HomeMade

Pełna wersja: PA za wschodniej granicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
A więc cały kit nabyłem zza wschodniej granicy od producenta tego wzmacniacza mocy,w skład kitu wchodzą wszystkie elementy oprócz radiatora,komponenty SMD są już wlutowane w PCB natomiast elementy przewlekane trzeba samemu sobie wlutować na sam koniec trzeba ustawić prądy spoczynkowe tranzystorów,przepraszam że nie mogę pokazać schematu ponieważ jest za duży plik.p.s. w kicie jest cała dokumentacja krok po kroku ustawiania i montażu,szkoda że w j. rosyjskim
Witam

A może ktoś się orientuje co rdzenie są użyte w tym wzmacniaczu ?

Z góry dziękuje za info

Andrzej
Witam

Udało mi się narysować płytkę do tego PA, przed próbą wykonania proszę sprawdzić , i informacje jakie ewentualne błędy się pojawiły ewentualnie jak ktoś będzie coś poprawiał proszę o zamieszczenie pliku ze zmianami.

pozdrawiam

Andrzej
Jak ktoś będzie miał informacje na temat zastosowanych rdzeni to poproszę :-)

Pozdrawiam

Andrzej
Mogę się mylić, ale TR1 TR2 to mogą być zapewne zwykłe FT37-43 , w TR2 złożone dwa, a T3, T4 to tak zwane "niebieskie"
ale nie T50-1. Któryś z kolegów (na tym forum?) opisywał wzmacniacz wykonany na niebieskich rdzeniach o bardzo dużym AL, niestety nie mogę nijak znaleźć. Te niebieskie które znalazłem w ferrysterze są raczej na niskie częstotliwości.

Pozdrawiam
Karolu jak napisałeś......Mogę się mylić, ale TR1 TR2 to mogą być zapewne zwykłe FT37-43 , w TR2 złożone dwa, a T3, T4 to tak zwane "niebieskie" to na pewno nie są te rdzenie w moim wzmacniaczu są większej średnicy niż te w/w rodzaje,sam nawet nie wiem jakie są, nawet na schemacie ideowym nie ma opisu tych rdzeni,ale proponuję zapytać się producenta o typ tych rdzeni,śmiało można pisać do niego po polsku On rozumie nasz język. P.s. Wzmacniacz ten wyśmienicie współpracuje z moim Piligrimem.
A nie prościej pomierzyć te rdzenie?
Można by było pomierzyć ale już mam nawinięty drut 0.8mm na pierścionki i wlutowane w PCB jak widać na zdjęciu oraz Pa jest już obudowie Tr-xa
Witam

Co do niebieskich myślałem że to niebieskie amidony ale chyba te niebieskie amidony to nie ten zakres częstotliwości , natomiast te co są podwójnie to może by się nadały zwykłe czarne amidony.

Andrzej
Witam.
Rdzenie użyte w transformatorach wyjściowych PA (niebieskie) to rdzenie firmy EPCOS z materiału N87 o średnicy zewnętrznej około 13mm i wysokości 5mm, AL=1040,nr katalogowy B64290L0644X087.
Takie info otrzymałem od Kolegi z UA.
Witaj Waldek

To jedne znamy a te czarne , co są składane po dwa ?

Pozdrawiam

Andrzej
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie