HomeMade

Pełna wersja: Szukam murzynka do rozbiórki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Szukam murzynka z całym nadajnikiem do rozbiórki. Chciałbym wykorzystać tor modulacji z całym wzmacniaczem mikrofonowym do adaptacji na SSB. Oglądałem schemat i stwierdzam ze powinno sie to nadać po małych regulacjach i nawet modulator diodowy powinien wspaniale ruszyć ! Jeśli ktoś ma proszę mi pomóc i się podzielić. Doszedłem do wniosku ze skoro w radiotelefonie też jest modulator diodowy to... odpowiednio ustawiony poziom wyjściowy podany na modulator SSB powinien ruszyć "a ino gwizd!". Buduję sobie nadajnik SSB jako przystawkę do SAIT MR 14501 i TO byłoby super formowanie sygnału z mikrofonu. na dodatek toto ma coś takiego jak "wywołanie dyspozytora". Czyli że po wstawieniu filtru gdzie nośna "idzie" pośrodku jak do formowania CW można tam "walnąć" sygnał 1 kHz z klucza na odpowiednim poziomie i charakterystyka powinna odpowiadać nadajnikom typu Racal lub Marconi Marine !!! W "najgorszym" przypadku radiostacji MEWA - hi. Niech ktoś znajdzie takiego murzynka. Dajcie mi spróbować. Obiecuję że po udanych próbach podzielę sie uczciwie schematami i dokumentacją ! TO MOGĘ OBIECAĆ. Władek SP3SUZ Cool
Chcesz całego czy tylko płytę nadajnika? Podaj adres to wyślę. Najlepiej na Paczkomat (nie mam czasu stać na poczcie).

P.S. Wzmacniacz mikrofonowy był zabudowany w mikrofonie. Też chcesz?
Cześć Karol! Jak Ci się nie chce rozbierać na części to dawaj cały. Chociaż płytka nadajnika sama też może być. Adres podam Ci na p.w.
Przekierowanie