Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
A jaj mam takie pytanko
Czy miernik LC wg. VK3BHR można z powodzeniem przeprogramować na miernik częstotliwości ?
Ważne by w miarę dokładnie pokazywał zakres w kHz np. 10,505kHz 9,506kHz itp.
Wyszło tak że kupiłem miernik UNI-T UT58D. i ma pomiar RLC i to dokładny.
Witam jak masz wzór w lay to poproszę , będziemy prasować , a może i jeszcze się innym kolegom przyda .pozdrawiam
poniżej na zdjęciach moja wersja miernika. Jeszcze muszę dopracować pomiar pojemności, bo się nie przełącza na pomiar pojemności - choć dla mnie mniej przydatny, bo mam miernik pojemności w multimetrze. w obu pozycjach przełącznika na wyświetlaczy pojawiaja się pomiar L, z tym, że w pozycji "C" czy podłączymy cewkę czy kondensator, zawsze jest "Over Flow".
Witam!
Miernik musi przełączać się na pomiar pojemności, ponieważ wtedy wykonuje kalibracje. Na krótką chwilkę załączając przekaźnikiem kondensator wzorcowy. Skorzystaj z programu SP7DQR. Jest w naszym języku i z poprawkami.
Pozdrawiam
Witam.Może komuś się przyda płytka w SprintLayout. Gdyby była potrzeba to zamieszczę szczegółowe zdjęcia.
Miernik przy pomiarze cewek działa znakomicie, w zupełności mi wystarczy, oczywiście przekaźnik się załącza i kondensator wzorcowy jest dołączany do obwodu. Nie wiem dlaczego miernik nie przełącza się na pomiar pojemności. Może dołoże tranzystor do załączania przekaźnika, ponieważ w moim projekcie go nie ma. Spróbuję jeszcze wg sugestii zmienić oprogramowanie...
Czy do inductance / capacitance meter by Phil Rice VK3BHR ver 2 ktoś dorobił pomiar kwarców - czy trzeba samemu to sobie wymyślić i zrobić?
I drugie pytanko na szybko - bo nie doczytałem, a temat mi w oczy wpadł przed momentem - czy ktoś wymyślił wpisywanie wartości pojemności wzorcowej do stałej pamięci procka - co wyeliminowało by szukanie tego tak dokładnego kondensatorka? - podobnie z wpisaniem poprawki wartości zegara taktującego, a nawet zapamiętaniem krzywej kalibracji.
W ten weekend wykonałem ten sam miernik co sq8gum ale z oprogramowaniem i poprawkami SP7DQR. Ruszył bez żadnych problemów, więc może jest jakiś błąd w podłączeniu?
Witam!
Jeszcze drobna rada dla Jacka.
Przewody łączące przełącznik z PCB mają wpływa na pomiar.
Długie przewody prowadzone blisko siebie wprowadzają dodatkowe pojemności i indukcyjność. A jeżeli jeszcze mogą się delikatnie poruszuć w obudowie to wynik będzie się zmieniał.
Co do pomiaru pojemności to może jakiś drobny błąd na PCB.
Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13