTOM, Gdzieś to się musi ustawiać i jakoś raz postawiony element strony nie chce zmieniać :-(
Żeby zmienić Top<--->Bottom trzeba zaznaczyc element i wciśnąć F.
U mnie wszyskie smd chce ładować na Top Layer, nie wiem narazie czy są jakieś ustawienia do tego, ale myślę że może to zależeć od bibliotek. Wszystkie gotowe biblioteki SMD u mnie są "czerwone" czyli jakby zdefiniowane na górną warstwę.

Krzysiek
Panowie, czy to możliwe, że w bibliotekach nie ma symbolu najpopularniejszej chyba diody 1N4148? Potrzebna mi w wersji SMD, więc oznaczenie nieco inne (LL 1....). Niemniej przewaliłem Library parenaście razy w tę i z powrotem poszukując różnych opcji nazwy i nie widzę.
To weź inną diodę i zmień jej nazwę. A tak z drugiej strony tej diody nie ma, z tego co pamiętam to nie ma np. wyśw. lcd alfanumeryka. Ale jest kupa innych elementów których u innych nie znajdziesz. Można zaimportować bibloteki z eagla. Co do kojarzenia biblotek ze schematem + obudowa to pierwsza strona tutoriala.
To że nie ma popularnej z nazwy diody to jeszcze "pryszcz", są inne i można zmienić nazwę. Ale nie ma symbolu "głośnika", czy tez "buzzera".....musiałem sobie narysować. Ale faktycznie........niby dużo tego, ale ogólnie to "bajzel", bo w "discrete.ssl", tej najbardzie potrzebnej jest ubogo.
Rysio!
Rafał....ja już daję radę!
Rysiu nie wiem czy czytałeś post od początku ale powtórzę, może przyda się innym
Designspark jest klonem programu pcb artist. Na tej stronie znajdziecie filmy o obsłudze pcb artist (mają zastosowane do designspark), pcb artist nie generuje jednak gerberów w wersji darmowej ale pdfy jak najbardziej tak, no i wygląda nieco ładniej w stosunku do designspark -ze względu jednak na gerbery wybrać warto jednak designspark. http://www.4pcb.com/index.php?load=content&page_id=306 . Polecam też przejrzeć you tube po wpisaniu hasła design spark.
Rysiu pochwal się biblioteką.
Proponuję zamieszczać tutaj swoje biblioteki.
Nazwa niech będzie: "ds_"+ znak+''_kolejna wersja" n.p.: ds_sq9rfc_001.zip
Myślałem aby stworzyć jedną wspólną np ds-sp-hm.zip ale program łyka naraz mnóstwo bibliotek więc nie będzie grzebania w cudzych :-)

Teraz brakuje mi półprzezroczystości Sprinta - może gdzieś jest? Górne ścieżki idące równolegle nad dolnymi - zasłaniają dolne.

Ciekawostka w przykładzie analogowo-cyfrowym jest goldpin prosty pojedynczy - szukałem jego definicji w bibliotece 3D (.pkg) nie ma ! a pięknie go na 3D wyświetla. Są gdzieś goldpiny kątowe męskie i żeńskie?

Nie doczytałem się jeszcze - czy 3D z Eagle da się wciągnąć do biblioteki DS?
Własna biblioteka to za dużo powiedziane, trzy elementy to dopiero "mały zbiór domowy" a nie biblioteka. Nie ma się czym chwalić.
Przebrnąłem przez tworzenie bubliotek, rysowanie schematu.....ale PCB to dopiero wyzwanie! Ze schematu powstał oczywiście projekt PCB, ale przypomina "montaż przestrzenny".....i to jeszcze bardzo mocno "uklepany" w dłoniach, coś na kształt kuli śniegowej. Na chwilę obecną jestem zawstydzony, jeśli nie zawiedziony. Pewnie gdzieś tkwi proste rozwiązanie, ale chyba za radą Rafała jeszcze raz pooglądam "telewizję" na Yoy Tube we wskazanych przez Niego wątkach.
Rysio!
bawię się dalej....
Pewnie zrobiłeś autoustawianie elementów :-) To raczej nie działa optymalnie.
Dobra własna biblioteka to tylko kilkanaście elementów - byleby schemat, pcb i 3D się zgadzało - cała reszta opisu... wartości... moce... tolerancje, wprowadza się edytując element na schemacie.

Program zrobił mi psikusa ... zamieniłem scalaka na schemacie z wersji THT na SMD łyknął pięknie, wszystko automat zrobił i uwzględnił dalej. ALE !!! Zamieniłem na schemacie rezystor z THT na SMD i nie uwzględnia tego na PCB i 3D !!! Sad((
SQ9RFC - tak dokładnie było. Pobawiłem się dzisiaj innymi ustawieniami, w tym właśnie ręcznym rozmieszczaniem elementów i w końcowej fazie jest już OK!
Pozostały tylko szczegóły do opanowania, ale to na spokojnie. Większość funkcji już poznałem. I niech NIKT nie mówi że nie można. Jeśli ja doszedłem do tego samodzielnie, to oznacza że KAZDY może to również poznać. Trzeba jednak trochę czasu poświęcić.....ale to działa.
Co do własnej biblioteki to masz rację. W zasadzie można pewne elementy, te najczęściej używane przenieść do swojego zbioru, ja tak będę sukcesywnie, w miarę projektowania tam czegoś postępował. Żmudne jest wyszukiwanie potrzebnego elementu wg. nazw już występujących, większość jest tak samo rysowana, wystarczy więc tylko pozmieniać jedynie nazwy i umieścić je we własnym zbiorze. Wiele z elementów występuje jedynie w formie "na schemat", natomiast w bibliotece "na pcb" są obudowy, czy też inne kształty elementów uwzględnione. Wystarczy więc jedynie zrobić z nich bibliotekę potrzebnego "componentu" (tak się domyślam) i powinno wszystko działać jak należy. Czy się "przesiądę" ze SprintLayouta na DesignSpark całkowicie to jeszcze nie wiem, ale będę kombinował jakieś projekty z tym oprogramowaniem na pewno.
Zachęcam mniej zdecydowanych do poznania tego programu, bo chyba warto,
Rysio!
(30-03-2012 15:16)SP9FYS napisał(a): [ -> ]Właśnie przesiadam się ze Sprinta na Designspark i jestem w trakcie nauki...Big Grin
Szczegółowy tutorial jest w helpie designsparku w postaci sporego (1,84MB) pliku pdf. Nigdzie na stronie nie ma oddzielnego tutoriala, przynajmniej ja też nie znalazłem, chyba, że ostatnio się coś pojawiło...
Raczej musisz ściągnąć i zarejestrować program jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

No dzięki za pomoc. Miałem zamiar wpierw looknąc na manuala a dopiero pozniej instalowac ale widzę że tu muszę odwrotnieWink
Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie