HomeMade

Pełna wersja: Magnetofon cyfrowy do radiostacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
..Witam, poszukuje schematu magnetofonu cyfrowego do radiostacji z możliwością nagrywania czterech komunikatów , gdzieś kiedyś widziałem że ktoś oferował takie urządzenia ale nie mogę znależć we necie . A może ktoś z kolegów ma gotowy projekt takiego urządzenia ???????

Grzegorz SP2OFF
Włocławek
RYP ma takie w ofercie za 150 zyla - wygląda to paskudnie ale jako tako się spisuje.
Schemat tego wisi gdzieś na elce.
Witam;
SP6RYP sprzedaje jednokomunikatową gadaczkę na kostce ISD1420 (albo podobnej).
Zobacz tu: http://www.isd.com/ - Jest to strona producenta voice recorderów.
Generalnie schematy bazują na aplikacjach dostępnych w datasheetach, więc akurat z tym nie ma problemu. Niestety same układy są b. kosztowne.

_____________________________
Ryszard sp9fys
B-B.
Gadaczka RYPa ma kilka komórek pamięci. Pamięć w ISD można podzielić.
Te nowsze ISD można sterować również szeregowo z uP.
Wystarczy wbudować do mikrofonu najtańszy odtwarzacz MP3 za kilkanaście złotych. Jeśli dołożymy jeszcze trochę grosiwa ale znacznie mniej niż podane w tym temacie na początku to mamy MP3 z możliwością nagrywania dowolnie długich komunikatów.
Jedyny problem to przeskalowanie sygnału i podłączenie zasilania.
To tylko tak fajnie się wydaje że wystarczy MPtróję podłączyć. Smile
A wygoda obsługi niezbędna operatorowi ?

Takie ustrojstwo powinno mieć przyciski szybkiego dostępu do komunikatów
i zgrany PTT wyzwalany komunikatem. Nie żebym jakoś reklamował te paskudne optycznie pudełka RYPa ale chyba o taką logikę działania chodzi autorowi. Żeby było wygodne.

Gdzieś na FO PKI był temat z taką fajurską gadaczką co ją jakiś niemiec
upchał bardzo estetycznie do popularnej "gruchy". Jak to znajdę to wrzucę sznurek.
A może już ktoś próbował coś takiego zastosować i ma jakieś doświadczenie? Może jakiś konkretny model MP3 jest lepszy do tego od innych?
Ja zamierzam spróbować, ale dopiero w dalszej przyszłości, może się uda coś w miarę dobrze przystosować.
Ja sie bawiłem z dyktafonem cyfrowym do takiej gadaczki na CB.
Wymaga to ingerencji w dosyć kompaktowy ustrój dyktafona niestety.

Popatrzcie na to :
http://www.dh8bqa.de/ssp-mh31/ssp-mh31.html

Może opracowanie takiego gadadła np. na ISD wspartym uP to następny
temat na działania twórczych sympatyków HM ?
Witam
Kilkanaście lat temu używałem nagrywarki cyfrowej opartej na układzie UM93510CFwe współpracy z M5M5256BFP który zapewniał nagrywanie do 30 sekund. Układ zapewniał nagrywanie i szybkie odtwarzanie krótkich komunikatów np. w zawodach.
VY 73! Roman SP5AQT
A czy kolega Romek posiada jeszcze schemat tego ustrojstwa ?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie