(10-09-2012 10:48)M0OSH napisał(a): [ -> ]Jak popatrzysz na schemat od Tasy zobaczysz że tam powinna być zwora, czyli błąd na pcb.
To miejsce jest w jakiś sposób krytyczne? Nie chciałbym lutować zworki do tych cieniuteńkich ścieżek. Mogę oczyścić z soldermaski dwa najbliższe, większe pola, wywiercić otwory i połączyć je kawałkiem przewodu w igielicie?
Cytat:Możesz powiedzieć gdzie tą PCB nabyłeś?
Jeden z kolegów z tego forum zamawiał kiedyś kilka płytek. Odkupiłem od niego jedną.
Nie musisz lutować w miejscu gdzie nie ma pól lutowniczych. Natomiast połącznie jest konieczne jest to linia zasilania trx-a, Ja osoboście zdrapałbym trochę soldermaski i połączył od strony druku przewodem w izolacji
Koledzy w zasadzie powiedzieli już wszystko ja tylko potwierdzam: tam powinna być zwora a brak pól lutowniczych to błąd w projekcie.
Jest tam jeszcze jeden błąd:
-jest odwrotnie narysowana kostka 74AC74
-przy 74AC74 nogi 2 i 3 są zwarte z ścieżka poniżej, trzeba to rozdzielić
Pozdrawiam
Postanowiłem zbudować Avalę.
Czy próbowaliście może użyć małego PC-ta micro itx? Mam coś takiego z procesorem VIA C3 i ze 128MB ram. Do tego SB Audigy 24/96. Ciekawe czy ruszy.
73!
Piotr
(12-09-2012 19:55)SQ5STU napisał(a): [ -> ]Postanowiłem zbudować Avalę.
Czy próbowaliście może użyć małego PC-ta micro itx? Mam coś takiego z procesorem VIA C3 i ze 128MB ram. Do tego SB Audigy 24/96. Ciekawe czy ruszy.
Jeżeli myślisz o użyciu softu GSDR/PSDR, to raczej będzie mu za ciężko. Jeżeli GSDR to spróbuj jedynie w trybie DirectX (GenesisDX) i nie włączaj żadnych skórek. Moim zdaniem bezpieczne minimum to Dual Core. Można sprawdzić jak to działa nie mając nawet TRX'a.
Tutaj opisałem jak uruchamiać pliki w trybie pre-processed i pobawić się PowerSDR'em bez transceiver'a. W GSDR działa to tak samo. Powodzenia w budowie. Przy SB Audigy pamiętaj o ustawieniu "IQ correction".
Raczej będzie tak jak napisał mój imiennik, SQ1RES
. Ja używam PowerSDR-IQ v1.12.20 na EeePc901 (Atom1,8GHz hypertreading/1Gb RAM ) i daję radę z Softrockiem/Si570 USB.Niestety ,karta dźwiękowa Realtek HD w tej serii netbooków to porażka, ma przesłuch Line in/OUT.Jest film na Youtube ,znajdziesz szukając mojego znaku. Na słabszym komputerze to raczej Softrock, ew. nowy, bardzo fajny SharpSDR.W PowerSDR można przestawić jakieś opcje graficzne, jak znajdę to podeślę (widziałem na forum cq.ham.ru) i wtedy zdecydowanie spada zapotrzebowanie na moc obliczeniową.Kiedyś, trochę lat temu z powodzeniem uzywałem jednej z pierwszych wersji PowerSDR na Celeronie 800MHz/128RAM ,SB Audigy, ale pod Win2000. Jeszcze na forum o FlexRadio widziałem opisane próby z Flex-1500(streaming USB) na małym netbooku ,bodajże Asusu eeepc701 i człowiek szczerze był zdziwiony że działa !
A pod Linuksem nie będzie lepiej? Procek C3 to 600MHz tylko.
Jakiś czas temu ożywiałem notebooka 12" z PIII. Windows XP działał niechętnie, ale Linuksy śmigały super.
73!
Piotr
Mam pytanie w związku z Avalą - które elementy w tym układzie są krytyczne? Na przykład które rezystory powinny być rezystorami precyzyjnymi?
Czy może w chwili obecnej są już dostępne płytki pozbawione jakichkolwiek błędów, które nie wymagałyby przecinania ścieżek, zeskrobywania soldermaski i robienia improwizowanych połączeń kablami od strony druku?
Moja Avala od jakiegoś czasu leży w szafie, ale trzeba będzie w końcu zrobić zakupy i zabrać się za montaż.
Tak swoją drogą na
stronie "Świata Radio" znalazłem wzór płytki Avali, można spróbować termotransferu. Ktoś rozpoznaje czy to wersja obarczona jakimiś błędami?
Ktoś może myślał o przeprojektowaniu PCB Avali na wersję SMD?