Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
laminat jednostronny czy dwustronny pod w.cz.?
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,362
Dołączył: 29-01-2010
Post: #1
laminat jednostronny czy dwustronny pod w.cz.?
Nie wiem jakie są doświadczenia Kolegów ale moim zdaniem jest tak, że laminat dwustronny z małą ilością przelotek może często w układach w.cz. powodować więcej problemów niż laminat jednostronny, mało to powiedzmy z 50 na płytkę 5 na 10cm. Ciekawy jestem zdania innych Kolegów.
09-12-2013 19:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2FP Offline
PAWEŁ
***

Liczba postów: 183
Dołączył: 01-11-2009
Post: #2
RE: laminat jednostronny czy dwustronny pod w.cz.?
Do 30 MHz jestem zdania że dwustronny - jedna jako masa jest doskonały . Lekka pojemność druku, nie prowadzę masy od strony ścieżek - najwyżej przelotka masy pod scalak -- ale wszystko tyczy się obwodu przewlekanego . Dzisiaj króluje smd i tak jak Rafał pisałeś taka masą można już cos napsuć .. W układach wzmacniaczy ja stosuje dalej dwustronny z jednej jako masa .
10-12-2013 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SO3ALG Offline
Nikoloz
***

Liczba postów: 152
Dołączył: 07-10-2013
Post: #3
RE: laminat jednostronny czy dwustronny pod w.cz.?
Ja mysle , ze podwojny laminat jest lepszy, bo zmniejsza zaklucenia - drugi laminat (na pierwszym lutujemy) jest takim jakby ekranem.To rozwiazanie jest niestety malo wygodne.

FPGA, SDR, wzmacniacze mocy, opensource
n.icos.ch
23-12-2013 18:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości