HomeMade

Pełna wersja: Ramię do kamerki inspekcyjnej na RPI Zero
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Trochę czasu minęło, jak prezentowałem kamerkę inspekcyjną złożoną na platformie Raspberry. Wówczas całość miałem umieszczone na zwykłym statywie, co było bardzo niewygodne i zajmowało miejsce na stole.

Prezentuję więc to, co udało mi się zaprojektować i wydrukować. Całość na chwilę obecną jest w fazie testów. Być może dodane zostanie sterowanie regulacji wysokości kamery.

W załącznikach zamieszczam archiwum z plikami do wydruku w formacie *.stl, kilka obrazków z widokiem 3D poszczególnych brył oraz rzut z ułożeniem brył na stole do wydruku. Prezentuje wiele brył na stole, aby zminimalizować ilość plików graficznych wstawianych na forum. Każdą bryłę dobrze jest drukować oddzielnie. Sam wydruk jest bardzo czasochłonny.

Widoczna chromowana rura ma średnicę 25mm. Można zakupić w markecie budowlanym. Po wydruku, niektóre płaszczyzny mogą wymagać drobnego szlifowania.
[attachment=16472][attachment=16473][attachment=16474]
[attachment=16475][attachment=16476][attachment=16477]
[attachment=16478][attachment=16479]
Witam - a możesz pokazać całość i opisać jaka kamerka jakie rasberry itp.
pozdrawiam Jacek.
Sama kamera bazuje na RPI Zero WiFi i moduł kamerki 5MPx do tego dedykowana tasiemka łącząca kamerkę z RPI zero.
Obiektyw 6-22mm kupowany u chińczyka, prezentowałem w jednym z wątków.

Nie za bardzo wiem o jaką całość chodzi. Jedno zdjęcie złożonego ramienia jest widoczne. W jednym z udostępnionych archiwów jest jeszcze parę zdjęć.
OK dzięki za info - hi nie miałem rozpakowanych fotek przed zadaniem pytania teraz jest wszystko jasne - dzięki - trzeba coś wgrywać do rasberry - sorry za pytania ale nie miałem jeszcze odczynienia z malinką - możesz coś więcej napisać - pokazać jakie foto robi po powiększeniu.
pozdrawiam Jacek.
Jakość obrazow, jak i sam obiektyw prezentowałem w tym temacie.
Używałem tam Raspberry pi 3, ale nie ma to wpływu na generowane obrazki.

Obecnie w RPI Zero siedzi podstawowy najmniejszy system - Raspberry OS Lite, bez obsługi środowiska graficznego - pulpitu. Obsługa kamer jest w systemie domyślnie zaimplementowana. Wystarczy tylko włączyć obsługę kamery w konfiguracji, uruchomić małą aplikację i obraz na HDMI się pojawia. To taka podstawowa obsługa. Bardziej zaawansowaną opcją jest strumieniowanie obrazu jednocześnie do sieci. Z tym RPI Zero również radzi sobie bezproblemowo.
Dzięki za wyczerpującą informacje.
pozdrawiam Jacek.
Przekierowanie