HomeMade

Pełna wersja: PA za wschodniej granicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam wszystkich kolegów,mam pytanie czy ten wzmacniacz mocy będzie pasował do Piligrima??? oto link http://ur5yfv.com.ua/index.php/stati/tra...6hhf1.html
Da się go bez problemów zaadoptować. Zastanawia mnie tylko, czy sygnału sterującego nie będzie za mało - przy podanym poziomie 300-400 mV. Z filtrów Piligrima jakoś trochę chyba mniej wychodzi. Najwyżej nie będziesz miał 50 W.
Spróbować zawsze można.
Max 20W dobrego sygnału z tego PA wyjdzie - bez względu na wysterowanie. To następny klon G6ALU :-)
Co ciekawe że ten wzmacniacz potrzebuje dwóch napięć 12V i 13,8Volta
+12V TX to nie jest oddzielne napięcie zasilania. Robi sie go z zasilania głównego +13.8V. Ono jest do polaryzację bramek/źródeł. Wzmacniacz PA jest najczęściej na stałe podłączony do zasilania - nawet wtedy gry TRX jest przełącznikiem zasilania odłączony od zasilania. Tranzystory mocy dużo biorą prądu - więc tego kabla się nie ciągnie na czołówkę, można dać z tyłu przekaźnik ale po co... Na tranzystorach mocy cały czas jest zasilanie, ale że one nie mają spolaryzowanych bramek/źródeł to praktycznie nie pracują. Dopiero po naciśnięciu PTT jakiś tam (nieistotne jaki) układ podaje to +12 TX na bramki/źródła i PA ożywa:-)
Dziękuję Jerzy za obszerną informację,jestem ciekaw jak będzie współpracował z Piligrimem chodzi mi o modulację,w najbliższym czasie PA za wschodniej granicy,przetestuję go na pasmach KF.
Witam n jestem na tym etapie tego wzmacniacza mocy oto linki. http://zapodaj.net/600fae9080368.jpg.html
http://zapodaj.net/a840dfb5faaaa.jpg.html
Jak wcześniej wspominałem przetestowany został wzmacniacz zza wschodniej granicy,na moim PA jest 17 Watt na wszystkich KF, co ciekawe zastosowane zostały szybkie tranzystory 2 szt. BFG 591,a końcowe tranzystory to 2szt RD16HHF,ciekawym też jest rozwiązaniem jest zastosowany przekaźnik N/O,którego w G6ALU nie ma.moim skromnym zdaniem te PA jest lepsze od G6ALU,które ostatnio porównywałem G6ALU oraz PA zza wschodniej granicy. m.in. koszty,szybkie tranzystory,przekaźnik.
Cześć

Zdzisław to zapodaj namiary na dokumentacje tego wzmacniacza.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Andrzej
W zapodanym linku w pierwszym poście tego tematu jest prawie wszystko. Prawie, bo brakuje projektu lub tylko rysunku ścieżek.
Zdzisławie napisz zkąd masz rysunek płytki.

1. ogólny opis i rozmieszczenie elementów na płytce
[attachment=8841]


2. Wykaz elementów 1
[attachment=8842]


3. wykaz elementów 2
[attachment=8843]
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie