Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam murzynka do rozbiórki.
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #1
Szukam murzynka do rozbiórki.
Witam. Szukam murzynka z całym nadajnikiem do rozbiórki. Chciałbym wykorzystać tor modulacji z całym wzmacniaczem mikrofonowym do adaptacji na SSB. Oglądałem schemat i stwierdzam ze powinno sie to nadać po małych regulacjach i nawet modulator diodowy powinien wspaniale ruszyć ! Jeśli ktoś ma proszę mi pomóc i się podzielić. Doszedłem do wniosku ze skoro w radiotelefonie też jest modulator diodowy to... odpowiednio ustawiony poziom wyjściowy podany na modulator SSB powinien ruszyć "a ino gwizd!". Buduję sobie nadajnik SSB jako przystawkę do SAIT MR 14501 i TO byłoby super formowanie sygnału z mikrofonu. na dodatek toto ma coś takiego jak "wywołanie dyspozytora". Czyli że po wstawieniu filtru gdzie nośna "idzie" pośrodku jak do formowania CW można tam "walnąć" sygnał 1 kHz z klucza na odpowiednim poziomie i charakterystyka powinna odpowiadać nadajnikom typu Racal lub Marconi Marine !!! W "najgorszym" przypadku radiostacji MEWA - hi. Niech ktoś znajdzie takiego murzynka. Dajcie mi spróbować. Obiecuję że po udanych próbach podzielę sie uczciwie schematami i dokumentacją ! TO MOGĘ OBIECAĆ. Władek SP3SUZ Cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2016 0:31 przez SP3SUZ.)
03-10-2016 0:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4BK Offline
Karol
***

Liczba postów: 152
Dołączył: 09-12-2010
Post: #2
RE: Szukam murzynka do rozbiórki.
Chcesz całego czy tylko płytę nadajnika? Podaj adres to wyślę. Najlepiej na Paczkomat (nie mam czasu stać na poczcie).

P.S. Wzmacniacz mikrofonowy był zabudowany w mikrofonie. Też chcesz?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2016 20:38 przez SP4BK.)
04-10-2016 20:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #3
RE: Szukam murzynka do rozbiórki.
Cześć Karol! Jak Ci się nie chce rozbierać na części to dawaj cały. Chociaż płytka nadajnika sama też może być. Adres podam Ci na p.w.
06-10-2016 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości