(20-03-2011 0:05)sp2dmb napisał(a): [ -> ]Witaj Robert !
Jeśli będziesz korzystał ze schematu na stronie Tasy, to jest tam błąd w stopniu CONTROL. Dodatkowe gniazdko ( z tyłu płytki ) PTT. Masa gniazdka jest połączona z pinem 4. Wszystko jest dobrze do momentu włożenia do pudełka. Przestaje działać CW !!!
73 - Piotrek
Cześć Piotrek...
Moja AVALA pracuje , wiedziałem o zmianach na nodze 4 ponieważ , przeglądałem Twoją stronę i tam natknąłem się na wzmiankę o tym.
Co do PA to wykorzystuję zamiennie ( wykonałem 2 egzemplarze) PA dla MiniYes-a smd wg. UT0IS... na 2xRD16HHF1+DDS od Pilligrima...
Aha karty E-MU0202 mamy takie same
)).
Pozdrawiam VY 73!!!.
Witam kolegów,
Od pewnego czasu śledzę ten wątek ponieważ od października 2010 roku również pracuję na AVALI. Najczęście pracuję na SSB na 80,40,20 m. Właściwie podczas budowy głównie opierałem się na schematach oraz wskazówkach zawartych na stronach
Genesis.
Nie kupiłem w
Genesis kitu tylko samą płytkę PCB do G40 i na jej bazie zbudowałem multiband'a z syntezą na Si570 oraz filtrami LPF własnej konstrukcji. Wcześniej używałem karty Creative x-fi surround a ostatnio kupiłem E-MU 0202 i w związku z tym mam też pytanie do Piotra SP2DMB i Roberta SP8RHP. Jakie tłumienie lustra (RX) udało się wam osiągnąć na tej karcie. Mam na myśli wyłącznie regulację "sprzętową" PR-kiem. U mnie jest to tak, że w pobliżu częstotliwości środkowej jest około 40 dB ale już w położeniu skrajnym (40 kHz od środka) spada do 28-30 dB.
Oczywiście później programowo udaje się wyciągnąć nawet 50-60 dB ale zastanawiam się czy nie można wydusić nieco więcej z samej regulacji sprzętowej. Zwłaszcza w położeniach skrajnych.
Vy73 Jarek sq1res
(24-03-2011 17:24)SQ1RES napisał(a): [ -> ]U mnie jest to tak, że w pobliżu częstotliwości środkowej jest około 40 dB ale już w położeniu skrajnym (40 kHz od środka) spada do 28-30 dB.
Sprawa się wyjaśniła. Otóż okazało się, że schemat okablowania do karty E-MU 0202, który opublikowany jest na stronie
http://www.genesisradio.com.au jest błędny. Po poprawieniu tłumienie sprzętowe jest 40-45 dB na całej szerokości (a software'em można spokojnie wyciągnąć jeszcze więcej).
Witam.
Mam pytanie do kolegi SQ1RES odnosnie tego błedu w podłączeniu EMU0202. Moze kolega napisać cos więcej.
Pozdrawiam
(27-11-2011 20:43)SP6RLH napisał(a): [ -> ]Mam pytanie do kolegi SQ1RES odnosnie tego błedu w podłączeniu EMU0202. Moze kolega napisać cos więcej.
Chodzi o okablowanie wejść (Inputs). Zgodnie z opisem na stronie Genesis Radio prawy kanał R podłączony jest przez 5mm mono jack a lewy kanał L przez gniazdo XLR. To gniazdo XLR posiada jednak też i pin 3, który według opisu nie ma być do niczego podłączony. Wisi w powietrzu (N/C). Skutkiem tego jest duża rozbieżność w ustawieniach potencjometrów "L-Mic/Hi-Z/Line (ustawienie na godz. 10) oraz "R-Hi-Z/Line" (skręcony na minimum). Tak nie powinno być. Rozwiązanie jest bardzo proste. Niewykorzystany pin 3 powinien być zwarty do masy - pinu nr 1. Najlepiej jest to zrobić we wtyczce XLR. Efekt widoczny od razu.
Oba potencjometry ustawione są teraz w podobnych położeniach (na godz. 10), ale przede wszystkim jest poprawa tłumienia sprzętowego i to na całej szerokości obserwowanego pasma.
Vy73 Jarek sq1res
Witam imienniku.
Dziękuje za wyczerpującą informację.
73!
Witam
Budowa mojej Avali już na półmetku dlatego też poszukuję jakiegoś sprawdzonego układu, który by automatycznie załączał wybrane filtry w zależności od pasma.
Obiło mi się o uszy, że kiedyś eksperymentował z tym Rafał SQ4AVS. Dane o paśmie pobierane były z Si570, dodatkowo mierzyło to swr, moc itp. i na deser posiadało wyświetlacz
Pytanie do kolegi SQ1RES co to za filtry zastosowałeś w swojej Avali i gdzie można znaleźć ich opis ? Nie dopatrzyłem się w Twojej konstrukcji oddzielnych filtrów RX i TX, więc wnioskuję że te pracują w dwie strony?
(09-12-2011 12:15)SQ1GC napisał(a): [ -> ]Pytanie do kolegi SQ1RES co to za filtry zastosowałeś w swojej Avali i gdzie można znaleźć ich opis ? Nie dopatrzyłem się w Twojej konstrukcji oddzielnych filtrów RX i TX, więc wnioskuję że te pracują w dwie strony?
Zbudowałem proste filtry dolnoprzepustowe dla poszczególnych pasm. Tak jak słusznie zauważyłeś działają zarówno dla RX oraz TX. Wartości LC zaczerpnąłem z publikacji zawartych na stronie
http://yu1lm.qrpradio.com (dział "Filters"). Płytkę drukowaną zaprojektowałem i wykonałem samodzielnie. Szczegóły opublikowałem na
http://groups.yahoo.com/group/Avala01 (dział "Files")
Przełączam je za pomocą przełącznika obrotowego, ale też zastanawiam się nad jakimś automatem.
Vy!73 Jarek sq1res
Witam chyba czytacie w moich myślach sam zastanawiam się nad automatycznym przełączaniem filtrów od poranka mój adtrx-2 już na ukończeniu co go filtrów BP i LP to szukam opisu filtrów na pasmo 60m moę ktoś z was spotkał się z opisem takowych w sieci? Na chwilę obencną mam goły adrtx-2 (rx już działa tx jeszcze do skończenia) z suntezą QRP2000 jestem w trakcie opracowywania płytki do LP/BP z preamp rx według 4Z5KY co do PA jeszcze nie wybrałem. Równocześnie buduję kolejną avalę monoband zastanawiam się na jakie pasmo tym razem 160m/80m/20m jeszcze nie wiem
pozdrawiam miłośników techniki SDR