HomeMade

Pełna wersja: Tranceiver SDR Avala
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Witam
Nie znalazłem nigdzie w pełni poprawionej płytki avali w *.lay. Więc pozwolę sobie zamieścić poprawioną przeze mnie wersję. Jest uruchomiona, ok 4,5 W. Płytka nie ma błędów, złożona w/g załącznika, opisu na stronie autora i sp2dmb działa od włączania.
Pozdrawiam
Widzę kolego że wpadłeś na taki sam pomysł co ja kilka dni temu. Moją płytkę poprawioną mam już wykonaną już częściowo polutowaną. Widzę jeszcze 1 błąd nadal występuje po twoich poprawkach dotyczy drugiego IRF ja jeszcze wymieniłem przekaźniki na takie które są dostępne nie muszę nic kombinować rozwiercać chcę jeszcze wymienić gniazda Jack na bardziej cywilizowane bo te u nas kosztują po 1.57funta za szt :/ To mój 3 TRX z od Tasy 2xAvala 1xADTRX. Mój następny projekt to Avala SMD Smile
Hej
Byłbym wdzięczny jakbyś napisał jaki jest błąd w podłączeniu 2 IRF. Można poprawić i byłoby ok, bo ja faktycznie mam jeden tranzystor na razie działa.
Wersja smd jest niemalże naturalną koleją losu - tez o tym myślę. Mam nawet scalaki LVS. Czy jest gdzieś w necie jakakolwiek wersja avali smd? Bo od zera to jej nie stworzę - czas, czas, czas....
A chyba wiem o co chodzi - ale to nie jest błąd. Oryginalnie Avala pracuje na jednym tranzystorze. To drugie miejsce na tranzystor dotyczy innego tranzystora VN67AF i on ma inaczej wyprowadzone końcówki. Płytka jest po prostu bardziej uniwersalna. Tak myślę.
PS. Ja zastosowałem przekaźniki HFD27/012 i faktycznie końcówki (dwie) zasilania cewek trzeba pół milimetra rozwiercić.
W opisie Tasy corrections jest tak samo przesunięty jak IRF nr1 może ktoś buduje na bazie dwoch koncówek mocy więc mu się przyda. Ja zamieniłem przekaźniki na schemacie płytki na właściwe wymagało to przesunięcia ścieżek ,ale jest ok poza jednym przy gniazdach jack praktycznie rezystor styka się z przekaźnikiem ale problemu być nie powinno jeszcze takie pytanie ma może ktoś makrodo sprinta z różnymi gniazdami jack 3.5mm. Co do Avala SMD to bedę robił sam płytkę od podstaw jak już zbiorę wszystkie elementy.
Koledzy, jakie stosowaliście kondensatory 10uF: bipolarne elektrolityczne czy stałe? Może ktoś stosował jedne i drugie, i ma jakieś ciekawe wnioski o ich wpływie? Wiem, że Piotr SP2DMB stosował połączenie dwóch kondensatorów i po zmianie na elektrolit bipolarny zauważył różnicę, o czym pisze na swojej stronie.
Co o tym myślicie?

Moja Avala na płytce Piotra się lutuje powolutku, w między czasie... póki co wlutowąłem w torze odbiorczym rezystory metalizowane 1%...
(01-04-2012 14:46)SQ8GUM napisał(a): [ -> ]Koledzy, jakie stosowaliście kondensatory 10uF: bipolarne elektrolityczne czy stałe? Może ktoś stosował jedne i drugie, i ma jakieś ciekawe wnioski o ich wpływie?
Pytanie 1 - ja zastosowałem kondensatory unipolarne.
Pytanie 2 - nie stosowałem bipolarnych więc nie mam porównania.
Hej
Ja zastosowałem bipolarne elektrolity. Niestety innych nie stosowałem więc nie mam porównania

Pozdrawiam
Czy rezystory metalizowane 1% to konieczność , czy wystarczą zwykłe ?
(02-04-2012 15:23)SQ9ROP napisał(a): [ -> ]Czy rezystory metalizowane 1% to konieczność , czy wystarczą zwykłe ?
Ze względu na zachowanie jak najlepszej symetrii torów IQ i późniejszą łatwiejszą walkę z lustrem wskazane jest użycie rezystorów 1% - przynajmniej w torach RX i TX. Tasa też zaleca takie właśnie rezystory. Z drugiej strony wiem, że koledzy używali rezystorów o gorszej tolerancji i również z powodzeniem redukowali lustro więc pewnie przy zwykłych tragedii nie będzie.
Avala bardzo mi się spodobała. Wcześnie uruchomiłem prosty odbiornik i sprawował się świetnie.

Wiecie gdzie można kupić PCB?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie